„Zoom“ pokalbius vis dažniau keičiant gyviems susitikimams, o progų pasipuošti – vis daugėjant, šį pavasarį-vasarą sugrįš ir moterų noras pabrėžti savo veido grožį bei išryškinti jo bruožus. Tačiau makiažo įpročiai nebebus tokie, kokie buvo anksčiau, rašoma „Artistry“ pranešime spaudai.

„Kolegos ir draugai jau priprato jus matyti be makiažo, lengvai susivėlusiais plaukais ir natūraliais antakiais. Todėl išryškinti natūralūs bruožai – tai pagrindinis tikslas, kuriuo paremta visa makiažo industrija 2021 metais. Nuo Niujorko mados podiumų iki žymiausių „Instagram“ profilių – viskas, ką jums reikia žinoti, tai švytinti oda, minimalistinis makiažas ir blizgus lūpdažis“, – tikina ekspertas.

Tačiau nemanykite, kad natūralumas reiškia, jog šį sezoną atrodysite blankiai.

„Nors liksime prie švarios ir lengvai blizgančios odos, tačiau kartu įprastą „no makeup-makeup“ makiažą pagyvins 90-ųjų akcentai ir Holivudo glamūras. 2021 m. dvi aktualiausios makiažo temos – tai gaivios spalvos ir nostalgija. Būtent iš jų įkvėpimo sėmėmės kurdami naujausią „Artistry Studio Los Angeles“ kolekciją, kurioje įkūnijome visas karščiausias makiažo tendencijas“, – tikina specialistas.

Tad kaip nepasimesti šioje įvairovėje ir ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį?

1. Gaivi ir „gyva“ oda: 2020-ųjų palikimas

Dar 2020-ųjų rudenį viena iš pagrindinių makiažo tendencijų buvo gaivi ir sveikai blizganti oda, kuri, kaip teigia ekspertas, išliks madoje ir 2021-aisiais.

„Sveikas gyvenimo būdas, organiškas maistas ir atsakinga odos priežiūra nebereikalauja storo makiažo sluoksnio, kuris paslėptų odos „trūkumus“. Atvirkščiai, moterys vis labiau pabrėžia savo strazdanas (kai kurios jas net nusipiešia!), apgamus ar natūralų odos raudonį. Taip tarsi sakydamos: žiūrėkite, tai mano išskirtinumas!“, – pasakoja A. Sawicki.

Todėl ateinantį sezoną daugelyje kosmetinių rasime švytėjimo suteikiančią priemonę (angl. highlighter), kuri padeda natūraliai pabrėžti skruostikaulius, smakro iškilimą ir liniją prie antakių. Ji taip pat puikiai tinka ne tik veido, bet ir kūno odai – rankoms ar dekoltė zonai.

„Naudojant šią priemonę šiltuoju sezono metu, saulės spinduliai sukurs lengvos ir žvilgančios odos įvaizdį. Ši tendencija socialiniuose tinkluose net buvo praminta švytinčios delfinų odos tendencija, kurią puikiai įkūnijo tokios garsenybės kaip Hailey Bieber. Kaip spindinti ir drėgna delfinų oda, taip ir šis natūralaus makiažo įvaizdis yra apie natūralų švytėjimą saulėje“, – pasakoja A. Sawicki.

2. Visas dėmesys į akis

Nors pandemijos ribojimų mažėja, su kaukėmis, greičiausiai, gyvensime dar visus metus. Todėl daugelis makiažo gamintojų akcentą deda būtent akims.

„Sakoma, kad akys – tai sielos veidrodis, tačiau niekada šis posakis nebuvo toks aktualus, kaip pandemijos metu. Juk dėvėdami kaukę, tik akimis galėjome parodyti savo asmenybę ir emocijas. Tad intensyvūs, spalvingi ir kreminiai akių šešėliai – tai puikus būdas atkreipti dėmesį į jūsų žvilgsnį. Galite išbandyti ir šį sezoną itin madingus metalo atspalvius – bronzą arba rožinį auksą“, – sako specialistas.

