Jis pareiškė, kad netiki tuo, jog J. Jefimovos komanda galėjo tiesiog per neapdairumą neapsižiūrėti.

„Kaip galima apskritai kalbėti apie tai, kad kažkas negavo pranešimų apie naujus draudžiamus preparatus? Pats pamenu, nors ir jau nesu Rusijos rinktinės treneris, kad spalį Rusijos plaukimo federacijos svetainėje buvo patalpintas pranešimas apie pasikeitusį meldoniumo statusą“, – tvirtino A. Voroncovas.

Neužtruko ir Tarptautinė plaukimo federacija (FINA), kuri ketvirtadienį atsiuntė Rusijos plaukimo federacijai laišką, kuriame pranešė, kad J. Jefimova yra suspenduojama neribotam laikui.

Dabartinis J. Jefimovos treneris amerikietis Davidas Salo pripažino esąs nusivylęs.

„Jei tai teisybė, aš esu nusivylęs ir susikrimtęs. Nuo pat atvykimo į JAV, visi puikiai suvokia, kad bus reguliariai tikrinami dėl dopingo vartojimo. Kitur pasaulyje taip nėra. Julija, kaip ir kiti „Trojan Swim Club“ klubo plaukikai, atliko tyrimus USADA/WADA beveik kas savaitę“, – D. Salo cituoja leidinys „Swimming World“.

Tuo metu Rusijos plaukikų, gyvenančių JAV, kuratoriaus Sergejaus Iljino teigimu, sportininkai neva nežinojo apie WADA draudimą vartoti meldoniumą.

„Dabar jaunimas ieško informacijos apie tai. Jiems WADA tokios informacijos nepateikė. Kalba dabar eina apie tai, kad tokios informacijos jie neturėjo“, – sakė jis.

Primename, kad trečiadienį paaiškėjo, jog keturiskart pasaulio čempionė Rusijos plaukimo pažiba 23-ejų metų J. Jefimova antrą kartą pagauta vartojusi dopingą.

Leidinio duomenimis, teigiamas mėginys iš rusės buvo paimtas ne varžybų metu.

Kadangi tai jau antras kartas, kai Rusijos plaukikė įkliuvo vartojusi neleistinus preparatus, jos sportinė karjera gali būti baigta.

Skelbiama, kad rusė, kuri nuo 2011 metų treniruojasi Los Andžele, Kalifornijoje (JAV) pas Davidą Salo, įkliuvo dėl meldoniumo – tos pačios medžiagos, kurią vartojo ir tenisininkė Marija Šarapova.

Meldoniumas draudžiamu preparatu tapo nuo 2016 metų sausio 1-os dienos, tačiau apie tai sportininkai buvo informuoti 2015-tųjų rugsėjo pabaigoje.

Šiemet dėl meldoniumo jau įkliuvo visas būrys Rusijos sportininkų: tenisininkė M. Šarapova, greitojo čiuožimo meistras Pavelas Kuližnikovas, greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovai Semionas Jelistratovas ir Jekaterina Konstantinova, dailiojo čiuožimo olimpinė čempionė Jekaterina Bobrova, tinklininkas Aleksandras Markinas, dviratininkas Eduardas Vorganovas ir biatlonininkas Eduardas Latypovas.

Beje, Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) oficialiai pareiškė, kad meldoniumo įtraukimas į draudžiamų preparatų sąrašą neturėjo jokios politinės potekstės, kuo organizaciją pastaruoju metu kaltino Rusijos sporto funkcionieriai ir politikai.

J. Jefimova buvo laikoma viena pagrindinių Rusijos pretendenčių į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių aukso medalius. Ji – šio sezono moterų 100 metrų plaukimo krūtine geriausio rezultato savininkė ir principinė 18-metės lietuvės Rūtos Meilutytės varžovė.

Prieš tai J. Jefimova buvo diskvalifikuota 16 mėnesių.

Tada J. Jefimovos dopingo testas buvo teigiamas 2013 metų spalio mėnesį tarpvaržybinių laikotarpiu Los Andžele, Kalifornijoje (JAV). Rusė tuo metu ruošėsi tarptautinės varžyboms 25 m ilgio baseine. Jos organizme aptiktas draudžiamas preparatas – dehidroepiandrosteronas (DHEA).

J. Jefimova 2013 metų gruodį Herninge, Danijoje, vykusio Europos plaukimo čempionato trumpame baseine moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finale 0,06 sek. aplenkė R. Meilutytę ir iškovojo aukso medalį. Šis jos rezultatas buvo anuliuotas ir pergalė atiteko lietuvei, kuri dar triumfavo 100 m krūtine rungtyje bei 100 m kompleksiniame plaukime.

Nors įkliuvusi J. Jefimova prašė, kad jai būtų skirta tik 12-os mėnesių, o ne dvejų metų diskvalifikacija, FINA Antidopingo komisija pasirinko tarpinį variantą – 16 mėnesių. Rusei toks sprendimas buvo didelis palengvėjimas, ji galėjo dalyvauti 2015 m. pasaulio čempionate Kazanėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (990)