Italijoje gyvenantis sportininkas su Vilniaus teniso akademija (VTA) pasidalino mintimis apie karjeros pradžią ir reikalingas savybes siekiant karjeros aukštumų.

Su teniso rakete – nuo šešerių metų

„Manau, kad nėra jokios taisyklės, kada reikia pradėti žaisti tenisą, bet, žinoma, geriausia – kuo anksčiau. Gal sakyčiau iki 7 metų būtų tobuliausia. Pats pradėjau žaisti kai man buvo šešeri metai. Dar po metų supratau, kad tai – mano sportas, nes jį labiausiai patiko žaisti“, – pasakojo L. Grigelis.
Tenisas nėra lengvas sportas, o norint nuosekliai kilti karjeros laiptais, reikia ilgai ir kantriai treniruotis bei daug ką paaukoti. Labai svarbu turėti motyvaciją ir tikslus.

„Neslėpsiu, būdavo momentų, kuomet norėjosi tenisą mesti, ypač kai labiausiai nesisekdavo, bet paskui pagalvodavau, kad be teniso negalėčiau gyventi“, – pabrėžė Lietuvos tenisininkas.

Svarbiausios savybės – darbštumas ir noras

Tenise svarbi yra kiekviena detalė. Kartais kai kurias savybes žmones gauna iš prigimties, bet didžiausią dalį sportinės sėkmės lemia sunkus darbas treniruotėse.

„Tenise reikia labai daug savybių. Kai kurias žmonės turi natūraliai, o su kai kuriomis reikia padirbėti. Čia labai svarbi yra galva, o į tai įeina daug detalių. Reikia būti užsispyrusiam, nepasiduoti kai kas nors nepavyksta. Darbštumas, noras tobulėti ir išmokti kažką naujo kiekvieną dieną yra būtini siekiant karjeros. Kol esi mažas, svarbiausia, kad šis žaidimas patiktų ir duotų malonumą“, – aiškino L. Grigelis.

Anot jo, kitos itin svarbios detalės tenise – sąlygos, finansai ir treneriai.

„Finansai tenise yra gana svarbūs, nes atveria daugiau galimybių. Kartu labai svarbu turėti kvalifikuotus trenerius, ir ne tik teniso, bet ir fizinio pasiruošimo. Reikia turėti geras sąlygas treniruotėms ir tinkamus partnerius. Tačiau labai svarbu kaip pats žiūri į visą procesą. Dažnai būna, kad daugiau pasiekia tie žaidėjai, kurie neturi geriausių sąlygų, bet yra labiau užsispyrę ir labiau nori laimėti“, – pabrėžė L. Grigelis.

Lietuvoje – vis geresnės sąlygos

Tam, kad būtų galima kokybiškai treniruotis, reikia tinkamų sąlygų. Lietuvoje teniso aikštynų skaičius per pastarąjį dešimtmetį išaugo gana žymiai, bet dar svarbiau, jog atsiranda vis daugiau galimybių tenisininkams sportuoti ir šaltuoju metų laiku. Kokybiška danga, galimybės sportuoti su papildomu inventoriumi, nuolatinė pagalba ir patarimai suteikia papildomo patrauklumo ir garantuoja vaikams produktyvų laiką.

Taip pat teniso įstaigos vis daugiau dėmesio skiria trenerių kvalifikacijos kėlimui. Todėl labai svarbu, kad vaikai ir jų tėveliai turi galimybę pasirinkti sau tinkamiausią variantą.

Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniai turi galimybę sportuoti su patyrusiais specialistais, o tokių sąlygų, kokios yra Vilniaus SEB arenoje, L. Grigelis nėra matęs net Italijoje.

„Tokio sporto centro kaip SEB arena, Italijoje nesu matęs. Tokį būtų gana sunku rasti ir kitose šalyse. Lietuvoje dabar yra tikrai geros sąlygos treniruotis, – teigė L. Grigelis. – Žinoma, Italijoje yra daugiau žaidėjų ir daugiau jaunių turnyrų, todėl yra šiek tiek lengviau tobulėti, bet su laiku manau, kad tai bus įprasta ir Lietuvoje. Kiek mačiau, yra rengiama daug mėgėjų turnyrų, todėl jų galėtų būti kiek daugiau ir jauniems sportininkams“.

Teniso nauda – visapusiška

Kad ir kokie bebūtų tikslai, pasiekimai ar galimybės, tenisas jaunimui suteiks visokeriopos naudos. Užgrūdintas charakteris, nauji draugai, pasitikėjimas savo jėgomis, kultūringas elgesys – visą tai ir dar daugiau įgaus šiuo sportu užsiimantys vaikai.

„Sportas tikrai išugdo charakterį ir išmoko, kaip reikia elgtis gyvenime bei sunkiose situacijose. Pradedi vertinti tai, ką turi, nes važinėdamas po turnyrus, pamatai kitas kultūras ir kaip gyvena kiti žmonės“, – pridūrė L. Grigelis.

Taip pat tenisas gali atverti duris į stiprius universitetus Europoje ar JAV, neretu atveju – su visu aprūpinimu ir stipendija. Lietuvoje yra nemažai pavyzdžių, kai pabaigę studijas žaidėjai arba tęsia profesionalo karjerą, arba sportą suderina su įgauta profesija.

L. Grigelis anksti pradėjo profesionalo karjerą ir dar paauglystėje jau stodavo į kovą su vyrais. Šis kelias yra kitoks nei pasirinkusių studijuoti universitete ir profesionaliai žaisti pabaigus studijas. Ir vienas, ir kitas variantas nėra tobuli ir norint kažką gauti, reikia kažką paaukoti. Savo sprendimu sportininkas nesigaili.

„Dalyvavimas turnyruose nuo jauno amžiaus leidžia greičiau apsiprasti suaugusių tenise, įsilieti į kitą mentalitetą ir pamatyti, kad niekas nieko tau nepadovanos – turi pats nueiti ir pasiimti, užsidirbti. Yra labai didelis skirtumas tarp jaunių ir suaugusių turnyrų. Jeigu nusprendi studijuoti, tai profesionali karjera prasidės tik būnant 22-23 metų. Tai nėra vėlu, bet tenisininko karjera nėra ilga ir manau, kad kiekvieni metai yra svarbūs“, – pasakojo L. Grigelis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)