– Kartais moteris ilgą laiką plaukus dažo tamsiai, o tada nori per vieną apsilankymą tapti blondine. Ar tai įmanoma? Jei ne – kodėl? Jei taip – kokia to kaina plaukams?

– Per vieną kartą tapti blondine yra labai rizikinga. Galimybės labai priklauso nuo viso plauko kokybės, nuo to, ar iki tol buvo dažomos tik šaknys, ar visas plaukas, nuo plauko spalvos... Pašviesėti iškart ir saugiai galima kokiais trimis tonais. Jeigu moteris buvo rudaplaukė, 5 tono, saugiai šviesinant po vieno dažymo ji gali tapti tamsia blondine, 8 tono.

Viena, ką reikia žinoti, tai kad šviesinant iš dažyto plauko atspalvis visuomet išeis labai šiltas ir tą šiltumą labai sunku nugesinti. Tad per vieną kartą iš tamsaus dažyto plauko tapti platinine blondine praktiškai neįmanoma – jei tai ir pavyktų, būtų labai labai pažeisti plaukai.

Kad ir kaip dabar būtų pažengusios šviesinimo technologijos, iškart su amino rūgštimis ir viskuo, kas tik saugo plauką, tai negarantuoja rezultato. Jei plauko kokybė labai prasta, o dažymas iki tol buvo atliekamas namų sąlygomis, šviesinimas nuliūdins. Tai, ką meistras padaro salone, lemia 50 proc. sėkmės. Visą kitą lemia priežiūra namuose.

– Ar tiesa, kad kai kurie dažymai gali trukti ir 8 valandas? Kokie ir kodėl?

– Taip, yra tokių dažymų, kurie gali užtrukti ir 8 valandas. Tai, pavyzdžiui, labai smulkus tankių, storų plaukų sruogavimas, „air touch“ technika išpūtinėjant. Bet aš tokių dažymų vengiu. Manau, tai yra labai didelis pažeidimas plaukams.

Be to, kai padaromas labai smulkus „air touch“ dažymas, daugelis teigia, neva bus galima jį pakoreguoti tik po šešių mėnesių – pusmetį ramu. Iš patirties galiu pasakyti, kad labai tankus sruogavimas atrodo kaip pilnas šviesus dažymas ir šešis mėnesius jis tikrai gražiai neatrodys.

– Seniau būdavo tik „sruogavimas“ – dar pamenu, kaip per skylėtą kepurėlę kirpėja vąšeliu traukdavo sruogas. O kiek ir kokių technikų yra dabar?

– Pagrindinės naudojamos technikos: „satush“, „air touch“, „balayage“ – pastarasis 1990-aisiais buvo išrastas Prancūzijoje ir tapo klasika. Man labai patinka miksuoti technikas – pritaikyti jas pagal žmogų, pagal jo gyvenimo būdą, tai, kaip dažnai jis nori ir gali lankytis salone ir kaip prižiūri plaukus namuose. Kartais gali užtekti kelių sruogelių aplink veidą, kitam – vos lengvą sruogavimą.

– Kokios dažniausios plaukų priežiūros klaidos po šviesinimo ir kokia turėtų būti šviesių plaukų priežiūros rutina?

– Didžiausia klaida po šviesinimo – plaukų nesaugojimas. Kai pasirenkama labai aukšta karštų prietaisų temperatūra. Šviesius plaukus tikrai reikia palepinti daugiau nei tamsius, įtraukti į rutiną daugiau maitinančių priemonių, kaukę, apsaugą nuo karščio, nuo saulės pažeidimų. Svarbiausia – taisyklinga, nuosekli priežiūra.

Ir, žinoma, bet kokia spalva blunka. Jei šviesinate plaukus ir nemėgstate šiltų tonų, būtina kas kiek laiko panaudoti specialisto parinktą tonuojančią priemonę. Būna ir kaukių, ir balzamų, ir šampūnų – svarbu, kad jie būtų skirti neutralizuoti geltonus tonus.

Laiku lankytis salone, namie maitinti plaukus, palaikyti toną (kokį bebūtumėte pasirinkusi – šaltą, pilkšvą, rožinį, medaus ar persiko) – viskas reikalauja daugiau priežiūros nei tamsių plaukų savininkėms. Bet to reikia, kad būtumėte gražia blondine.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją