– Vienais metais įdegis – madingas, kitais – jau nebe. Kaip yra šiais metais? Ar gražu įdegusi rusva, ar porcelianinė oda?

– Pasaulyje šiuo metu tikrai daugėja sąmoningų žmonių, besirūpinančių tvarumu, natūralumu, taip pat ir savo bei artimųjų sveikata, tad besaikis buvimas saulėje nelaikomas naudingu organizmui. Be abejo, kad yra mėgstančių įdegusį, ne porcelianinį kūną, tačiau šiuo metu vyrauja „saulės pabučiuotų“, t.y. lengvo įdegio tendencijos.

– Jei jau nutarėme degintis, ką reikėtų žinoti prieš priimant saulės vonias? Kiek ilgiausiai galima būti saulėje, jei norime sau nepakenkti?

– Na, pirmiausiai reikėtų žinoti, kad UV spinduliai turi ne tik kenksmingą poveikį, jie mūsų organizmui ir naudingi. Jie odoje skatina vitamino D, kuris labai svarbus ir kalcio apykaitai – kaulų ligos osteoporozės profilaktikai, gamybą. Ir gryname ore būti taip pat sveika, tačiau, kaip ir viskas, turi būti su saiku, nes bėdos prasideda, kai piktnaudžiaujama buvimu saulėje. Besaikis deginimasis skatina odos senėjimą, fotosenėjimą – kai oda išplonėja, atsiranda daug pigmentinių dėmių, pažeidžiamos kraujagyslės, plaukai. Kitame etape jau gali atsirasti ir ikinavikinių pažaidų, o galiausiai – išsivystyti melanoma.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją