Žmogus, savo laiku teniso kortuose rungęsis su pagrindiniu Boriso Beckerio konkurentu Vokietijoje Michaeliu Stichu, Vimbldono turnyro rekordininkais švedu Janne Gunarssonu ir danu Michaeliu Mortensenu, dirbs Lietuvoje.

Didelę trenerio patirtį Vokietijoje, Egipte ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose sukaupęs F. Barlo įsilies į Vilniaus teniso akademijos (VTA) trenerių kolektyvą.

Vokiečiui Vilniaus kryptį nurodė draugai. Kitas variantas buvo Latvija.

„Tiesą sakant, apie Lietuvos tenisą menkai nežinojau. Ir mane nustebino tai, kiek daug žmonių jūsų šalyje domisi tenisu“, – prisipažino vokietis.

Treneris pažymėjo, kad didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje, kur jis dirbo pastaruosius dvejus su puse metų, tenisas – kur kas mažiau populiarus. Skirtingai nei Vokietijoje.

„Vokietijos tenise visada yra milžiniška konkurencija ir tarp žaidėjų, ir tarp trenerių“, – sako naujasis VTA treneris.

Patyręs specialistas gali dirbti su bet kokio amžiaus ar lygio tenisininkais.

„Galiu treniruoti ir asmeniškai, ir akademijos grupes. Rengiu sportininkus varžyboms, rezultatams, dirbu su vaikų grupėmis, bet galiu ir treniruoti suaugusius mėgėjus. Jau 16 metų aš treniruoju visų amžių, visų lygių sportininkus ir net pusiau profesionalus“, – aiškino F. Barlo.

Tenisą vokietis supranta ne vien, kaip sportą, o kaip socialinį reiškinį, bendravimo formą.

„Man gal nėra tiek svarbus teniso žaidimas, rezultatai, kiek geri santykiai su klientais, bendruomeniškumas. Ko daugiausia tikiuosi iš darbo Vilniuje? Pirmiausia – puikių santykių su klientais, sąžiningumo, pasitikėjimo ir draugiškumo.“

F. Barlo nekantriai laukia penktadienį Vilniuje vyksiančio Deviso taurės turnyro mačo tarp Lietuvos ir Ukrainos rinktinių.

„Būtinai žiūrėsiu šį mačą. Aš žinau Ukrainos tenisininkus, jie yra geri žaidėjai, bet aš tikiuosi, kad mes laimėsime“, - jau nuo pirmų dienų specialistas iš Vokietijos apie lietuvišką tenisą prabilo kaip apie savą. Beje, jis prisipažino stebėjęs ir Lietuvos rinktinės rungtynes Europos vyrų krepšinio čempionate.

„F. Barlo patirtis tenise yra nemaža ir jis nori dirbti mūsų akademijoje. Vokietis mato, kad čia yra labai gera infrastruktūra ir stipri trenerių komanda. Paviešėjęs čia keletą dienų Frankas suprato, kad jis čia nori likti ir pabandyti integruotis į mūsų kolektyvą ir mūsų akademiją“, - kalbėjo VTA vyriausioji trenerė Edita Liachovičiūtė.

VTA papildė ir dar vienas naujas treneris – iš Klaipėdos į Vilnių persikėlęs Vadimas Pinko.

„Vadimą mes žinome jau labai seniai. Jis pats buvo labai aukšto lygio žaidėjas ir labai apsidžiaugėme, kad jis panoro prisijungti prie mūsų kolektyvo. Tai žmogus turintis daug patirties ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris“, - apie V. Pinko kalbėjo E. Liachovičiūtė.

Klaipėdietis į Vilnių atvyko ne vienas. Jis su savimi į VTA pasikvietė tris savo auklėtinius.

„Buvau pakviestas prisijungti prie šios akademijos trenerių komandos. Prieš tai su savo trimis auklėtiniais žiemą važiuodavome treniruotis į Ispaniją. Bet tikrai ne prastesnės sąlygos ir Vilniuje. O jei vyksti į tarptautinį turnyrą užsienyje, sėdi į lėktuvą ir skrendi, nereikia važiuoti kelių šimtų kilometrų iki oro uosto“, – paaiškino V. Pinko.

Priprasti prie naujo kolektyvo jam sunku nebuvo. V. Pinko jau ne vienerius metus pažįsta kolegas iš Vilniaus.

„Lietuvoje teniso trenerių nėra labai daug. Ypač gerų. Kai aš dar buvau Lietuvos rinktinės narys, kai kurie jų jau dirbo treneriais, su kitais, kurie daugmaž mano amžiaus, man teko žaisti. Žodžiu, kompanija man yra labai gerai pažįstama ir dabar aš mielu noru darbuojuosi su jais kartu. Tai yra viena didelė šeima, viena didelė komanda, prie kurios dabar prisijungiau“, – kalbėjo V. Pinko.

Šis treneris dirba su didžiausio meistriškumo, kiek vyresniais akademijos auklėtiniais. Anot V. Pinko, treniruojant paauglius reikia perprasti ir jų amžiaus ypatumus, pabūti net psichologu.

„Dirbu su sportininkais, kuriems yra nuo 14 iki 18 metų, pati paauglystė. Kai stažavausi Anglijos nacionalinėje akademijoje, supratau, kad būtent šiam amžiui būtina drausmė, profesionalumas ir supratimas. Reikia juos ir paspausti, ir suprasti, kodėl jie kažko nedirba, nenori kažko daryti, kodėl turi sunkumų su mokslais. Reikia viską suderinti: ir mokslus, ir tenisą, ir santykius su tėvais. Ir tada kartais tenka būti draugu, o kartais – griežtu tėvu. Nes vienas vaikas priima informaciją vienaip, o kitas yra jautresnis. Todėl stengiamės, kad aikštėje būtų nedaug – 2-3 vaikinai ar merginos. Taip lengviau ir jiems, ir treneriams, treniruočių procesas vyksta sėkmingiau“, – apie savo darbo specifiką kalbėjo V. Pinko.

Vilniaus teniso akademija naujuosius mokslo metus pradėjo rugsėjo 2 d. Šiuo metu VTA jau turi 480 auklėtinių nuo 4 iki 18 metų.

„Registravimas dar tęsiasi. Manau, kad iki spalio mes vaikų būsime surinkę dar daugiau. Daugiausia dėmesio skiriame mažiausiems auklėtiniams, tik pradedantiems žaisti tenisą. Jų ir surenkame daugiausia“, - teigė VTA vyriausioji trenerė E. Liachovičiūtė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)