Nori išsaugoti savarankišką organizaciją
Vyriausybei palaiminus Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) planus, iki metų vidurio į vieną įstaigą būtų reorganizuoti LMSSC, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, Lietuvos jaunimo turizmo centras bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Visų šių organizacijų steigėja yra ŠMM.
LMSSC direktorė Ona Babonienė, kalbėdama su DELFI, baiminosi, kad įgyvendinus pertvarką sporto pozicijos naujoje struktūroje susilpnėtų.
„Finansavimas dabar ir taip yra mažas, nes mes organizuojame ne tik sporto varžybas, bet ir daugybę kitų renginių. Visi centro darbuotojai yra labai sunerimę, kad, LMSSC tapus vienu iš naujos institucijos skyrių, dėmesys vaikų sveikatai ir užimtumui dar labiau sumenktų. Nejaugi Lietuva negali išlaikyti sporto centro?”, – dėstė O. Babonienė.
Kelia kovos su biurokratija vėliavą
Pasak švietimo ir mokslo viceministro V. Bacio, švietimo įstaigų pertvarka siekiama optimizuoti administracines išlaidas.
„Vienas iš reorganizacijos motyvų – lėšų trūkumas. Dabar tų keturių įstaigų, kuriose yra du šimtai etatų, išlaikymui išleidžiame 6 mln. litų, o visiems kitiems renginiams nebeturime pinigų. Galvojame, kad vietoje jų galėtų atsirasti viena organizacija, kuri metodiškai koordinuotų neformalų ugdymą“, – DELFI aiškino V. Bacys.
LMSSC šiemet numatytas 1,1 mln. litų finansavimas, tačiau vos penktadalį šios sumos – 200 tūkst. litų – planuojama panaudoti sportinei veiklai – t. y. apmokėti tiesioginiams centro vykdomų projektų įgyvendinimo kaštams.
V. Bacio įsitikinimu, tokie skaičiai parodo, kad lėšos LMSSC naudojamos neefektyviai, o O. Babonienės nuogąstavimai dėl žalingo reorganizacijos poveikio nėra rimti.
„Siekiame, kad kuo daugiau lėšų būtų skiriama vaikams, o ne etatų išlaikymui. Jei atsiras daugiau pinigų sportinei veiklai, vaikų kelionėms, benzinui ir varžybų organizavimui, nuo to vaikų sportas tikrai nenukentės. Juk ir dabar daugiausiai organizacinio darbo atlieka kūno kultūros mokytojai visoje Lietuvoje, o ne Vilniuje sėdintys biurokratai“, – kalbėjo vienas ŠMM vadovų, kuris patikino, kad didžiausio pasisekimo sulaukę sporto projektai bus tęsiami ir po reorganizacijos.
LMSSC organizuoja Lietuvos mokinių ir kolegijų studentų olimpinius festivalius, sporto ir profesinių mokyklų pirmenybes, įvairias akcijas ir konkursus. Anot O. Babonienės, centre dirba 25 darbuotojai.