Tokijo stadione, kuriame penktadienį sidabrinį stebuklą sukūrė ir olimpinės vicečempionės titulą iškovojo Laura Asadauskaitė-Zadenprovskienė, o septinta finišavo Gintarė Venčkauskaitė, šeštadienį vyks vyrų varžybų antroji diena.
J.Kinderio ir jo varžovų laukia plaukimo (nuo 8.42 val. Lietuvos laiku), papildoma fechtavimo (nuo 9.45 val.), jojimo (nuo 13.30 val.) ir kombinuota (nuo 13.30 val.) – bėgimo ir šaudymo – rungtys.
Po ketvirtadienį vykusių fechtavimo varžybų J.Kinderis dalijasi 3-4 vietomis su baltarusiu Ilja Palazkovu.
Pirmoji šeštadienio rungtis – 200 m plauks laisvuoju stiliumi. Kitaip, nei ankstesnėse žaidynėse, ji vyks ne 50 m, o 25 ilgio baseine, įrengtame pačiame stadione, greta aikštės. „Labai tikiuosi, kad trumpesnis baseinas man parankesnis, nes taip anksčiau būdavo. Bet plaukimas nėra ta rungtis, kuri kažką labai lemtų. Kaip ir fechtavimo papildomas etapas. Po jų lentelėje būna maži pasikeitimai“, – teigė lietuvis.
Papildomame fechtavimo etape pirmi susitinka paskutines dvi vietas užimantys sportininkai. Nugalėtojas žengia toliau, susirungia su aukštesnę vietą užimančiu varžovu, tad paskutiniam išsilaikiusiam šiose kovose tenka susidurti su bendrosios įskaitos lyderiu. Už pergalę skiriamas tik vienas taškas.
Moterų varžybose viską lėmė paskutinės dvi rungtys. Jojime viską, ką buvo iškovojusi, prarado žirgo nesuvaldžiusi ir rungties nebaigusi varžybų lyderė vokietė Annika Schleu. O abi lietuvės, vienintelės nė karto nesuklydusios, pakilo į pozicijas, iš kurių vėliau įsiveržė tarp lyderių.
Jojimo rungties maršrutą sudaro 12 kliūčių, bet reikia atlikti 15 šuolių. Kiekvienas sportininkas prieš jojimą turi po 300 taškų. Tiek jų gali iškovoti, jei nenumeta nė vienos kliūties ir neviršija laiko limito. Po 7 taškus atimama už kiekvieną numestą kliūtį, minus 10 – už sustojimą, po 1 tašką – už kiekvieną viršytą jojimui skirto laiko sekundę. Kai užsispyręs žirgas visai nešoka per kliūtį arba numeta raitelį, galima visai be taškų likti.
Prieš kombinuotą rungtį visi taškai paverčiami sekundėmis. Pirmas startuoja varžybų lyderis, o kiti – tokiu intervalu, kiek sekundžių yra nuo jo atsilikę. Sportininkams reikia įveikti 4 ratus po 800 m ir 4 kartus šaudykloje lazeriniu pistoletu kuo greičiau „užgesinti“ po penkias taikinio lemputes. Tiesa, ir nepataikęs į visus taikinius po 50 sek. sportininkas gali bėgti toliau.
Kalbėdamas apie šeštadienio varžybas, vieną faktorių, galinčių padaryti įtaką galutiniam rezultatui, J.Kinderis paminėjo Tokijuje tvyrantį karštį – penktadienį čia buvo 34 laipsniai, o jutiminė temperatūra siekė 41 laipsnį.
„Prieš žaidynes praleidome truputį daugiau nei savaitę Hiracukoje, tai pasijautė, kad karštis nejuokingas. Jei tiesiog gyveni, tai viena. Bet kai treniruotę pakeli į tam tikrą lygį, pradeda visai kitaip reaguoti organizmas.
Tikiuosi, kad pusę aštuonių vakaro ta temperatūra bus mažesnė. Bet gal reikia apie tai negalvoti, nes iki kombinuotos laukia dar krūva rungčių“, – sakė penkiakovininkas.
Penktadienį jis nesėdėjo sudėjęs rankų – surengė treniruotes. „Bėgimas, plaukimas, šaudymas. Čia pas mus kaip Tėve mūsų. Reikia neužsisėdėti“, – po pirmosios rungties kalbėjo J. Kinderis.
Iki šiol nepriklausomos Lietuvos penkiakovininkai yra laimėję penkis olimpinius medalius. Ir visų jų savininkai penktadienį buvo Tokijo stadione.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė čia prie 2012 m. Londone iškovoto auksą pridėjo sidabrą. Jos vyras ir treneris, 2004 m. Atėnų olimpinis vicečempionas ir 2008 m. Pekino bronzos laimėtojas Andrejus Zadneprovskis į Tokiją yra atvykęs kaip Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos Vykdomojo komiteto narys. O Pekino žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas yra vienas teisėjų.
Nuotraukų galerija po ketvirtadienį vykusių fechtavimo varžybų: