Devynioliktą kartą vykusių varžybų graikų-romėnų imtynėse M. Venckaitis įveikė tris varžovus, o aukso medalį garantavusi dvikova tęsėsi vos pusantros minutės – tauragiškis ją baigė ankščiau laiko aiškia persvara.

„Po ligos dar nesu atsigavęs, bet šiandien pavyko laimėti, tuo ir esu patenkintas. Sunkiausiai ėjosi su estu Kevinu Uspenskiu. Jis aukštas, nepatogus, užsidengia ir neina į paėmimus“, – po kalbėjo M. Venckaitis.

Moterų imtynių turnyro auksą laimėjusi Kamilė Šernauskaitė neslėpė, kad vienintelė kova buvo labai sunki, nes teko galynėtis su savo komandos drauge Emita Danisevičiūte.

„Kategorijoje buvo nedaug dalyvių, teko rungtis su saviške. Faktas, kad su saviške sunkiau. Kiekvieną dieną ritamės treniruotėse, pažįstame viena kitą, nieko ypatingo neprigalvosi. Ne taip, kaip su užsienietėmis“, – pasakojo turnyro nugalėtoja.

Vestina Danisevičiūtė savo svoryje varžovių neturėjo, jai prizas atiteko be konkurencijos.

Turnyro sumanytojas R. Bagdonas viliasi, kad jo vardo turnyre dalyvaujantys šalies imtynininkai artimiausiu metu kibs į atlapus kandidatams į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Toli pavyzdžių nereikia ieškoti – tik ką vykusiame pasaulio bokso čempionate du nugalėtojų titulus iškovojo sportininkai, neturintys nė 20-ies metų. Mūsų dabartinis jaunimas po 2-3-ejų metų bus beveik pasiekęs imtynininkų brandos amžių ir bus konkurencingas dabartiniams pirmiems numeriams. Būtent toks ir yra turnyro tikslas, sudaryti sąlygas mūsiškiams tobulėti, kovojant su pajėgiausiais užsienio atletais“, – mintimis pasidalijo Lietuvos imtynių federacijos (LIF) garbės prezidentas.

Po ilgos pertraukos R.Bagdono turnyras buvo įtrauktas į Tarptautinės imtynių federacijos kalendorių, todėl varžybų statusas išaugo, nes varžytis galėjo tik licencijuoti atletai ir atletės.

„Mes dar pernai ruošėmės aukščiausio lygio turnyrui, tačiau dėl visiems žinomų priežasčių varžybos buvo atšauktas. Šiemet taip pat ne visos šalys atvyko į Lietuvą. Vienus pristabdė pandeminė situacija, kiti neatvyko dėl skubotai sudarytų ir nesuderintų kalendorių. Tarkime, lenkai tuo pačiu metu surengė savo varžybas, kurios turėjo vykti pavasarį. Nieko nepadarysi, tenka pratintis prie neįprastų sąlygų. Po šio turnyro pradėsime ruoštis kitų metų varžyboms. Jos bus ypatingos, jubiliejinės, todėl primygtinai į svečius kviesimės pajėgiausius užsienio valstybių atletus“, – kalbėjo LIF vadovas Giedrius Dambrauskas.

Komentuodamas rezultatus, moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis teigė, kad tokie turnyrai išnaudojami eksperimentams ir techninių įgūdžių pritaikymui. Strategas laikosi tos nuomonės, kad svarbiausios varžybos yra pasaulio ir Europos čempionatai, kuomet reikia siekti medalių.

„Man šios varžybos lyg atgaiva, sportininkai ir treneriai pasiilgę renginių. Juolab, kad pavyko pritraukti optimaliausius varžovus, kurie šiuo metu buvo „rinkoje“. Į Šiaulius atvyko jau tarptautinėse arenose pasižymėję bei Europos ir pasaulio jaunių bei jaunimo čempionatuose medalius iškovoję moldavai Corneliu Rusu ir Aleksandru Solovėjus, švedas Pontusas Oehlenas. Pamatęs sąrašus, beveik neabejojau Mindaugo Venckaičio sėkme. Apsirikau dėl Viliaus Adomavičiaus, nes tik kiek vėliau pastebėjau, jog jo svoryje rungsis keliais metais vyresnis latvis Jakovas Jakovlevas. Kirkšnies traumą išsigydžiusiam Viliukui dar per sunku konkuruoti su latviu. Nors rezultato neparodė, bet matau akivaizdų Beno Mickevičiaus tobulėjimą, nudžiugino Rokas Čepauskas. Mano nuomone, tokios lygio varžybos visų pirma reikalingos psichologinei būsenai stabilizuoti. Mūsų sportininkai puikiai dirba treniruotėse, bet, esant stresinei situacijai, pasipila klaidos. Vienas reikalas atlikti sudėtingesnį ir rizikingą veiksmą pratybų metu, kas kita, varžybose. Tegul jaunimas grūdinasi“, – svarstė graikų-romėnų imtynių treneris Olegas Antoščenkovas.

Tarptautiniame turnyre galynėjosi atletai ir atletės iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos, Izraelio, Moldavijos, Ukrainos, Rumunijos ir Lietuvos.

R. Bagdono jaunimo imtynių turnyro nugalėtojai

Moterų imtynės (WW)

50 kg Vestina Danisevičiūtė (LTU)
53 kg Kamilė Šernauskaitė (LTU)
55 kg Othelie Annete Hoie (NOR)
57 kg Hedda Kvale (NOR)
62 kg Alina Aleksandra Antipova (LAT)
76 kg Marta Pajula (EST)

Sidabro medalius iškovojo Emita Danisevičiūtė (53 kg); Gabija Dilytė (55 kg), Ineta Dantaitė (62 kg).

Trečią vietą užėmė Laura Stanelytė (55 kg).

Graikų-romėnų imtynės (GR)

55 kg Jakovs Jakovlevs (LAT)
60 kg Vitalie Eriomenco (MDA)
63 kg Abere Fetene (ISR)
67 kg Pontus Oehlen (SWE)
72 kg Aleksandru Solovei (MDA)
77 kg Mykyta Politaev (UKR)
82 kg Alexander Mikael Johansson (SWE)
87 kg Patric Julian Gordan (ROU)
97 kg Mindaugas Venckaitis (LTU)
130 kg Artemijs Filimonovs (LAT)

Sidabro medalius iškovojo Donatas Rindeikis (63 kg) ir Igoris Kabadeicevas (130 kg).

Trečiąsias vietas užėmė Vilius Adomavičius (55 kg), Rokas Čepauskas (67 kg), Kipras Gvozdas (72 kg), Arsenas Stankevičius (87 kg) ir Lukas Boguševičius (130 kg).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją