Galvos skausmas ar svaigimas, sustiprėjęs alkio jausmas, išsausėjusi burna bei nuovargis – tai tik keletas simptomų, kuriuos pajutę daugelis pagalvoja apie vandens trūkumą. Kaip pastebi grožio specialistė, kartais vandens trūkumo požymiai gali būti labai sunkiai pajuntami ir apgaulingi. Pirmiausiai, atsispindintys savijautoje, o tik vėliau – išvaizdoje, rašoma pranešime spaudai.

„Gyvybiškai svarbių organų – pradedant širdimi, baigiant kremzlėmis – sklandžiai veiklai reikalingas vanduo, apie šiuos organizmo procesus dažnai net nesusimąstome. Svarbiausia, kad jie būtų tinkamai aprūpinti, tačiau trūkumas gali atsispindėti ir mūsų odos ir plaukų būklėje“, – sako grožio specialistė.

Įprastai suvartojamo vandens kiekį turėtume peržiūrėti šaltuoju sezonu, kai organizmą veikia papildomi išorės veiksniai.

„Svarbu įvertinti tai, kas kasdien veikia organizmą – ar sportuojate, ar daug laiko leidžiate patalpose, kur sausas oras. Rudenį, kuomet prasideda šildymo sezonas, vandens poreikis padidėja“, – įspėja J. Liaudinienė.

Kaip pastebėti vandens trūkumą?

Sausos lūpos ir burna. Per mažą išgeriamo vandens kiekį patvirtina sausa burna ir lūpos.

„Dažnai, rodos, net ir išgėrus vandens situacija nepagerėja, taip yra dėl to, kad pasisavinimas įvyksta tik po tam tikro laiko, tik tada pajuntame įprastą pojūtį burnoje“, – simptomus komentuoja specialistė.

Dekoratyvinė akių kosmetika nebetinka. Neretai grožio prekių parduotuvėse besikonsultuojančios moterys užsimena, kad jų akys tapo jautrios ir net iki tol tikusi dekoratyvinė kosmetika – tušai, šešėliai, akių pieštukai – kelia nemalonius pojūčius. Pasak specialistės, tai gali reikšti akių išsausėjimą, organizmui negaunant pakankmai vandens akis peršti, jas norisi trinti, dažniau mirksėti.

Be to, visą dieną praleidus prie kompiuterio ar vėjuotame ore – simptomai dar stipresni. Tad, prieš radikaliai keičiant grožio priemones, pirmiausiai svarbu įvertinti, ar tikrai organizmui pakanka vandens.

Oda tapo riebesnė. Esant vandens trūkumui, gali pakisti ir odos būklė. Grimo specialistė įspėja, kad nereikėtų painioti sausos ir dehidratuotos odos, nes pirmoji reiškia odos tipą, o antroji – vandens trūkumą. Kartais odos būklė gali suklaidinti, pavyzdžiui, mišrios odos savininkui padidėja riebalavimasis, blizgumas – visa tai gali įspėti, kad odai trūksta drėgmės.

Nebeblizga oda. Kaip pastebi J. Liaudinienė, nesuvartojant pakankamai skysčių ar juos ribojant oda gali prarasti spindesį ir tapti lyg pergamentas – sausa, neblizganti, turinti didesnį polinkį į raukšles.

Suprastėjusi plaukų ir nagų būklė. Vandens trūkumas gali būti matomas ir nagų bei plaukų būklėje. Žinoma, kaip pastebi grimo specialistė, vieną dieną neišgėrus pakankamai vandens tikrai stoka gali būti nepastebima, tačiau ilgainiui nagai gali imti labiau lūžinėti, plaukų galiukai – trupėti.

Dekoratyvinė kosmetika nesukuria norimo efekto. Pastebėjus išvaizdos pokyčius neretai ieškoma išorinių priemonių, kurios padėtų juos įveikti, tokiu atveju pirminis sprendimas kartais būna – maskavimas. Vis dėlto dėl dehidratacijos net ir dekoratyvinės kosmetikos priemonės gali nesukurti efekto, kurio tikimasi, nes, kaip pastebi J. Liaudinienė, vidines problemas turėtume ir spręsti iš vidaus, o išorinės priemonės – tik papildomas, jų efektą stiprinantis arsenalas.

Kaip išgerti pakankamai vandens?

Norint išgerti pakankamai vandens, svarbu buteliuką visada turėti po ranka, geriausiai jeigu jis bus nedidelis, patogus gerti ir nešiotis. Natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“ prekės ženklo vadovė Erika Šaltytė pastebi, kad klientai dažnai nori turėti vandenį po ranka, nes tai lengviau išsiugdyti įprotį jo atsigerti. Vis dėlto, anot jos, šaltuoju sezonu, klientai tikrai ne visada suvartoja jo pakankamai.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pakankamą kiekį vandens lengviau išgerti, kai jis vartojamas ne šaltas, pirmenybę rekomenduojama teikti kambario temperatūros vandeniui, ypač rudenį ir žiemą.

Jeigu sunku įprasti vartoti vandenį, jį galima pagardinti citrusiniais vaisiais ar uogomis. E. Šaltytė pastebi, kad nors žmonėms skanūs skirtingi dalykai, natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“, kurio sudėtyje natūraliai yra jodo, gamintojai dažnai girdi, kad vartodami šį vandenį klientai nejaučia specifinio mineraliniam vandeniui būdingo poskonio.

Šaltuoju sezonu skysčių balansą atstatyti gali padėti ir natūralių vaistažolių arbatos, tačiau jos turėtų būti geriamos be priedų – cukraus ar uogienių. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad arbatžolės nepasižymėtų skysčius iš organizmo pašalinančiomis medžiagomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją