Kokios yra rekomenduojamos procedūros odos senėjimo prevencijai, atsiųstame pranešime pataria grožio klinikos „Megami“ vadovė Diana Bekasėnė.
„Estetinė medicina nuolat vystosi ir tobulėja. Jos užduotis yra pagražinti ir atjauninti veido bei kūno išvaizdą. Šias užduotis puikiai įvykdo jau visiems gerai žinomos hialurono rūgšties, botulino toksino procedūros, kurios naudojamos odos senėjimo prevencijai“, – sako D. Bekasėnė.
Senėjimas yra neišvengiamas biologinis organizmo procesas ir dažniausiai prasideda dar brandos laikotarpiu. Senstant lėtėja medžiagų apykaita, mažėja ląstelių judrumas, atsiranda raukšlių, kurios pirmiausia pasimato paakių zonoje, dekoltė srityje ir plaštakose. Raukšlių ir odos senėjimo požymiams sumažinti naudojama daug įvairių preparatų ir metodų, kurie padeda įtempti, t.y. liftinguoti odą. Taip pat galima atlikti odos „šlifavimą“ norint išlyginti odos paviršių. Tai atlieka dermabrazijos ir įvairios šveitimo procedūros.
Visos injekcinės medžiagos gali būti laikino arba nuolatinio poveikio. Vienas iš laikinų medžiagų yra kolagenas – tai natūralus baltymas, kuris sudaro ypatingą odą palaikančią struktūrą.
„Neperžengiant estetikos principų ir nepakeičiant natūralios veido išvaizdos, manau, kad profesionaliai atliktos veido procedūros padeda sustabdyti tam tikrus odos senėjimo procesus ir išlaikyti puikią gyvenimo kokybę“, – sako verslininkas Žilvinas Grigaitis.
Botulino toksino preparatai turi poveikį raumeninėms skaiduloms. Raumenų skaidulos injekcijos vietoje atsipalaiduoja, kartu odoje išnyksta matomos mimikos raukšlės. Botulino toksinas paralyžiuoja mimikos raumenis ir taip pristabdomas raukšlių formavimasis. Efektas išryškėja po 3 parų ir laikosi apie 5 mėnesius. Kad mimikos raukšlės visiškai išnyktų, tam reikalingos 6–7 injekcijų procedūros iš eilės, be pertraukos.
„Be abejonės, tokias procedūras turi atlikti medicininį išsilavinimą turintys profesionalai. Tik jie žino, kur, kaip ir kokį kiekį medžiagos galima suleisti. Manęs dažnai pacientai klausia, ar man to reikia? Į šį klausimą gali atsakyti tik pats žmogus, nes tai yra visiškai kosmetinė procedūra ir ji yra taikytina tik tuomet, kai žmogus to pageidauja. Gydytojo kompetencija yra išaiškinti, kaip tai pakeis veidą, kokių komplikacijų tai gali sukelti, ir sugebėti jas ištaisyti“, – pasakoja medicinos mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vygintas Kaikaris.
Kita, sintetiniu būdu pagaminta sudėtinė odos dalis, papildas, kuris leidžia sumažinti raukšles ir panaikina senstant atsiradusius odos pakitimus, yra hialurono rūgštis. Tai nauja, biologinių odos užpildų karta, kuri pakeitė iki tol naudojamus silikono, kolageno preparatus. Hialurono rūgštis yra natūrali odos medžiaga.
„Šios procedūros atsirado ne iš niekur, visos nori kuo ilgiau išlikti jaunos. Svarbu išlaikyti gerą odos kokybę, drėgmę, odos skaistumą. Juk tai nėra kažkoks blogis, hialurono turi pats mūsų kūnas. Man pačiai yra 27 metai, tad kiekviena galvojam, kaip kuo geriau pasirūpinti oda. Tos procedūros tam ir yra, kad žmogus galėtų ir mėgautis gyvenimu, ir puikiai atrodyti. Manau, tai ypač naudinga scenos žmonėms, kai tenka ir naktimis padirbėti, ir nuolat ant veido tepti vakarinį makiažą“, – savo nuomone dalijasi dainininkė Neringa Šiaudikytė.
