Taigi, kodėl nepabandžius nustoti maitinti plaukus „chemija“ ir pabandyti pasigaminti šampūną patiems? Štai keletas receptų, kaip iš namie turimų produktų pasigaminti sveiką ir aplinkai draugišką šampūną.
Tam, kad pasigamintumėte šį šampūną, prireiks vos dviejų ingredientų. Tik nemanykite, jei jau tik du ingredientai, tai jis bus neveiksmingas. Juk genialumas kartais slypi paprastume.
Šampūnui reikės:
- 1 valgomo šaukšto kepimo sodos;
- 1 puodelio paprasto vandens iš čiaupo.
Supilkite ingredientus į švarų ir tuščią šampūno buteliuką, ar kokį kitą indą, ir gerai sukratykite.
Kaip naudoti?
Prieš naudojimą dar kartą gerai sukratykite indą su šampūnu, gerai įmasažuokite mišinį į galvos odą, ištepkite plaukus, o po kelių minučių – išskalaukite. Šampūno poveikis bus tik geresnis, jei skalavimui naudosite minkštą vandenį.
Šampūnas tinka visų tipų plaukams.
Šį šampūną galima naudoti visų tipų plaukams, jis visiškai nekenksmingas ir tikrai nesutrikdys natūralaus galvos odos riebalų išsiskyrimo priešingai, nei daugelis pramoninių šampūnų.
Jei Jūsų plaukai linkę riebaluotis
Iš beržų pumpurų: karštu vandeniu užpilkite beržo pumpurus: proporcija 1/10 ir leiskite 20 min. pastovėti. Naudokite nuovirą kaip šampūną 2-3 kartus per savaitę visą mėnesį.
Iš granatų: 100 g granatų žievės 15 minučių virkite litre vandens. Taip pat naudokite kaip šampūną.
Jei plaukai sausi ir skilinėjantys
Iš aliejaus: sumaišykite trynį su vienu šaukšteliu ricinos, alyvų ir varnalėšų aliejaus. Ištepkite šiuo mišiniu plaukus. Šiek tiek vėliau praplaukite vandeniu, praskalaukite ramunėlių nuoviru arba šiltu vandeniu su citrina.
Iš kefyro: tokiam šampūnui tiks ne tik kefyras, bet ir rūgpienis. Ištepkite juo plaukus, apsukite polietileno plėvele ir rankšluosčiu. Po pusvalandžio kruopščiai nuplaukite vandeniu, praskalaukite vandeniu su vienos citrinos sultimis arba acto tirpalu (proporcijos: 1 šaukštas acto: 2 litrai vandens).