Antradienį Paryžiaus olimpines žaidynes drebina lengvosios atletikos batalijos. Didžiausią staigmeną kol kas pateikė būtent C. Hockeris, kuris 1500 m nubėgo per 3 min. 27,65 sek. ir užfiksavo naują olimpinį rekordą. Šiuo bėgimu jis net 3 sekundėmis pagerino savo geriausią asmeninį rezultatą.

1500 m finalas buvo laikomas dviejų arklių lenktynėmis tarp puikią formą šiame sezone demonstravusio norvego J. Ingebrigtseno ir Didžiosios Britanijos atleto Britono Kerro.

Pasaulio čempionas buvo pirmas prabėgus 200 m, tačiau paskutinėje lenktynių dalyje jį pralenkė jėgų sukaupęs britas, tačiau vidiniu takeliu bėgęs C. Hockeris pateikė sensaciją.

B. Kerras liko antras (3 min. 27,79 sek. – JK rekordas), o trečias liko viena šimtąją sekundės atsilikęs amerikietis Yaredas Nuguse. Favoritu laikytas norvegas liko 4-as, tačiau turės dar progą laimėti medalį trečiadienio 5000 m distancijos finale.

Jakobas Ingebrigtsenas

Vyrų šuolio į tolį finale triumfavo ir aukso medalį apgynė Graikijos atstovas Miltiadis Tentoglou. 26-erių lengvaatletis nušoko 8,48 metro.

Miltiadis Tentoglou

Antroje vietoje liko jamaikietis Wayne’as Pinnockas, kuris nušoko 8.36 m, o bronzos medalį iškovojo italas Mattia Furlani (8,34 m).

Moterų 200 m bėgime triumfavo amerikietė Gabby Thomas, kuri finišavo per 21,23 sekundės. Antra buvo Sent Lusijos atstovė Julien Alfred – 22,08 sek., o trečią vietą užėmė kita amerikietė – Brittany Brown (22,20 sek.).

Gabby Thomas ir Brittany Brown

3 km moterų kliūtinio bėgimo rungtyje triumfavo Bahreino bėgikė Yavi Winfred – 8 min. 52,76 sek. (olimpinis rekordas).

Ugandos atstovė Peruth Chemutai iškovojo sidabrą (8:53.34), o trečią vietą užėmė Faith Cherotich, kurios laikas buvo 8 min. 55,15 sek.

Moterų kūjo metime auksu Kanadą apdovanojo Camryn Rogers, kurios geriausias metimas skriejo 76,97 metro.