„Mineirao“ stadione susirinkę beveik 58 tūkst. žiūrovų jau 18-ą minutę džiaugsmingi kilo iš savo vietų - brazilus į priekį išvedė gynėjas Davidas Luizas.

Tačiau po 14-os minučių rezultatas tapo lygus. Čilės komandai įvartį pelnė Alexis Sanchezas.

Antrame kėlinyje pasižymėti pavyko Hulkui, tačiau brazilo įvarčio neįskaitė teisėjas Howardas Webbas, užfiksavęs puolėjo žaidimą ranka.

Gynyboje susikoncentravę čiliečiai atsilaikė visą antrą kėlinį ir pratęsimą bei iškovojo galimybę mušti 11 metrų baudinius. Tačiau čia sėkmingai pasirodė brazilų vartininkas Julio Cesaras ir vietinių sirgalių numylėtiniai vargais negalais prasimušė į turnyro ketvirtfinalį.

Brazilai turnyro ketvirtfinalyje žais su Kolumbijos rinktine, kuri 2:0 įveikė urugvajiečius.

Rungtynės:

Brazilija 1 - 1 Čilė
18' [1 - 0] David Luiz
32' [1 - 1] Alexis Sanchez

[3 - 2] Gonzalo Jara

Iki šio mačo abi rinktinės tarpusavyje žaidė 68 kartus – 48 sykius stipresni buvo brazilai, 7 pergalėmis džiaugėsi čiliečiai ir 13 dvikovų baigėsi lygiosiomis.

Brazilijos komanda, kuri FIFA reitinge užima 3 vietą, tapo A grupės nugalėtoja. Ji 3:1 nugalėjo kroatus, 4:1 įveikė Kamerūną ir sužaidė lygiosiomis 0:0 su meksikiečiais.

Čilės futbolininkai (FIFA-14) žaidė B grupėje ir finišavo antroje pozicijoje. Jie 3:1 nugalėjo australus, 2:0 nukarūnavo 2010-ųjų čempionus ispanus ir 0:2 turėjo pripažinti olandų pranašumą.

Rungtynių eiga:

Kitos aštuntfinalių poros: Olandija – Meksika, Kosta Rika – Graikija, Prancūzija – Nigerija, Argentina – Šveicarija, Vokietija – Alžyras ir Belgija – JAV.

Brazilijos rinktinė dar nėra praleidusi nė vienų planetos pirmenybių. Ji yra iškovojusi daugiausiai šio turnyro titulų - penkis - 1958, 1962, 1970, 1994 ir 2002 metais. 1950-ais ir 1998-ais brazilai liko antri, 1938-ais ir 1978-ais užėmė trečią vietą, o 1974-ais - ketvirtą.

Tuo tarpu Čilės futbolininkai pasaulio čempionato finaliniame etape žaidžia devintą kartą. Geriausias jų pasiekimas - 1962 metais gimtinėje iškovoti bronzos medaliai.

Tai – antras kartas, kai planetos pirmenybės vyksta Brazilijoje. 1950-aisiais čia triumfavo Urugvajaus rinktinė, kuri finale 2:1 įveikė brazilus. Tuomet finalą Rio de Žaneiro Marakanos stadione stebėjo net 171772 žiūrovai. Įdomu, kad ir šių metų lemiamas mačas bus žaidžiamas Marakanoje, tik atnaujintoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (749)