A. Usmanovas savaitės viduryje informavo FIE vykdomąjį komitetą apie savo „savanorišką įgaliojimų sustabdymą“, praneša „Inside the Games“ portalas, remdamasis Rusijos valstybinės agentūros informacija.

„Esu įsitikinęs, kad mūsų mylimos sporto šakos laukia nauja klestėjimo ir reikšmingų pergalių era. Tikiu, kad fechtavimas nusipelno vietos ant populiariausių olimpinių sporto šakų pakylos, ir tai pasiekiama artimiausiais metais“, – šeštadienį po pergalės teigė jis.

Visgi 71-erių Rusijos oligarchas po pergalės informavo FIE vykdomąjį komitetą apie savanorišką savo įgaliojimų sustabdymą, skelbė Rusijos valstybinės naujienų agentūros.

Paaiškinta, kad šiuo žingsniu buvo siekiama užkirsti kelią „teisiškai nepagrįstų jam taikomų sankcijų išplitimui į FIE ir jos veiklą“.

2022 m. uzbekas traukėsi iš FIE, o prezidento pareigas perėmė jo pavaduotojas graikas Emmanuelis Katsiadakis.

Lapkričio 30-ąją Uzbekijos sostinėje vykusiuose rinkimuose už A. Usmanovą balsavo 120 balsą turėjusių federacijos narių, Švedijos fechtavimo federacijos prezidentas sulaukė 26 balsų.

Delfi žiniomis Taškente rinkimuose balsavo ir Lietuvos fechtavimo federacijos vadovas Vytautas Polujanskas, palaikęs Švedijos atstovo kandidatūrą.

O. Drakenbergas prieš kongresą paragino pašalinti A. Usmanovą iš rinkimų ir pavadino galimą jo sugrįžimą į FIE viršūnę „absurdu“.

A. Usmanovas vadovavo FIE iki 2022 m. vasario pabaigos, kuomet Rusija pradėjo karą Ukrainoje. Rusijos agresiją palaikiusį oligarchą Europos Sąjunga ir JAV įtraukė į sankcionuotų asmenų sąrašą.

Uzbekui galioja tarptautinės sankcijos, A. Usmanovas teoriškai negalėjo dirbti FIE Šveicarijos būstinėje ar vykti į daugumą tarptautinių turnyrų, įskaitant 2028 metų vasaros olimpines žaidynes Los Andžele.

Prasidėjus plataus masto invazijai, Rusijos ir Baltarusijos fechtuotojai buvo nušalinti nuo FIE rengiamų varžybų.

Vasarą FIE drausmės tribunolas atsisakė nagrinėti Ukrainos fechtavimo federacijos skundą dėl Rusijos narystės organizacijoje. Po atsisakymo Ukrainos atstovai kreipėsi į Sporto arbitražo teismą (CAS).

Buvo laikomas turtingiausiu Rusijos verslininku

A. Usmanovas prieš 8 metus buvo siejamas su Londono „Arsenal“ klubu: verslininkas iš Rusijos buvo tapęs antru pagal svarbą Londono „Arsenal“ klubo akcininku.

Rusijos oligarchas buvo tapęs solidžiu „Facebook“ ir „Apple“ investuotoju. Be investicijų į „Twitter“, „LinkedIn“, „Groupon“ ir „Zynga“, nebrangių išmaniųjų telefonų gamintoją „Xiaomi“, jis įkūrė bendrą įmonę su „Alibaba“.

Iki 2015 m. turtingiausio ruso statusu puikavęsis verslininkas uzbekas A. Usmanovas valdo didžiąją dalį antrojo pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio tinklo „MegFon“ akcijų, jam taip pat priklauso nemenka dalis geležies ir plieno giganto „Metalloinvest“.

2022-ųjų pradžioje jo turto vertė galėjo siekti 11,5 mlrd. dolerių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)