Kokia yra hialurono rūgšties nauda odai?
Kai oda yra paveikiama amžiaus, ji praranda gebėjimą išlaikyti drėgmę, todėl pastebimas tvirtumo, elastingumo praradimas. Hialurono rūgštis pasižymi gebėjimu pripildyti odą drėgme, o tai yra svarbu norint išlaikyti odą jaunesnę ir elastingesnę. Tuo pačiu metu hialurono rūgštis atgaivina odos išorinius sluoksnius, kad jie atrodytų minkštesni ir būtų prisotinti drėgmės. Dėl to sumažėja smulkios linijos ir raukšlės. Hialurono rūgštis padeda išlaikyti odos stabilumą, apsaugą ir nuolatinį odos atnaujinimą. Ši rūgštis taip pat turi nuostabų gebėjimą pritraukti ir išlaikyti didelį drėgmės kiekį.
„Tai, ką tu investuoji į savo kasdienybę – mitybą, gerus ekologiškus maisto produktus, gerus maisto papildus, kasdienę savęs priežiūrą, geras kosmetikos priemones ir procedūras – tą ir turėsi. Aš esu siaubinga bailė ir paniškai bijau adatų, peilių ir visokių drastiškų procedūrų, todėl manau, kad kol man jų prireiks, kosmetikos industrija bus jau tiek pažengusi, kad operacijas ir injekcijas galėsime pamatyti tik muziejuje“, – teigia „Modilinos“ modelių agentūros ir „Beautful heart foundation“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė.
Hialurono rūgšties injekcijos rekomenduojamos norint sumažinti ar visiškai panaikinti tiek prasidedančias, tiek įsisenėjusias gilias raukšles kaktos, paakių, tarpuakio srityse, „pykčio“ raukšles tarp akių, „žąsies kojeles“, išsidėsčiusias apie akis, nosies lūpų klostes, susidariusias apie burną ar smakro srityse, taip pat norint padidinti lūpų, skruostų, smakro kontūrų apimtį, norint atlikti lūpų kontūro, veido ovalo korekciją, veido odos, kaklo ir dekoltė odos intensyvų atjauninimą, norint suteikti odai maksimalų drėkinimą, putlumą, pagerinti odos elastingumą, atkurti sveikos, pailsėjusios, gaivios odos išvaizdą ar net norint koreguoti po aknės ar traumos susidariusius atrofinius randus.
„Natūralu, kad 45 ar daugiau metų turinčiai moteriai prasideda aiškus senėjimo procesas. Injekcija duotų didesnį pasitikėjimą savimi ir patrauklesnę, estetiškesnę išvaizdą. Man 28 metai ir injekcijų pati dar nesu turėjusi. Žinoma, jai turimi įgimti odos defektai ar randai, tuomet tikrai reikalingas profesionalų įsikišimas“, – sako garsus modelis Monika Račiūnaitė.
Kur kas labiau prieinamas neinvazinis būdas naudotis hialurono rūgšties privalumais yra kremai ir serumai, kurių sudėtis būtų praturtinta hialurono rūgštimi. Įvairūs hialurono rūgšties produktai galbūt nesuteiks greito efekto kaip injekcijos, tačiau gali papildyti odos priežiūros rutiną, užtikrinti geresnį drėkinimą, padaryti odą vizualiai gražesnę, minkštesnę. Svarbiausia – rasti tinkantį produktą, kurio sudėtyje būtų kuo daugiau tikros hialurono rūgšties. Tad atlikdami hialurono rūgšties procedūras ir naudojant priemones su hialurono rūgštimi kasdieninėje odos priežiūroje, galime stipriai pagerinti savo odos būklę, ilgiau išlaikyti odos jaunystę.