Jautresnė oda – vasarai pasibaigus

Pirmieji odos jautrumo požymiai – šerpetojimas, perštėjimas, paraudimas, nemalonus dilgčiojimas. Anot dermatologų, dažniausiai žmonės skundžiasi pajautrėjusia oda pereinamaisiais sezonais – rudenį ir pavasarį.

„Rudenį oda būna jautri po saulės vonių, o pavasarį reikia atstatyti šalčio padarinius. Jautrios būklės odai įvairūs aplinkos faktoriai gali daryti dar didesnę neigiamą įtaką, todėl svarbu laiku atkurti jos apsaugą pasirenkant tinkamas priežiūros priemones“, – pastebi estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ dermatologė Sandra Kavaliauskienė.

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie kosmetikos su gerosiomis bakterijomis naudą. Pasirodo, gerosios bakterijos gali būti efektyviai naudojamos ir išoriškai, ne tik kaip sveikatai naudingas maisto papildas. Pasak specialistų, kosmetikos priemonės su probiotikais padeda atkurti pažeistą odos barjerą, drėkina ir didina atsparumą neigiamiems aplinkos faktoriams. Todėl tai gali būti tinkamas pasirinkimas ir vasaros saulės nualintai odai.

„Senais laikais nudegus saulėje, odą žmonės gaivindavo bei ramindavo tepdami kefyru, kuriame gausu pieno rūgšties bakterijų. Šiandien to daryti nebereikia – yra sukurti kosmetikos produktai su probiotikais lactobacillus pentossus, kurie stiprina odos imunitetą, turi antialerginį ir priešuždegiminį poveikį, stimuliuoja pasipriešinimą bakterinėms infekcijoms, kurios padažnėja vasaros laikotarpiu (kai karšta, prakaituojame, maudomės vandens telkinuose)“, – teigia dermatologė.

Dėmesys prevencijai

Gydytoja S. Kavaliauskienė pataria kosmetiką su gerosiomis bakterijomis naudoti ne tik pajutus, kad oda pajautrėjo. Pasak jos, svarbu nuolat rūpintis odos apsauga, nes įvairūs aplinkos faktoriai daro įtaką kasdien.

„Mityba, greitas gyvenimo tempas, stresas, aplinkos užterštumas veikia mūsų odą, todėl ji darosi jautresnė. Labai svarbu ne tik reaguoti į odos pokyčius, bet ir iš anksto pasirūpinti prevencija. Juolab, kad kosmetika su gerosiomis bakterijomis universali – tinkama visų tipų odai“, – komentuoja dermatologė.

Tinka kasdien, ir odos ligoms gydytyti

Kosmetika su probiotikais dėl savo veiksmingumo naudojama ir tokioms ligoms kaip žvynelinė, aknė, egzema ar rožinė gydyti, taip pat uždegimo pažeistai odai. Gerosios bakterijos padeda subalansuoti natūralią žmogaus odos mikroflorą, leidžia odai atsinaujinti.

Gydytoja pastebi, kad lietuviškos kosmetikos gamintojai neatsilieka nuo naujausių tendencijų.

„Ieškantiems kosmetikos su gerosiomis bakterijomis verta atkreipti dėmesį į mūsų šalyje gaminamus sudėtine aktyvąja medžiaga biotilys praturtintus produktus. Ši medžiaga išgaunama iš probiotikų, todėl pasižymi apsauginį odos barjerą atkuriančiomis savybėmis, drėkina ir ramina odą.

Tyrimais įrodyta, kad medžiagos efektas yra ilgalaikis, todėl reguliariai naudojant kosmetiką su šia sudėtine dalimi, galima tikėtis gerų rezultatų prižiūrint dėl tam tikrų faktorių sujautrėjusią odą. O vasaros pabaigoje saulės nualintai mūsų odai labai reikia drėkinimo, natūralaus barjero atkūrimo. Būtent tai ir daro kosmetika su probiotikais“, – pataria gydytoja S. Kavaliauskienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)