„Jei galvočiau vien apie savo ambicijas, kreiptis į teismą nebūtų prasmės. Mano kadencija eina į pabaigą, o tiesos paieškos užtruks ilgai ir kainuos nemažai nervų bei pinigų. Net ministerijai pralaimėjus procesą, dabartinė jos valdžia tikriausiai jau bus baigusi savo kadenciją ir prisiglaus kokiame nors kitame šiltame poste. O asmeninė atsakomybė už padarytą sprendimų žalą mūsų šalies valdininkams, deja, netaikoma. Tačiau mes vis tiek pasiryžome nueiti šį teisinį maratoną dėl visų nuskriaustų LDF sportininkų, trenerių, teisėjų bei darbuotojų. Jie labiausiai kenčia dėl asmeninių kai kurių politikų ambicijų“, – pranešime cituojamas LDF prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Primename, kad atlikusi LDF auditą ministerija lėšų neskyrė motyvuodama Sporto įstatymo 20 straipsniu, pagal kurį finansavimas gali būti stabdomas, „jei juridinis ar kitas asmuo, naudodamas valstybės biudžeto lėšas, buvo neįvykdęs valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutarties su ta pačia valstybės institucija, priimančia sprendimą dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo sporto projektams ar aukšto meistriškumo sporto programoms, ar netinkamai ją įvykdęs ir tai buvo esminis valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutarties pažeidimas arba valstybės institucija yra gavusi informaciją apie kitų valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutarčių su kitomis valstybės institucijomis neįvykdymą ar netinkamą jų įvykdymą ir tai buvo esminis valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutarčių pažeidimas, ir nuo šių pažeidimų paaiškėjimo dienos yra praėję mažiau kaip 3 metai“.

Dziudo bendruomenėje įvykus skilimui dar 2018 metais buvo įkurta Nacionalinė dziudo asociacija, kurioje susitelkė dabartinei LDF vadovybei oponuojantys sportininkai.

Penktadienį popiet situaciją komentavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija:

Šįmet nuspręsta valstybės finansavimo neskirti Lietuvos dziudo federacijos vykdomai aukštojo meistriškumo programai. ŠMSM Vidaus audito skyriui atlikus Dziudo federacijos valstybės biudžeto lėšų naudojimo patikrinimą (atliktas lėšų, skirtų 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programai įgyventi, skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jų panaudojimą auditas), rasta esminių pažeidimų, prieštaraujančių lėšų naudojimo skaidrumui.

Ministerijos pareiga stebėti visų federacijų veiklos ir lėšų naudojimo skaidrumą ir skirti lėšas tik toms federacijoms, dėl kurių veiklos skaidrumo nekyla abejonių.

Dziudo federacija buvo supažindinta su išvadomis ir rekomendacijomis. Ji 2021 m. gruodį buvo raštu įspėta, jog ministerijoje bus svarstomas klausimas dėl valstybės biudžeto lėšų neskyrimo Lietuvos dziudo federacijos parengtai 2022 metų aukšto meistriškumo sporto programai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sporto įstatymo 20 straipsnyje numatytu pagrindu (2022 m. sausio 26 d. posėdžio protokolas skelbiamas viešai). Pažeidimų federacija nesutiko ištaisyti.

Kaip jau ne sykį minėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, visoms sporto organizacijoms taikomi griežti skaidrumo reikalavimai.

Visoms federacijoms jie vienodi. Jeigu nesilaikoma reikalavimų, federacija turi susitaikyti su pasekmėmis. Visuomenė turi teisę žinoti, kur naudojamos sporto federacijoms skirtos lėšos ir kad jos naudojamos pagal paskirtį“, – skelbiama ŠMSM pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)