Štai ir sužinojome geriausią Sočio olimpinių žaidynių komandą. Įtariu, kad dalis žiūrovų, kaip ir aš, po finale esame šie tiek nusivylę... Ne todėl, kad Kanada dar kartą įrodė esanti geriausia pasaulyje, bet todėl, kad švedai nepasipriešino.

Nuo pat pradžių kanadiečiai žaidė agresyviai ir netrukus jau valdė situaciją visoje aikštėje. Tiesa, antro kėlinio pradžioje jie šiek tiek sumažino tempą ir švedams sužibo viltis pakeisti situaciją.

Tačiau tai buvo tik trumputė pauzė. Kanadiečiai atsikvėpė ir vėl visu frontu spaudė švedus. Šiose rungtynėse švedai daug kartų klydo ir taip žaisdami neturėjo galimybių persverti rezultato.

Švedų vartininkas Henrikas Lundqvistas, kuris yra vienas iš geriausių vartininkų pasaulyje, turėjo daug darbo. Tačiau vienas lauke juk ne karys. O rungtynių išvakarėse dar paaiškėjo, kad vieno iš švedų lyderių Nicklaso Backstromo dopingo mėginys teigiamas ir jis pašalintas iš turnyro!

Gal tai turėjo įtakos komandai? Kažin... Švedijos rinktinė turi puikią sudėtį ir vieno žaidėjo netektis negalėjo tapti jų klaidų esmine priežastimi. Apibendrinant švedų žaidimą finale galima sakyti, kad jie stengėsi žaisti savo stiliumi – apdairiai, neskubėdami, bet kanadiečiai neįsivėlė į tai ir diktavo savo sąlygas. Manau, per rungtynes su kanadiečiais visada būtinas charakteris, didžiulis noras nugalėti ir jei to trūksta, tokios komandos neįveiksi.

Kanadiečiai finale įrodė, kad yra geriausi pasaulyje! Šį kartą būtų galima pažymėti Sidney Crosby, kuris prieš tai labai neišsiskyrė nė vieneriose rungtynėse, žaidimą. Finale jis iššovė. Tiesa, tai jam tampa būdinga rinktinėje – visada sužaidžia puikiai lemiamose kovose.

Taip pat nuostabiai rungtyniavo Jonathanas Toewsas, Chrisas Kunitzas ir, aišku, Kanados vartų saugas Carey Price, kuriam pavyko išsaugoti vartus sausus. Tačiau ledo ritulys – komandinis žaidimas. Kaip ne kartą matėme šiame turnyre, ne individualūs veiksmai lemia pergales, o organizuotas, nesavanaudiškas komandinis žaidimas. Finale Kanada žaidė vieningai. C. Price po rungtynių pažymėjo, kad visa komanda labai gerai gynėsi ir labai sumažino jam tekusį krūvį.

Po turnyrų yra įprasta rinkti geriausią penketukus. Į mano geriausiųjų penketuką pateko šie žaidėjai: vartininkas C. Price (Kanada), gynėjai Drew Doughty (Kanada) ir Erikas Karlssonas (Švedija), puolėjai Teemu Selanne (Suomija), S. Crosby (Kanada) bei Mikaelis Granlundas (Suomija).

Olimpinis ledo ritulio turnyras – išskirtinis. Man, kaip ledo ritulio žaidėjui ir treneriui, tai buvo didžiulis įvykis. Tai puiki proga matyti geriausius pasaulio ledo ritulininkus viename turnyre. Po finalinių varžybų žurnalistai klausė žvaigždžių, ką jiems reiškia olimpinis turnyras? Visi kaip vienas atsakė, kad tai didžiulė garbė atstovauti savo šaliai. Tai yra itin svarbus įvykis jų asmeniniuose gyvenimuose. Būtų gaila, jei Tarptautinė ledo ritulio federacija nesusitartų su NHL ir kitose olimpinėse žaidynėse mes neišvystume geriausių pasaulio žaidėjų. Tikėkime, kad taip neįvyks.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)