Kaip išsirinkti tinkamą kosmetiką, į ką atkreipti dėmesį, skaitant etiketes, pataria BENU Sveikos odos instituto ambasadorė vaistininkė Milda Darulienė ir kosmetologė, vizažo lektorė Rūta Katiliūtė – Šapalienė, rašoma pranešime spaudai.

Specialistės vieningai sutaria, kad didelės kosmetikos kainos nebūtinai garantuoja aukštą kokybę. Kitų rekomendacijos taip pat nebūtinai reiškia, kad tas pats produktas tiks ir jūsų odai. Todėl renkantis kosmetiką verčiau atkreipti dėmesį į tokius veiksnius kaip produkto sudėtis, jūsų amžius ir odos problemos bei rinktis kokybiškas ir dermatologų patikrintas priemones.

Kas sudaro produkto kainą?

Kosmetikos kaina susideda iš daugybės komponentų: prekės ženklo reklamai skirtų kampanijų, akį traukiančių gaminių pakuočių, rinkos tyrimų, honorarų jį reklamuojančioms žvaigždėms ir kt. Tad nors pirkimui dažniausiai didžiausią įtaką turi produkto kaina, specialistės pataria neapsigauti.

„Brangesnis produktas dar negarantuoja geros kokybės, kadangi tikroji produkto vertė slepiasi po gamintojo patirtomis išlaidomis. Kiekvienas gamintojas renkasi, kokio brangumo produktus gamins, o nuo to priklauso ir visa linijos kampanija. Kuo brangesnė kosmetika, tuo daugiau išlaidų dizaino, rinkodaros, naudojamų technologijų ar produktų tyrimų klausimams. Dažnai mažiau matomas produktas kainuoja pigiau ne dėl to, kad jo sudėtis prastesnė, o dėl to, kad jo reklamai išleidžiama mažiau pinigų“, – sako R. Katiliūtė – Šapalienė.

Kosmetologė priduria, kad jeigu ruošiatės pirkti brangesnę priemonę ir svarstote, ar tikrai verta, paieškokite informacijos internete: ar produkto sudėtis bent dalinai atitinka produkto kainą, kokio lygio žvaigždės reklamuoja produktą, kiek reklamos apskritai galite surasti.

Odos priežiūra skirtingo amžiaus moterims

Kitas svarbus aspektas – įsivertinti savo amžių ir jai būdingas odos problemas. Pagal amžių ir odos būklę skiriami keturi pagrindiniai odos tipai: vaikų, paauglių, jauna ir brandi oda. Kiekviena jų reikalauja savitos odos priežiūros ir skirtingų priemonių kosmetinėje.

„Jaunų moterų oda pasižymi stipriomis regeneracinėmis savybėmis, tad svarbiausia ją tinkamai apsaugoti nuo išorinių veiksnių, drėkinti ir reguliuoti riebalinių odos liaukų veiklą. Taip pat reikia nepamiršti odą maitinti ir iš vidaus bei palaikyti sveiką gyvenseną, kad kuo ilgiau pavyktų sulaikyti odos senėjimo procesus“, – kalba sveikos odos instituto ambasadorė.

Vaistininkė primena, kad bėgant metams oda tampa jautresnė, sausesnė ir reikalauja vis daugiau priežiūros.

„Tampant vyresnėmis mažėja natūralaus kolageno gamyba, todėl oda tampa vis sausesnė, jautresnė ir mažiau elastinga. Ilgainiui patartina pradėti naudoti naktinį ir paakių kremus ir labiau susirūpinti odos drėkinimu, tad reikalingas ir serumas, kuris palaikys odos drėgmės balansą. Brandesnės odos savininkėms patarčiau naudoti švelnesnes valomąsias priemones ir odą maitinančiais ingredientais praturtintus kremus. Taip pat skatinu nepamiršti naudoti apsaugančias nuo saulės priemones. Nors visi mėgstame džiaugtis spinduliais, saulė greitina odos senėjimo procesą“, – sako M. Darulienė.

Sudėtis – ką reikėtų žinoti?

Kai žinote, kokios kosmetikos jums reikėtų ieškoti, kiek galite jai išleisti, sekantis žingsnis – įvertinti jos sudėtį. Tai būti svarbiausias dalykas, renkantis odos priežiūros priemones. Etiketėje išvardinti ingredientai surašomi mažėjimo tvarka: sąrašo pradžioje tie, kurių sudėtyje daugiausiai, o pabaigoje tie, kurių mažiausiai. Dažniausiai pirmose eilutėse galima rasti vandenį, aliejų ar įvairius emulsiklius.

„Didžiąją kosmetikos priemonių dalį turėtų sudaryti vanduo bei aliejai, pavyzdžiui, kokosų, avokadų, saulėgrąžų. Ieškokite augalinių ekstraktų, peptidų. Jeigu sudėtyje matote ingredientą gliceriną – nesibaiminkite, tik stebėkite, kad jis būtų ne pačioje sudėties pradžioje, o kažkur ties viduriu. Beje, įvairios rūgštys sudėtyje nėra blogai, kadangi rūgštis yra normali odos terpė ir mums reikėtų tą terpę palaikyti“, – sako R. Katiliūtė-Šapalienė.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į medžiagas, kurių reikėtų vengti. „Ko tikrai neturėtų būti – tai putojančių (SL) medžiagų, alkoholio. Taip pat reikėtų vengti kvapiklių, konservantų, o jeigu yra, jie turėtų būti pačiame sudėties sąrašo gale“, – aiškina kosmetologė.

Neapsigaukite ir su prabangiai skambančiais ingredientų pavadinimais, kurie skatina mus pirkti net detaliau nepanagrinėjus kosmetikos priemonių sudėties.

„Mums atrodo, kad, panaudojus priemones su auksu ar ikrais, mūsų oda akimirksniu taps gražesnė, tačiau realybė kiek kitokia. Šios medžiagos nėra kenksmingos, tačiau ir teigiamo poveikio jos nedaro. Pavyzdžiui, ikrai šiek tiek padrėkina epiderminį odos sluoksnį, tačiau giliau į odą neįsiskverbia“, – komentuoja vizažo lektorė.

Dermatologinė kosmetika – kodėl rinktis verta?

Jeigu vis dėlto sunku išsirinkti tinkamiausią priemonę pagal sudėtį, atkreipkite dėmesį į dermatologinę kosmetiką. Ji kuriama taip, kad atliktų ne tik kosmetinę, bet ir gydomąją funkciją, o tai reiškia, kad ji veikia ne tik viršutinius, bet ir gilesnius odos sluoksnius.

„Kad produktas būtų laikomas dermokosmetiniu jame turi būti veikliųjų medžiagų, kurių veiksmingumas prieš konkrečią odos problemą yra nustatomas atliekant sudėtingus laboratorinius tyrimus. Dermatologinė kosmetika kuriama taip, kad apsaugotų nuo daugelio šiuolaikinio gyvenimo metamų iššūkių, stabdytų natūralų odos senėjimą ir padėtų jai atsistatyti. Tokio tipo kosmetiką įsigyti galima vaistinėse“, – sako sveikos odos instituto ambasadorė.

Dermokosmetika kuriama kartu su odos specialistais – dermatologais, todėl ji atitinka griežtus reikalavimus – į jos sudėtį įeina natūralūs komponentai, o tokios sudėtinės dalys kaip konservantai, antibiotikai, alkoholis, kvapiosios medžiagos – griežtai kontroliuojami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją