Likus dviem dienoms iki Paryžiaus žaidynių uždarymo Lietuvos medalių sąskaitą atidaręs dziudo imtynininkas kovoje dėl bronzos pranoko vietinės publikos numylėtinį Nathaną Petit.

30-metis ukmergiškis, startuojantis J2 negalios klasėje, ant nugalėtojų pakylos užkopė svorio kategorijos iki 73 kg varžybose.

Aukštesnis priešininkas didžiąją akistatos dalį atakavo pavojingiau, bet O. Bareikiui pavyko sėkmingai gintis. Kovai įpusėjus varžybų šeimininkui buvo prakirstas antakis, ir ant tatamio jis grįžo sutvarstyta galva. Galiausiai O. Bareikiui nusisekė kontrataka, ir atlaikęs įtemptas paskutines sekundes jis laimėjo rezultatu 1:0.

„Reikėjo atlaikyti ne tik varžovo, bet ir publikos spaudimą. Įgyvendinau trenerio planą. Kovai baigiantis jėgų nebeliko, gavau du įspėjimus, buvo labai sunku. Bet motyvavo tai, kad tarp didžiulės prancūzų minios tribūnose išgirdau ir tautiečių skanduojamą mano vardą“, – komentavo Algio Mečkovskio treniruojamas dziudo meistras.

„Šiam prancūzui pralaimėta buvo ir pasaulio, ir Europos čempionate. Ačiū Dievui, dabar atsilošėme, nors įtampa buvo milžiniška“, – pridūrė ilgametis paralimpinio prizininko treneris.

Prieš tai O. Bareikis ketvirtfinalyje po atkaklių grumtynių įveikė korėjietį Kim Donghooną, bet pusfinalyje neprilygo japonui Yujiro Seto.

Trečią kartą paralimpinėse žaidynėse dalyvavęs lietuvis tokios pačios spalvos apdovanojimą parsivežė ir prieš trejus metus iš Tokijo.

Paklaustas, ar yra nusiteikęs pratęsti savo paralimpinę karjerą ir 2028-aisiais Los Andžele, O. Bareikis teigė, jog tai priklausys nuo trenerio planų.

Tuo metu A. Mečkovskis pažymėjo, jog auklėtinio laukia nauji išbandymai, kadangi svorio kategorijos kitose žaidynėse bus keičiamos.

„Osvaldui reikėtų arba pereiti į svorio kategoriją iki 70 kg, o tai reiškia – alinti save, arba į aukštesnę – iki 80 kg. Įprastai jis sveria maždaug 75 kg, jo kūnas – „sausas“, taigi, mažinti svorį reikėtų raumenų sąskaita.

Galbūt vis tiek geresnis variantas nei kita alternatyva. Nes jau dabar daug varžovų už jį aukštesni, o toje svorio kategorijoje šiuo atžvilgiu būtų dar sunkiau kovoti. Tokia štai dilema, spręsime po Naujųjų metų. Jeigu gerai seksis, manau, amžius dar leistų Osvaldui nuvykti į Los Andželą“, – samprotavo dziudo specialistas.

Iki tol aukščiausiai iš Lietuvos paralimpiečių Paryžiuje buvo pavykę pakilti plaukikui Edgarui Matakui (S11 klasė), ketvirtadienį užėmusiam ketvirtą vietą 100 m plaukimo krūtine finale.

Savaitgalį Prancūzijos sostinėje startuos paskutinės dvi lietuvės: plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė (S6 klasė, 100 m nugara) bei maratonininkė Aušra Garunkšnytė (T12 klasė).

O. Bareikio bronza reiškia, kad bet kokiu atveju vienintelėmis „tuščiomis“ vasaros paralimpinėmis žaidynėmis lietuviams išliks 2012 metų Londono paralimpiada, kai nepavyko pelnyti nė vieno medalio.

2021-aisiais Tokijuje Lietuvos delegacija surinko 3 apdovanojimus – visus bronzos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)