„Lietuvoje šaltuoju metų laiku pratintis bėgioti reikia palaipsniui ir apsišarvavus kantrybe: būtina pratinti kvėpavimo takus, sąnarius, raumenis ir visą organizmą prie naujų, pasikeitusių sąlygų. Šaltis tėra vienas streso faktorių, o prie jo pratinamasi palaipsniui, todėl klaidų daro tie, kurie siekia ypač greitų rezultatų. Kuo daugiau būnate lauke žiemą, tuo didesnė tikimybė, kad sušalsite, sudrėksite ir galiausiai susirgsite kvėpavimo takų ligomis ar net plaučių uždegimu“, – perspėja G. Grinius.

Visiems bėgiojantiems ultramaratonininkas rekomenduoja atkreipti dėmesį į bėgimo batelius: šie turi būti tinkami žiemai, išlaikyti kojas sausas, o padas – tinkamas bėgti ledu arba sniegu, nes padės sumažinti paslydimų, o kartu – ir traumų kiekį. Jaučiant sąnarių skausmą, patyrus traumą ar keičiantis orams, negalima į tai numoti ranka– būtina naudoti specialų gelį, kuriame esantys fosfolipidai patenka į sąnario kapsulėje esantį sinovinį skystį, sutepa kremzlę ir neleidžia jai dėvėtis.

Anot G. Griniaus,bėgiojimui žiemą svarbu ruoštis iš anksto ir geliu profilaktiškai tepti net ir neskaudančius sąnarius, be to, reikėtų nepersistengti sportuojant.

„Mano patarimas – savo treniruotę, bėgimo sesiją, suskaidyti į dvi dalis ir bėgti ne, tarkime, 20 km vienu kartu, o po 10 km ryte ir vakare. Ta pati taisyklė galioja ir bėgantiems trumpesnius nuotolius, –tai padės apgauti organizmą ir padėti jam susidoroti su padidėjusiu krūviu, – pataria G. Grinius. – Reikia nepamiršti, kad organizmas į pasikeitusią aplinką, oro veiksnius, reaguoja individualiai, todėl jį būtina pratinti, o ne tikėtis, kad galėsite žiemą pasiekti tokių pačių rezultatų kaip ir vasarą. Negalima apleisit treniruočių – nors Lietuvoje žiemą varžybų mažai, bet būtina ruoštis pavasariui.“

Taip pat sportininkas rekomenduoja skirti dėmesio ligų prevencijai, laipsniškai pratinant organizmą prie orų permainų:

„Geriausia tai daryti seniai patikrintu grūdinimosi metodu – pasikaitinti pirtelėje ir atsivėsinti įšokus į vandenį ar išsiprausiant sniege. Tai padės išvengti sveikatos problemų keičiantis orams ir leis pasiruošti naujam aktyvių treniruočių sezonui.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)