P. Bakaitė treniruojasi Waske Schüttlerio teniso akademijoje. Čia ji – ne pirmoji lietuvė: akademijoje savo meistriškumą kelia ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, neseniai tobulinosi ir kitas Vilniaus teniso akademijos auklėtinis Feliksas Sakalauskas.
Pakeisti aplinką ir sugriauti rutiną, kaip ir bet kurioje gyvenimo srityje, teniso kortuose taip pat svarbu. Tad aplinkos pakeitimas, treniruočių kitoje akademijoje išbandymas – vienas iš šios kelionės tikslų.
„Nesu užsidariusi ir nelaikau pririšusi savo žaidėjo. Man labai svarbu, kad aukšto lygio treneriai turėtų galimybę prie jos prisiliesti ir nurodytų gaires, duotų patarimų, ką daryti ateityje. Tokie ir buvo vieni iš pagrindinių tikslų – kad jie kitomis, šviežesnėmis, akimis pažiūrėtų į tą vaiką, pasakytų, ką reikia daryti. Be to, pati Paulina klausydama kad ir tų pačių žodžių, bet iš kito žmogaus, juos išgirs kitaip, nes viskas nauja, šviežia“, - kalbėjo P. Bakaitės trenerė Edita Liachovičiūtė.
Beje, Vokietijos akademijos 14–16 metų auklėtiniai liepos mėnesį atvyks į Lietuvą, kur dalyvaus VTA rengiamame tarptautiniame turnyre.
Su P. Bakaite akademijoje dirba du patyrę specialistai – akademijos vyr. treneris čekas Jakubas Zahlava ir vokietis Bastianas Suwanprateepas, kuris yra ir vienas akademijos steigėjų. Pastarasis P. Bakaitei nebuvo naujas veidas – su juo lietuvė susipažino per vieną turnyrą Izraelyje, į kurį B. Suwanprateepas taip pat buvo atvykęs su savo auklėtine, dabartine P. Bakaitės treniruočių partnere.
„Izraelyje buvome porą savaičių. Vieną kartą pasitreniravome kartu, matėmės kiekvieną dieną, persimesdavome vienu kitu žodžiu. Akademijoje jis mane labai šiltai sutiko, visi susipažinome ir vaikai šilti – pas juos kiekvieną savaitę vis kas nors atvažiuoja, tad žino, kad reikia priimti į kolektyvą, bendrauti, todėl nelieki atstumtas“, - draugiška atmosfera akademijoje džiaugėsi lietuvė.
O atmosfera akademijoje ne tik draugiška, bet ir labai darbinga. Kiekvienas čia besitreniruojantis žino, dėl ko jis čia atėjo ir dėl ko treniruojasi. „Visi čia trokšta teniso. Nėra taip, kad kažkas padarys mažiau – tik daugiau. Visi aplinkiniai dirbti taip noriai, kad motyvacija išauga, konkurencija išauga. Automatiškai tu pats stengiesi vis labiau ir labiau, nes matai, kad aplinkiniai dirba labai daug“, - pasakojo P. Bakaitė.
Darbo ritmas akademijoje intensyvesnis nei treniruojantis namuose, nes čia visas dėmesys sutelktas tik į tenisą. P. Bakaitė turi tris treniruotes per dieną – dvi teniso ir vieną fizinio parengimo. Tad pradėjusi darbą ryte, treniruotis ji baigia 4 valandą vakaro.
„Labiausiai dirbame prie mano kairinio smūgio, kad padarytume jį šiek tiek solidesnį ir man puikiai sekasi. Taip pat neužmirštam padavimo. Prie kiekvieno elemento po truputį pridedame – tobuliname“, - juntamu progresu džiaugėsi jaunoji Lietuvos tenisininkė.
Prie jos progreso prisideda ne tik nauji specialistai, bet ir pasikeitusios treniruočių partnerės. „Pajunti kitokį žaidimą, kitokį stilių, kitokį greitį – tik į naudą turėti skirtingus partnerius“, - naujovių nauda neabejoja savo tikslo siekianti tenisininkė.
Lietuvos rinktinės narė P. Bakaitė įsitikinusi, kad darbas akademijoje Vokietijoje duos daug naudos. „Visų pirma, aš patirsiu, ką reiškia treniruotis išvažiavus kažkur pačiai vienai – aplinkui nėra lietuvių, pažįstamų, esu naujoje aplinkoje, su naujais treneriais, vaikais. O antra, skirtingi partneriai, kažkokių elementų patobulinimas ir dar didesnis darbas visą laiką atneša naudos. Tikiuosi, tie rezultatai ateis per varžybas“, - sakė tenisininkė.
Pajusti aukšto rango varžybų skonį P. Bakaitė galės jau visai netrukus. Pirmadienį ji startuos viename iš dviejų pirmos kategorijos ITF turnyrų, kurie vyks Vokietijoje. Vienas tų turnyrų vyks Ofenbache, kur ir įsikūrusi akademija, kitas – Berlyne. Trenerė E. Liachovičiūtė viliasi, kad šiuo metu pasauliniame jaunių reitinge 218-ąją vietą užimanti auklėtinė šiuose turnyruose pademonstruos savo geriausią žaidimą ir sieks geriausių rezultatų.
„Norėtume būti tarp geriausių žaidėjų jaunių, suprasti savo lygį, treniruotis ir žaisti su geriausiais“, - ko tikisi iš šių turnyrų kalbėjo E. Liachovičiūtė.
Akademijos treneriai lydės Lietuvos tenisininkę ir į šiuos turnyrus, tad galės įvertinti ne tik, kaip ji dirba per treniruotes, bet ir kokia ji varžybose. „Pagrindinis dalykas, prie ko dirbama dabar – stiliaus išryškinimas ir pasitikėjimas to, ką daro aikštelėje. Reikia užtvirtinti tai, ką ji moka“, - pasibaigus turnyrams drauge su akademijoje dirbančiais treneriais bus galima daryti aiškesnes išvadas ir spręsti, ką tobulinti toliau.