Penktadienio vakaro rungtynėse mūsų šalies priekinei linijai bus proga išmėginti jėgas su tvirtais Ukrainiečių „centrais“. NBA lygoje Fynikso „Suns“ ekipai atstovaujantis 26-erių metų Viačeslavas Kravcovas (211 cm ir 115 kg) bei su Vilniaus „Lietuvos rytu“ sutartį sudaręs 23 metų Kyrylas Natiažko (207 cm ir 115 kg) bus rimčiausi iki šiol pasiruošimo etape sutikti varžovų vidurio puolėjai.
Už Atlanto savo karjerą tęsiantis V. Kravcovas per du sezonus trenerių pasitikėjimo neįgavo, tad gauna tenkintis vidutiniškai vos keliomis minutėmis praleistomis aikštėje per rungtynes.
Vilniaus klubo vidurio puolėjas K. Natiažko už Atlanto pabuvojo studijų metais. Tiesa, ten aikštėje laiko praleisdavo taip pat nedaug - vidutiniškai po 7 minutes per rungtynes atstovaudamas Arizonos universitetui. Grįžęs į Senąjį žemyną vidurio puolėjas du metus gynė Mariupolio „Azovmaš“ komandos garbę. Ukrainoje K. Natiažko žaidimo laikas išaugo iki 20 minučių per rungtynes.
Jauni, energijos kupini ir atletiški Ukrainos „centrai“ mes iššūkį Lietuvos aukštaūgiams.
Sergijus Gladyras (196 cm ir 94 kg) patikimas toliašaudės artilerijos atstovas. Slovėnijoje, Europos čempionate, ukrainietis buvo antras komandoje pagal pelnomus taškus. Antrojo etapo rungtynėse į Lietuvos krepšį snaiperis pataikė 5 tritaškius. Praėjusį sezoną 26 metų Sergii Gladyr atstovavo Prancūzijos „Nanterre“ komandai ir žaidė Eurolygoje.
Pagrindinis komandos variklis yra Ukrainos pasą gavęs amerikietis Eugene'as Jeteris (180 cm ir 79 kg). Europos čempionate jis buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas (vid. 13,5 taškų per rungtynės). Nuo šio 31-erių metų įžaidėjo pasirodymo kokybės priklausė Ukrainos komandos rezultatai Slovėnijoje. Profesionalo karjerą amerikietis antrus metus tęsia Kinijoje. Prieš ketverius metus žaidė NBA Sakramento „Kings“ ir kitaip nei V. Kravcovas ekipoje turėjo svarbų vaidmenį. Aikštėje praleisdavo po 14 minučių.
Ukraina turi aukšto lygio krepšinį žaidžiančių vyrų, tiesa didžiausius nuopelnus dėl sėkmingo pasirodymo Europos čempionate drąsiai galima skirti vyriausiajam treneriui M. Fratello. Minutės pertraukėlių metu jo anglų kalba sakomų nurodymų klausomasi be šurmulio. Ir tai ne dėl išskirtinai skambančios Amerikos rytų pakrantėje paplitusios, kadaise ten apsigyvenusių italų suformuotos kalbėjimo manieros, o dėl pagarbos, kurią M. Fratello užsitarnavo regis jau nuo pirmos Ukrainoje praleistos dienos.