Vis dėlto brandžios moters makiažas gerokai skiriasi nuo to, kurį darėtės būdama jauna. Svarbiausia nepersistengti – storas kreminės pudros sluoksnis, rėkiančios ryškios spalvos – tai didžiausios vyresnio amžiau moterų makiažo klaidos. Kosmetikos perteklius ir „kaukės“ efektas moteris tik pasendins. Moterims reiktų pasigražinti taip, kad atrodytų kuo natūraliau ir gaiviau, rašoma pranešime spaudai.

Makiažą pradėkite nuo bazės

„Camelia“ grožio konsultantė Vaida Lapinskienė sako, kad pirmiausia reikia pasirūpinti tinkama makiažo baze. Galima naudoti tiek tinkamą drėkinamąjį kremą, tiek specialią makiažo bazę. Pastaroji gali būti ir korektoriaus formos.

„Žalio atspalvio korektorių naudokite raudoniui neutralizuoti, persikinio ar geltono atspalvio korektorius neutralizuos mėlyną ir violetinį atspalvius, todėl jis idealiai tiks patamsėjusiems paakiams maskuoti, violetinio atspalvio korektorius neutralizuos nepageidaujamą geltoną atspalvį, suteiks veido odai skaistumo“, – pataria grožio konsultantė ir priduria, jei moterims reikia tik šiek tiek pašviesinti problemines vietas – išsiplėtusius kapiliarus, pigmentines dėmes, ratilus po akimis – tai tam užteks ir maskuoklio. Jį reiktų rinktis vienu ar dviem tonais šviesesnį nei veido odos spalva ir tepti plonu sluoksniu.

Antras žingsnis – kreminė pudra

„Moteris atrodys labai nenatūraliai ir keliais metais senesnė, jei veidas padengtas storu kreminės pudros sluoksniu. Ji turėtų būti kuo lengvesnės tekstūros, moters odos spalvos arba vienu tonu šviesesnė. Norint išsirinkti tinkamą atspalvį, reikėtų tepti ne ant riešo, kaip daugelis daro, o ant veido.

Paimkite 2-3 skirtingų atspalvių mėginius ir brūkštelėkite porą dryžių pudros ant skruosto. Jei makiažo pagrindo spalva skiriasi nuo kaklo spalvos, jis yra per tamsus arba per šviesus. Pasirinkus tinkamo atspalvio pudrą, darant makiažą, ją reikia tolygiai paskirstyti ant veido, kaklo ir iškirptės zonos. Po to patariama naudoti birią pudrą, tik ne kompaktinę. Pastaroji yra sunki, ne visada tolygiai pasiskirsto“, – aiškina V. Lapinskienė.

Norint žinoti, kurioje vietoje reikia tepti skaistalus, grožio konsultantė pataria nusišypsoti ir paryškinti skruostų obuoliukus. Brandžioms moterims netinka šalti atspalviai, geriausia rinktis iš neryškių persikų ar rausvų atspalvių.

Vyresnio amžiaus moteris

Tinkamai išryškintos akys ir antakiai

Brandaus amžiaus moterims grožio konsultantė nerekomenduoja naudoti mėlynos, violetinės, žalios ar kitų nenatūralių spalvų blakstienų tušo. Pirmenybę reikėtų teikti juodam arba rudam blakstienų tušui, kuris suteikia apimties ir užriečia. Vyresnio amžiaus moterims nepatartina naudoti akių apvado, nes griežtai ir ryškiai pavestos akys atkreipia dėmesį į raukšleles.

Antakiai – labai svarbi veido dalis. Jie gali kardinaliai pakeisti veido formą ir išraišką. Tačiau jų nereikia stipriai išryškinti. Veidas su tankiais ir tamsiais antakiais atrodo vyresnis ir griežtesnis. Veido nepapuoš ir antakiai „siūleliai“. Jie padaro veidą platesnį, atkreipia dėmesį į mimikos raukšles aplink akis ir ant kaktos. Svarbu tik, kad antakiai būtų prižiūrėti, šiek tiek paryškinti ir turėtų natūralią formą.

Su amžiumi jie retėja, todėl paryškinimui nelabai tinka pieštukas, nes jis dar labiau paryškins antakių retumą. „Geriausia naudoti vienu tonu už jūsų natūralią plaukų spalvą šviesesnį specialų antakių tušą ar šešėlius. Moterys pasielgs teisingai, jei rinksis iš pilkai rudų atspalvių paletės“, – pataria V. Lapinskienė.

Lūpų blizgis geriau nei lūpdažiai

Vyresnio amžiaus moterims netinka ryškių, nenatūralių spalvų – mėlynos, geltonos, raudonos ar rožinės spalvos – akių vokų šešėliai. Pasak V. Lapinskienės, vyresnėms moterims netinka perlamutriniai ar su blizgučiais šešėliai: „Nereiktų dažytis biriais šešėliais, jie dažnai subėga į raukšleles aplink akis. Geriausias pasirinkimas – neryškių, natūralių, neutralių spalvų: rudos, smėlio, pilkos, žalsvos, rausvos spalvos kreminiai šešėliai“.

Brandžioms moterims dažniausiai netinka ryškių spalvų lūpų dažai. Kaip ir ryškiu lūpų pieštuku apvestos lūpos. Daug geriau tiks neutralių, šviesių spalvų: rusvus, persiko, prislopintos raudonos spalvos. Jeigu aplink lūpas raukšlelių beveik nematyti, tai šventiniam makiažui galima panaudoti ryškesnių spalvų lūpų dažus, kad ir aviečių ar vyšnių spalvos, tačiau reiktų vengti ilgalaikių lūpų dažų – jie sausina lūpų odą. Labiausiai tinka drėkinamasis lūpų blizgis.

Norinčioms naudoti lūpų pieštuką, grožio konsultantė pataria rinktis jį šviesių spalvų, geriausia kūno spalvos. Jis apveda lūpų kontūrą, paslepia nedidelius odos defektus ir neleidžia lūpų dažams subėgti į raukšleles aplink lūpas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)