„Tokio palaikymo galėjo pavydėti kiekvienas sportininkas. Visi džiaugėsi, o aš siekiau, kad jie galėtų maloniai sėdėt prie savo televizorių ekranų ir žiūrėti mano kovas. Ačiū, labai labai ačiū“, – kalbėjo jis.
„Išgyvenome, kiekvieną smūgį praktiškai skaičiavome“, – tvirtino sportininko pagerbti atėjęs vyras.
„Kaimynystėje gyvename, tai malonu pasitikti“, – teigė kitas šilutiškis.
„Labai didžiuojamės“, – sakė kalbinta moteris.
Šilutės savivaldybė bronzos medalio laimėtoją apdovanojo 1,2 tūkst. litų, o pirmą trenerį V. Murauską – 600 litų premija. Dėmesio jaunasis boksininkas sulaukė ir iš bokso federacijos.
„44-erius metus Lietuvos boksas neturėjo olimpinio medalio, todėl šiandien visai pelnytai noriu įteikti E. Petrauskui aukščiausią Lietuvos bokso garbės ženklą, kuris per 44-erius metus yra 39-as“, – sakė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.
Kaip ir žadėjo, iškovotą bronzos medalį E. Petrauskas parodė gimtojo miestelio žmonėms po to, kai Arūnas Valinskas pasirodė scenoje ir ištesėjo dar prieš olimpiadą duotą pažadą – apsirengti suknele, jei Evaldas laimės olimpinį medalį.
Už olimpinį medalį didžiąją dalį jaunasis boksininkas sako esąs dėkingas pirmam savo treneriui V. Murauskui. Pastarasis Evaldą treniravo beveik dešimtį metų, nuo pat vaikystės.
„Mažą vaiką, atėjusį treniruotis, pirmiausia reikėjo atrasti kaip talentą. Kaip ir kiekvieną sportininką. Antras dalykas, jį reikėjo išlaikyti, kadangi visi vaikai mėtosi iš vieno sporto į kitą sportą. Be jokios abejonės, pirmas treneris atliko didžiulį vaidmenį jo, kaip boksininko, karjeroje“, – sutiko LBF prezidentas D. Šaluga.
Išugdęs ne vieną talentingą sportininką V. Murauskas sako neabejojęs Evaldo pergale.
„Pagal jo galimybes tikėjau, nes jau jis tą buvo įrodęs Singapūre, per olimpines jaunimo žaidynes“, – sakė pirmas E. Petrausko treneris.
Stebėti auklėtinio kovų ir jo palaikyti į Londoną V. Murauskas vyko už savo lėšas. Treneris sako buvęs šokiruotas ir įskaudintas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovo Kazio Steponavičiaus, kuris buvo atsakingas už vykstančiųjų į olimpiadą sąrašą, elgesio. Pastarasis esą V. Murauskui net priekaištavo, kaip treneris esą drįso trukdyti komitetą, prašydamas surasti galimybę jį nuvežti į Londoną.
„Jam treneris nulis. O iš ko jis gyvena? Jis gyvena iš mūsų paruoštų sportininkų“, – piktinosi V. Murauskas.
Keliones išlaidas į Londoną V. Murauskui pažadėjo kompensuoti bokso federacija.