Savo jėgas Vilniuje po metų pertraukos išmėgins 2017 ir 2018 metų Lietuvos 100 km bėgimo čempionas Ruslanas Seitkalijevas. Jis tokios distancijos nėra bėgęs dvejus metus, todėl nekantrauja vėl pasirodyti savo šalies žmonėms.

„Esu labai išsiilgęs dalyvauti 100 km varžybose ir patirti tą būseną bei jausmą, kurį galima patirti tik bėgant būtent šokią distanciją. Startas Lietuvoje man kelia ir džiaugsmą, ir nerimą. Džiaugsmas, kad galėsiu bėgti iki skausmo žinomoje trasoje, kur iškovotos vienos skambiausių pergalių, o nerimas yra dėl to, kaip pavyks sustartuoti savo gerbėjų akivaizdoje, ar pavyks pateisinti favorito vardą, – teigė R. Seitkalijevas.

Vilniaus 100 km bėgime sportininkai turės įveikti 50 ratų po 2 km. Dar nesiryžtantiems tokiam išbandymui, bus suteikta galimybė varžytis 50 km distancijoje. Tradiciškai kartu su šiuo bėgimu vyks ir Lietuvos 100 km bėgimo čempionatas.

„Vingio parko trasa man tikrai ypatinga. Joje įvykdžiau ir sportininkų siekiamą sporto meistro normatyvą. Dėl to visada atsidūrus Vingio parke mane užlieja ypatingas jausmas ir atsiminimai. Čia aš visada atsigaunu, tampu geresnis nei esu. Akys tiesios atsimerkia iš motyvacijos antplūdžio“, – kalbėjo stajeris.

Vienas didžiausių priešų tokių bėgimų dalyviams – karštis. Vasaros viduryje termometro stulpeliai dažnai rodo didelius skaičius, bet Vingio parko trasa yra palanki tuo, kad didžioji dalis trasos driekiasi mišku.

„Medžiai daugiau mažiau saugo nuo karščio, bet šio faktoriaus nepanaikina. Būtų naivu tikėtis, kad liepos mėnesį bus vėsu. Karštis turi įtakos net patiems stipriausiems bėgikams, tą parodė prieš metus Dohoje vykęs pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Per treniruotes stengiuosi specialiai dirbti karščiausiu metu, nors Klaipėdoje to didelio karščio dažnai nebūna. Bet kokiu atveju, mano kūnas kasdien pratinasi prie karščio, todėl būsiu jam pasiruošęs“, – aiškino R. Seitkalijevas.

Ruslanas Vilniaus 100 km varžyboms ruošiasi racionaliai ir sistemingai. 2018 metais jis Vilniuje finišavo per 7 val. 8 min. 23 sek. Jis norėtų ir tapti čempionu, ir pagerinti šį rezultatą.

„Kada reikėjo – daviau organizmui didelį krūvį, bet taip pat leidau jam ir atsipūsti. Tai, manau, ir yra mano ilgos karjeros paslaptis, nes per ją neturėjau nei vienos rimtos traumos. Šio starto tikslas – tiesiog nugalėti. Didelio rezultato nesieksiu, taktiškai eisiu link pergalės. Ultra nuotolius pradėjau bėgioti nuo 2009 metų ir per tą laiką esu tik vienam lietuviui pralaimėjęs varžybose – Gediminui Griniui. Tad planas yra, kad šiame sąraše ir liktų tik Gediminas, – šypsojosi R. Seitkalijevas. – Kitas karjeros siekis – pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą, kurio žyma yra 7 val. 5 min. Jei tas pavyktų, tai būčiau dėkingas dangui ir sau už šitą svajonės išsipildymą. Trūksta nedaug, bet jei nepavyktų, tai svajonę tiesiog nukelsiu ateičiai. Šioje rungtyje esu dar jaunas, todėl turiu motyvacijos nesustoti“.

Šiais metais veikiausiai prie kovos dėl aukso neprisijungs praėjusių metų čempionas Evaldas Nausėda. Jis finišavo per 6 val. 54 min. 59 sek. Tai yra antras naujas trasos rekordas ir antras rezultatas per Lietuvos istoriją.

„Jau sustabdžiau savo bėgiko karjerą. Noriu gyventi normaliai, turėti pilno etato darbą. Šiuo metu nėra pajamų nei sportui, nei gyvenimui. Visą dėmesį skyriau tik sportui, bet jis atima be proto daug laiko. O ir rėmėjų pinigėlių nebeužtenka, vieni mane paliko ant ledo keturiems mėnesiams. Tai ir dingo motyvacija kažką daryti“, – sakė E. Nausėda, palinkėjęs R. Seitkalijevui peržengti 7 val. 5 min. ribą.

Šalies rekordas priklauso Aleksandrui Sorokinui – 6 val. 50 min. 34 sek. Jį taip pat bus galima išvysti Vilniuje – sportininkas šįkart bėgs 50 km.

Tarp moterų į varžybas jau yra užsiregistravusi Suomijos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždė Noora Honkala. Ji 2015 metais tapo jauniausia moterimi, įveikusi spartatloną (246 km ultrabėgimas Graikijoje).

Šiais metais Vilniaus 100 km bėgime vėl vyks estafetė 10x10 km. Tai yra puiki galimybė bėgimo klubams ar suburtai bėgikų kompanijai bendromis jėgomis įveikti trokštamus 100 km. Tuo tarpu svarbiausia šių metų naujovė – estafetė 2x10 km „Bėk drauge su draugu“. Ši rungtis sukurta tiems, kurie nori pajusti renginio atmosferą ir mėgsta varžytis komandiškai.

„Suprantame, kad nubėgti 50 ar 100 km gali ne kiekvienas, taip pat surinkti 10 draugų, kurie galėtų ir norėtų įveikti estafetę 10x10 km taip pat nėra lengva, o žmonių, norinčių bėgti, visada atsiranda, todėl ir sukūrėme naują rungtį. Juo labiau, kad koks nors senai bėgiojantis žmogus gali paskatinti ir padrąsinti savo pažįstamą ir kartu su juo įveikti estafetę. Tokie atvejai leidžia įtraukti daugiau žmonių į bėgimo kultūrą ir bendruomenę. Taip pat estafetės visada yra azartiškos ir sunkiai prognozuojamos“, – teigė renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Nors Vingio parke 100 km bėgantiems dalyviams reikia įveikti net 50 ratų, patogi trasa ir geri sportininkų atsiliepimai leidžia išvengti trasos konfigūracijos pokyčių.

„Trasa lieka ta pati, dalyviai čia varžosi ne pirmus metus. Trasa yra gana lygi, yra kažkiek posūkių, bet ne pirmus metus dalyvaujantys sportininkai gali kasmet palyginti savo pasiekimus, matyti progresą“, – pabrėžė E. Martinka.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją