Finalo favoritu buvo laikytas K. Čehas, gynęs prieš metus laimėtą čempiono titulą. Šio sezono lyderis diską jau buvo sviedęs net 71,86 m ir prie 70 m ribos spėjo įpratinti visus.

Visgi po įnirtingos kovos auksas atiteko švedui Danieliui Stahliui (71,46 m), sidabras – slovėnui K. Čehui (70,02 m), o bronza – lietuviui M. Aleknai (68,85 m).

Užvirus didžiojo aštuoneto kovoms visus pribloškė D. Stahlis su 69,37 m rezultatu pašokęs į pirmą vietą. Sureagavo ir Mykolas Alekna (68,85 m), žygiavęs trečias.

Po penktųjų šūvių diskininkų rikiuotė nesikeitė. Šeštuoju metimu M. Alekna užfiksavo identišką rezultatą kaip ir penktuoju (68,07 m) bei iškovojo bronzos medalį.

Paskutiniu mėginimu pirmą vietą trumpam susigrąžino K. Čechas (70,02 m), nes po jo metęs D. Stahlis įspūdingai pagerino čempionatų rekordą (71,46 m) ir išplėšė auksą.

„Pagalvojau, kas per velniava, dabar jam atsakysiu tiesiogiai. Reikėjo pastovėti už šalį ir Švedijos Karalių. Labai džiaugiuosi tuo, kaip pavyko susitvarkyti.

Tai geriausias visų laikų mano metimas karjeroje. Nuostabu“, – džiaugėsi planetos čempionas, vertindamas savo paskutinį ir svarbiausią metimą.

„Panašu, turiu kovotojo dvasią“, – pridūrė jis pavartodamas suomišką žodį „sisu“, simbolizuojantį kovos dvasią.

„Nesiruošiu pasiduoti ir svarbiomis akimirkomis stengiuosi tapti geresniu“, – kalbėjo atletas.

Danielis Stahlis

Jis žavėjosi neįtikėtinu finalu ir stipriais varžovais.

„Konkurencija tokia didžiulė: turėjome penkis vaikinus, kurie sezone metė virš 70 metrų bei 8-is su 68 metrais. Todėl niekada negalėjai nuspėti, kas gali nutikti varžybose.

Tai buvo nuostabus finalas ir dabar tikrai džiaugiuosi šiuo (pasaulio čempionatų) rekordu. Po pergalės netvardžiau emocijų. Juk esu dukart pasaulio čempionas, negaliu būti laimingesnis“, – kalbėjo švedas.

Titulą praradęs slovėnas žadėjo revanšą.

„Galiausiai esu patenkintas. Trečiame pasaulio čempionate laimėjau antrą medalį. Tai nėra blogai“, – kalbėjo K. Čehas Slovėnijos žurnalistams, kurį cituoja Sportklub.n1info.

„Žinojau, kad 69 metrų neužteks. Kai praradau lyderio poziciją, buvau tikras, kad vėl galiu aplenkti D. Stahlį. Tai ir nutiko, bet tada jis metė dar toliau... Deja, pasaulio čempiono titului mano 6-o metimo nepakako“, – apgailestavo slovėnas.

„Žinojau, kad galiu numesti daugiau nei 70 metrų, nes esu labai gerai pasiruošęs. Mečiau 68, 69 metrus, bet visų metimų gerai neatlikau. Kai mečiau virš 70 metrų, sakiau sau, kad gal laimėsiu, bet žinojau: kai ateina svarbios varžybos ir stadionas pilnas, D. Stahlis yra geriausias.

Iš atmosferos jis semiasi energijos. Žinojau, kad jis gali laimėti, bet tikrai nemaniau, kad taip toli numes“, – apie dramatišką finalo baigtį kalbėjo K. Čehas.

Kristjanas Čehas

Slovėnas neslėpė ambicijų susigrąžinti ir pasaulio čempionatų rekordą, ir išsprūdusį titulą.

„Jis pagerino mano rekordą, bet aš tikiuosi šį statusą susigrąžinti jau kitame pasaulio čempionate.

Aš tikrai noriu laimėti Paryžiuje ir iškovoti olimpinį auksą. Tikiuosi pavyks. Pasiruošiu maksimaliai. Turbūt ir Paryžiuje turėsime labai geras varžybas“, – kalbėjo slovėnas.

A. Gudžius (66,16 m) finišavo šeštoje pozicijoje. Jį dar pralenkė australas Matthew Denny (68,24 m) ir jamaikietis Fedrickas Dacresas (66,72 m).

Iš viso finale galynėjosi dvylika pajėgiausių planetos diskininkų.

Atrankos varžybose 20-metis M. Alekna (66,04 m) buvo antras, o 32-ejų A. Gudžius (65,50 m) – šeštas. Trečias lietuvis Martynas Alekna atrankos barjero neįveikė ir su 62,57 m rezultatu bendroje įskaitoje tenkinosi 20 vieta tarp 34 dalyvių.

M. Alekna ir A. Gudžius prieš metus Oregone pasidabino atitinkamai sidabru ir bronza.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją