2010 metų šios rungties pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė S. Krupeckaitė antro etapo – pusfinalio – antrame važiavime finišavo penkta. Beje, iki finišo likus daugiau nei ratui, griuvo priekyje Simonos važiavusi Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoja Honkongo atstovė Wai Sze Lee. Simona išvengė susidūrimo su ja ir vėliau bandė prasibrauti tarp trijų geriausių, tačiau nesėkmingai.

Antrame etape dalyvavo 12 dviratininkių, suskirstytų į dvi grupes po šešias. Į pagrindinį finalą pateko po tris geriausias dviratininkes.

Simona Krupeckaitė

Antrą pusfinalio važiavimą laimėjo triskart šios rungties pasaulio čempionė australė Anna Meares. Antra finišavo 2013 metų pasaulio čempionė britė Rebecca James, trečia – ukrainietė Liuvovė Basova, o ketvirta – olandė Laurinė van Riessen, kuri 2010 metų Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose yra iškovojusi bronzos medalį.

Iš pirmo pusfinalio į pagrindinį finalą pateko 2014 ir 2015 metų pasaulio čempionė vokietė Kristina Vogel, 2013 bei 2015 metų Europos čempionė olandė Elis Ligtlee ir rusė Anastasija Voinova, o likusios trys dviratininkės – kinė Tianshi Zhong, Pietų Korėjos atstovė Hyein Lee ir griuvimo neišvengusi kolumbietė Martha Bayona dalyvaus B finale.

Nepatekusios į pagrindinį finalą dviratininkės, tarp jų ir S. Krupeckaitė, lenktyniaus 23.27 val. Lietuvos laiku vyksiančiame finale dėl 7-12 pozicijų.

Simona Krupeckaitė

Šios rungties pirmame etape startavo 27 dviratininkės, suskirstytos į keturias grupes. Iš jų į antrą etapą tiesiai pateko po dvi sportininkes. Kitoms dviratininkėms teko kovoti keturiuose paguodos važiavimuose dėl likusių keturių bilietų į antrą etapą.

Simonai, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, į pusfinalį pavyko patekti pirmu bandymu. Ji pirmo etapo ketvirtame važiavime užėmė antrą vietą, į priekį praleidusi tik E. Ligtlee. Likus vienam ratui Simona važiavo pirma ir tik finiše ją vos 0,01 sek. pranoko Nyderlandų dviratininkė.

Lietuvos atstovė aplenkė 2013 ir 2015 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoją kubietę Lisandrą Guerrą, 2010 metų Europos čempionę ir 2011 metų pasaulio vicečempionę Azerbaidžano atstovę Olgą Ismailovą, iš Australijos kilusią ir ten gyvenančią Airijos atstovę Shannon McCurley, prancūzę Sandie Clair ir L. Basovą.

Simona Krupeckaitė (antra iš dešinės)

Keirino rungtyje (8 ratai) dviratininkai startuoja paskui elektriniu dviračiu važiuojantį lyderį, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Likus 600–700 m iki finišo lyderis pasitraukia, leisdamas dviratininkams lenktyniauti likusį nuotolį.

S. Krupeckaitė Atėnų olimpiados 500 m pavienio starto lenktynėse buvo ketvirta, o sprinto rungtyje – septinta, Pekino olimpinių žaidynių sprinto lenktynėse užėmė aštuntą vietą, Londono olimpiados sprinte buvo penkta, o keirine - septinta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (56)