4 priemonės žvilgantiems plaukams

Žiemą plaukus labai alina sausas patalpų oras, tai viena priežasčių, kodėl jie ima veltis, šiauštis, skilinėja galiukai. „Biok laboratorijos“ naujų produktų specialistė Ieva Kižytė sako, kad norint turėti sveikus plaukus žiemą, svarbu naudoti tinkamas priežiūros priemones.

„Kad plaukai būtų žvilgantys ir sveiki, nereikia labai daug priemonių. Pakaks pagal jūsų plaukų tipą parinkto kasdieniniam naudojimui skirto šampūno, kondicionieriaus, drėkinančios ar maitinančios plaukų kaukės, kurią reikėtų naudoti bent kartą per savaitę, bei aliejuko plaukų galams“, – vardina I. Kižytė.

Jei nešiojate kepurę esant šaltiems orams, taip pat padedate savo plaukams. Iš lauko atėjus į šiltą patalpą, temperatūra gali skirtis ir keliasdešimt laipsnių. O nuo ko plaukai elektrinasi ir ką daryti, kad jie žiemą nesišiauštų? Pagrindinė priežastis – taip pat drėgmės trūkumas, todėl plaukams atgaivinti, sudrėkinti tiks purškiami, nenuplaunami kondicionieriai.

Drėgmę padeda atstatyti pantenolis, amino rūgštys, įvairūs hidrolizuoti baltymai. Tokių ingredientų turintys kondicionieriai greitai įsigeria, suteikia plaukams blizgesio, kartu padeda formuoti ir šukuoseną. Tačiau patariama vengti priemonių su etanoliu, kuris gali džiovinti plaukus. Beje, plaukus gali nualinti net ir šiurkštus šukavimas.

Veidą svarbu drėkinti

Veido odai ir šaltuoju sezonu labai reikalinga drėgmė. Dažnai klaidingai manoma, kad žiemą odai pakanka vien maitinamojo kremo – ir kuo riebesnio, rašoma pranešime spaudai.

„Netinkamai naudojamas riebus kremas gali užkimšti poras, apsunkinti odą. Jis reikalingas tada, jei ilgai būnate lauke esant žemai temperatūrai. Kur kas svarbesnis produktas – drėkinamasis kremas, kuris atstato dėl temperatūrų svyravimo ar ilgo buvimo sausose patalpose prarastą drėgmę. Taigi, ryte, prieš atliekant makiažą, veidui patiks būti pamaitintam, o vakare, nuvalius makiažo likučius, jam reikėtų suteikti kuo daugiau drėgmės.

Jei jaučiate odos sausumą, drėkinamąjį kremą tepkite kelis kartus ir dienos metu. Švytėjimo veidui suteiks bent kartą per savaitę naudojama pagal veido odos tipą parinkta drėkinamoji ar maitinamoji kaukė, kelis kartus per savaitę – pagal odos tipą parinktas serumas. Ir svarbus patarimas – vengti priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra salicilo, retinolio, spirito, nes jie gali papildomai sausinti odą“, - pataria I. Kižytė.

Žiemą dažniau veido oda ima pleiskanoti, raudonuoja, peršti. Tokiu atveju verta atkreipti dėmesį į priežiūros priemones, skirtas būtent jautriai odai. Jos priežiūrai naudinga kosmetika su probiotikais, kurių sudėtyje esantys odai artimi komponentai – keramidai, lipidai, natūralios kilmės (botaniniai ar probiotiniai) aktyvieji komponentai – sustiprina odos imuninę sistemą, padeda atkurti odos barjerą, drėkina, mažina uždegimo simptomus, kartu apsaugo ir nuo žalingo aplinkos poveikio.

Nereikėtų pamiršti lūpų. Tinkamai parinktos drėkinamosios, apsauginės priemonės (su natūraliais aliejais, taukmedžio sviestu) padeda išvengti lūpų sausumo, skilinėjimo.

Ir žiemą lepinkite kūno odą

Žiemą rūpestingai prižiūrėti reikėtų ne tik veido, bet ir kūno odą, kurią taip pat veikia temperatūrų svyravimai, sausas patalpų oras. Priežiūrai puikiai tiks drėkinamieji kūno kremai, sviestai.

Prausdamiesi naudokite dušo želę, praturtintą natūraliais vitaminais, aliejais. Tokia priemonė sudrėkins, pamaitins odą. Jai naudingas ir lengvas šveitimas, kurio metu pašalinsite negyvas ląsteles, padėsite atsinaujinti. Tam tiks ne tik švelnios konsistencijos šveitikliai, bet ir specialūs muilai, prausikliai su šveičiamosiomis dalelėmis.

Mūsų vizitinei kortelei – rankoms, patiks būti pamaitintoms riebesniais apsauginiais kremais su natūraliais aliejais, karotinu, odai vertingais vitaminais – C, E.

„Taip pat nepamirškite, kad ir žiemą reikia apsaugos nuo saulės spindulių – ypatingai veidui ir plaukams. Net debesuotą dieną mus veikia UVA spinduliuotė, kuri turi įtakos odos senėjimui, greitesniam plaukų spalvos blukimui. Todėl ir žiemą rekomenduojama rinktis kremus su SPF 10 ar SPF 15“, – akcentuoja I. Kižytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)