„Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis*, 6 proc. moterų teigia, kad darosi kasdienį makiažą net ir būdamos namie. 19 proc. moterų dažosi, tačiau mažiau, nei įprastai. Karantino metu namuose dažniau dažosi jaunesnio amžiaus respondentės (18-35 m.). Taip pat vadovaujančias pareigas užimančios (13 proc.) moterys ir moksleivės-studentės (14 proc.), rašoma pranešime spaudai.
Grožio samprata keičiasi
Karantinas iš esmės keičia ir moterų požiūrį į grožį – „Instagram“ socialiniame tinkle pasirodo vis daugiau žinomų moterų nuotraukų, kur jos drąsiai pozuoja be makiažo ir didžiuojasi, nors ir ne visada tobula, bet sveika ir švytinčia oda. Tam pritaria ir žymios Lietuvos moterys.
„Iki karantino mano rytas visada prasidėdavo taip pat – makiažo kėdėje, kur išgerdavau savo pirmąjį puodelį kavos. Tai tapo mano kasdienybe, darbo dalimi. Tačiau vasario 2 dieną toks vizitas pas vizažistę buvo paskutinis. Po jo išvykau į labai ilgą kelionę ir tikrai nesitikėjau, kad grįžusi rasiu visiškai naują kasdienybę: be jokių blizgučių, scenos ir renginių. Tačiau galiu drąsiai teigti, kad oda man dėkoja – ji švyti! Galbūt todėl, kad šiandien savo sveikata ir sveika oda rūpinuosi labiau, negu bet kada. Makiažą man atstoja poilsis, kokybiškos odos priežiūros priemonės ir tiksliniai vitaminai odos grožiui iš vidaus puoselėti“, – virtualiame pristatyme pasakojo I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė.
Renginio metu Indrė taip pat papasakojo, kada įvyko didysis lūžis, privertęs atidžiau stebėti savo sveikatą ir organizmo poreikius bei atsigręžti į papildų vartojimą.
„Mano darbo specifikoje kalėdinis periodas yra siaubingas, kai dirbti reikia kiekvieną dieną ir tai nėra darbas, iš kurio išeini 7 val. vakare. Dažniausiai ateini 12, arba jei vyksta filmavimai – 6 ryto, o išeini jau kitą kalendorinę dieną. Prieš kelis metus žiemą buvo pereinamasis laikotarpis, kai nustojau maitinti sūnų krūtimi, labai daug dirbau ir visiškai negalvojau apie savo sveikatą. Galvojau, turiu jėgų ir viską padarysiu.
Tai buvo blogiausias sprendimas mano gyvenime. Aš taip save nualinau... Pamenu, į renginį važiavau su 39 temperatūra, bet temperatūra buvo nuo pervargimo. Tą žiemą supratau, kad kažką darau ne taip, taip daugiau tęstis negali ir daugiau tokios žiemos aš nekartosiu. Nuo to laiko nuolatos, kas mėnesį, darau kraujo tyrimus“, – pasakojo garsi moteris.
Jai antrino žymi jogos ir dvasinio intelekto mokytoja M. Jašinskytė – tik holistinis požiūris į sveikatą, o taip pat ir odos grožį, gali padėti pasiekti geriausių rezultatų.
„Mano įsitikinimu, odos grožis prasideda nuo vidinės pusiausvyros, kuri tiesiogiai susijusi su pagarba sau: ramiu miegu, kokybišku maistu, fiziniu judėjimu, gebėjimu jausti jausmus. O šiandieninė situacija – tai puikus metas į tą vidų atsigręžti. Ką mes valgome? Kiek mes miegame? Kiek laiko praleidžiame prie ekranų? Taip, šiandien mūsų kasdienybė pasikeitė: nors ir galime gauti daug iš gamtos, naujos technologijos ir mokslas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Šiandien grožio srityje mokslas tikrai pažengęs į priekį, todėl nebijokime pasinaudoti jo teikiama pagalba ir sustiprinti savo organizmą, o tuo pat metu ir odą, būtiniausiomis medžiagomis“, – tikina M. Jašinskytė.
Žymios moterys vieningai sutaria: ne trūkumų maskavimas, o odos sveikata ir gera būklė tampa geriausiu ir efektyviausiu makiažu.
Reprezentatyvų šalies moterų tyrimą š. m. balandžio 20-30 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Jo metu apklausta 540 moterų (18-75 metų) iš visos Lietuvos teritorijos.