Ji mielai sutiko supažindinti su savo diena ir atskleisti kai kuriuos treniruočių niuansus.

Dienos planas priklauso nuo treniruočių

Pastaruoju metu S. Krupeckaitė itin įsisukusi į savo sportinį režimą, todėl visas jos dienos planas dėliojasi pagal treniruočių grafiką - nuo jo priklauso, kada prasideda ir pasibaigia diena. Likus vos trims dienoms iki čempionato, Lietuvos dviratininkė buvo gerai nusiteikusi, nors priešakyje jos laukė intensyvaus pasirengimo čempionatui diena.

„Prieš svarbias varžybas tiesiog gyvename jomis. Kadangi šis čempionatas vyksta Lietuvoje, tai viskas dar labiau sustyguota – savo grafiką turime derinti dar ir su Europos dviračių treko čempionato organizatoriais, juk treko užimtumas yra griežtai suplanuotas“, - pasakojo sportininkė.

Anot dviratininkės, apšilimas treke ir ant staklių labai skiriasi, nes pastarasis yra tik važiavimo imitacija. Bet kuriuo atveju, apšilimas yra neatskiriama pasiruošimo dalis, kadangi kūnas turi būti pasiruošęs dideliam sportiniam krūviui. Dažniausiai dviratininkės apšilimas užtrunka apie pusę treniruotės laiko – apie pusantros valandos. Tądien S. Krupeckaitė prieš intensyvią treniruotę apšilo ant staklių ir darydama tempimo pratimus.

Tikrasis darbas – treke

Didžiausias krūvis sportininkės laukė treke – čia ji treniravosi kartu su komanda. Pasak S. Krupeckaitės, tik atėjusi į treką ji nusiteikia rimtam darbui pagal griežtą trenerio planą. Anot sportininkės, kitaip nei apšilime čia turi stebėti ne tik savo kūną, bet taip pat ir mintis – koncentracija sporte ypač svarbi. Nors iš pažiūros atrodytų, kad sportininkai diena iš dienos užsiima tuo pačiu, vienintelis pastovus dalykas yra treniruotės, bet ir jos skiriasi savo trukme bei intensyvumu.

Įprastai sportininkės treniruotė trunka nuo trijų iki trijų su puse valandų, stiprių pusryčių, norint išlaikyti jėgas, neužtenka, tad jos metu dviratininkė geria energetinius gėrimus.

„Treniruočių metu stiprinamės gerdami kokteilius, į kuriuos įeina baltymai ir angliavandeniai. Jie mums reikalingi, kad neišsektų organizmas, kad nejaustume alkio ir nuovargio. Taip pat vartojame aminorūgščių kompleksus, kad organizmas kuo greičiau atsistatytų po krūvio“, - sako S. Krupeckaitė.

Dabar, prieš svarbias varžybas, sportininkė treniruojasi kartą per dieną, nes treke prieš čempionatą varžyboms ruošiasi ir kiti sportininkai. Įprastai dviratininkės diena būna dar intensyvesnė – rytą ji pradeda su mankšta, o dienos eigoje atlaiko dvi arba tris treniruotes.

Neišskiriama komanda

Treniruotėse nuo S. Krupeckaitės nei per žingsnį nesitraukia jos vyras ir treneris Dmitrijus Leopoldas. Šis tandemas jau puikiai susidirbęs ir geba atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo.

„Praktiškai visada treniruotėse būna Dima ir komanda, taip pat masažuotojas. Jis dalyvauja mums treniruojantis treke, bei lydi į sportines stovyklas“, - pasakojo dviratininkė.

Pasak S. Krupeckaitės, prieš varžybas jai dažniau reikia masažo, nes treniruotės tokiu metu yra visada intensyvesnės.

Dabar jau stipri

Daugelis sportininkų turi ne tik savo talismanus, bet ir specialius ritualus, kurie padeda atsipalaiduoti prieš varžybas. Tačiau S. Krupeckaitė teigia jokių ritualų ar talismanų neturinti - ji tiesiog intensyviai dirba ir visą dėmesį skiria treniruotėms. Pasak jos, po tiek metų intensyvios sportinės veiklos, daug nervų reikalaujančių ir įtemptų varžybų ji jau išmoko susikoncentruoti į treniruotes bei susikaupti prieš lemiamas kovas.

„Prieš svarbius čempionatus stengiuosi savo aplinkoje vengti tų žmonių, kurie sužadina mąstymą apie sportą. Tad galbūt vienintelis dalykas, kuris skiria laikotarpį prieš varžybas nuo įprastų dienų – mažesnis bendravimas su žmonėmis ir koncentracija į save. Tiesiog atsiriboji nuo kalbų apie varžybas, nes jei iš anksto pradėsi galvoti apie jas, tada gali psichologiškai perdegti“, - teigė S. Krupeckaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)