Tačiau, anot A. Sawicki, persistengti nereikėtų – nesirinkite nieko pernelyg sunkaus ir varginančio, juk šiltąjį sezoną norisi gaivos ir lengvumo. Akių makiaže atkreipkite dėmesį į gaiviai rausvus, citrininius ir elektrinius atspalvius. Jų populiarumą įrodo ir 2021 metų spalvų instituto „Pantone“ verdiktas: populiariausi bus lengvi pasteliniai tonai bei gaivi paletė, kurioje dominuoja rožinė, žalsva, elektrinė spalvos.

3. Lūpų makiažas sugrįžta!

Nors 2021 metais be kaukės neapsieisime, tačiau šiemet bus šventė lūpoms tomis progomis, kai jos galės būti matomos.

„Šį sezoną neskubėsime lūpų ryškinti tamsiausiomis ir sodriausiomis spalvomis, atvirkščiai – čia taip pat atsigręšime į natūralumą. Pavyzdžiui, klasikinis raudonas lūpdažis gali būti maišomas su šiltu oranžiniu atspalviu, suteikiant švelnumo ir gaivos. Šis atspalvis puikiai atrodys ant įdegusios odos“, – sako makiažo specialistas.

Lūpdažiai, kurie įsigeria į lupas, o ne jas padengia, įgavo prastą reputaciją dėl lūpų odos džiovinimo. Todėl šį sezoną populiariausi bus lūpų dažai, sudėtyje turintys drėkinančių elementų, kurie neleidžia spalvai nusėsti į lūpų linijas ar joms suskilinėti. A. Sawicki rekomenduoja žvalgytis aliejinių lūpų blizgesių, kurie ne tik atrodytų gerai ir natūraliai, bet ir pamaitintų lūpų odą.

4. Natūralus ir vešlūs antakiai – 2021 būtinybė

Per pastarąjį dešimtmetį antakiai išgyveno daugybę transformacijų: nuo dirbtinių ir tobulų formų iki mėnesį nepešioto „miško“. Panašu, kad šiemet džiaugsimės sveika pusiausvyra – aiški forma, tačiau su natūraliai atrodančiais ir sušukuotais plaukais.

„Pastaruoju metu vis dažniau girdžiu, kad karantinas leido pagaliau užauginti savo natūralius antakius. Būtent tokie – vešlūs ir tankūs antakiai – bus aktualūs šį sezoną, nes jie tarsi įrėmina veidą. Šiam efektui geriausia naudoti skystą antakių pieštuką, kuris pabrėžia natūralią antakių spalvą. Antakius šukuokite lengvomis, aukštyn nukreiptomis linijomis. Svarbu, kad pieštukas būtų plonas ir imituotų jūsų natūralius antakių plaukus“, – sako specialistas.

5. Tobulas kvapas – taip pat makiažo dalis!

Galiausiai, grožio ekspertas sako, jog makiažas nesibaigia ties kaklu. Tikra savimi pasitikinti moteris žino, kad vien gražių akių nepakanka, jog iš tiesų iki galo išpildytumei savo įvaizdį.

„Kvapas – vienas iš tų akcentų, kuris užbaigia moters įvaizdį ir net gali tapti jos vizitine kortele. Šį sezoną, ieškodami tinkamiausių kvapų, atsigręžėme į gamtą ir jos natūralų kvapą: vasariški prisirpę citrusiniai vaisiai, gaivus gėlių aromatas ir egzotiškas šalis primenančios kokosų natos – bus šiltojo sezono aromatų paletėje“, – sako A. Sawicki.

Būtent šių natų paliekamas šleifas puikiai žaidžia su ryškiomis ir gaiviomis akių šešėlių paletėmis ir gaivios, rusvos odos atspalviais. Tad kurdamos savo vasarišką makiažą – nepamirškite užbaigiamojo akcento. Juk karantino metu, daugelis kvepalų buvo nepelnytai pamiršti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)