Viskas priklauso nuo plaukų slinkimo priežasties. Jeigu plaukų slinkimas yra nulemtas genetiškai arba išprovokuotas vidinių organizmo sutrikimų (tai įvairios ligos, vitaminų stoka ir pan.), kosmetikos priemonės nesustabdys plaukų slinkimo ir nepaskatins naujų augimo.

Jei nežinote plaukų slinkimo priežasties


Jeigu plaukų slinkimas jau tapo akivaizdžia problema, užuot vis dar bandę atrasti „stebuklingą“ šampūną ar serumą skubėkite pas dermatovenerologą. Vis daugiau dermatovenerologų specializuojasi problemų, susijusių su plaukų būkle, srityje. Vizitas pas tokį specialistą, o ne į dar vieną kosmetikos parduotuvę turėtų būti pirmasis jūsų veiksmas. Plaukų stilistas, deja, taip pat nėra pakankamų kompetencijų specialistas, kuris galėtų identifikuoti tikrąsias, įsisenėjusias plaukų slinkimo priežastis pagal, pavyzdžiui, kraujo tyrimus ir pan. Taigi jeigu jūsų kirpėjas, matydamas per ilgai užsitęsusį plaukų slinkimą, jums vis dar nerekomendavo apsilankyti pas dermatovenerologą, bet vieną po kito siūlo išbandyti salone pardavinėjamą šampūną, tai rimtas ženklas, jog tokiu stilistu aklai pasitikėti dėl plaukų problemų nederėtų.

Plaukų slinkimas

Jeigu plaukų silpnumas nėra nulemtas vidinių organizmo sutrikimų


Jeigu esate tikri, jog padarėte viską, kad stiprintumėte savo plaukus rūpindamiesi organizmu iš vidaus (vartodami maisto papildus ir pan.) ir gydytojas nėra paskyręs specialių kosmetikos priemonių, tinkamų konkrečiai jūsų plaukų būklei (pavyzdžiui, vaistinėse gaminamų preparatų ir pan.), verta atidžiau paanalizuoti įvairių tipų šampūnus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jeigu plaukams skirtos kosmetikos priemonės gamintojas teigia, jog priemonė kovoja su plaukų slinkimu, pastarosios naudojimas turėtų būti tiesiogiai susijęs su jūsų galvos oda.

Plaukų slinkimas

Taigi nepasitikėkite plaukų kauke, kurios aprašymas žada naujų plaukų augimą, tačiau priemonė skirta naudoti tik ant plauko, o ne ant galvos odos. Tai tas pats, kas tikėti močiučių siūlymu pakirpti plaukų galus tam, kad plaukai greičiau augtų iš šaknų. Tinkamai pasirinktas šampūnas, serumai ar kitos kosmetikos priemonės skirtos galvos odai bei plaukų šaknims paveikti, gali pagerinti plaukų būklę bei pristabdyti jų slinkimą ar net paskatinti naujų plaukų greitesnį augimą. Taigi šampūnus, skirtus kovoti su plaukų slinkimu, galėtume suskirstyti taip:

Grožio priemonės

1. Šampūnai su dihidrotestosterono (DHT) blokatoriais. Šampūnai skirti plaukų augimui skatinti, jų sudėtyje yra specialių priedų, kurie padeda pašalinti galvos odoje susidariusį dihidrotestosteroną ir stimuliuoti neaktyvius, bet vis dar gyvus plaukų folikulus, kad išaugtų nauji plaukai. DHT blokatoriai gali prasiskverbti į plaukų folikulus plaunant plaukus, kad būtų sustabdyta DHT gamyba ir išvengta DHT kaupimosi folikule. Tipiškas vyrų nuplikimas, vadinamas yra dažniausia plaukų slinkimo priežastis, paveikianti tiek vyrus, tiek moteris. Šią būklę sukelia padidėjęs androgeno hormono, vadinamo dihidrotestosteronu (DHT), kiekis. Padidėjęs DHT kiekis galvos odoje gali sutrumpinti plaukų augimo ciklą ir sukelti folikulų susitraukimą, todėl plaukas iškrinta ir neatauga. Taigi jeigu produkto aprašyme randate informaciją, kad jame yra DHT blokatorių, yra tikimybė pagerinti plaukų augimą.

2. Energijos suteikiantys šampūnai. Jie gali paskatinti plaukų augimą, padidindami kraujo pritekėjimą į galvos odą. Gera kraujo cirkuliacija galvos odoje padeda aprūpinti plaukų folikulus deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, reikalingomis sveikam plaukų augimui. Šių šampūnų sudėtyje yra augalinių ekstraktų, eterinių aliejų, tokių kaip pipirmėčių eterinis aliejus ar arbatmedžių eterinis aliejus. Šie eteriniai aliejai skatina vietinę kraujotaką, tai gali padėti išlaikyti sveiką galvos odą ir sveikus plaukus arba paskatinti naujų plaukų augimą.

3. Šampūnai su neutraliu pH. Plaukų šampūnai gali padėti išlaikyti tinkamą galvos odos ir plaukų pH pusiausvyrą, kuri užtikrina sveiką plaukų augimą. Švelnus, subalansuoto pH šampūnas išlaikys jūsų plaukų ir galvos odos sveikus, palaikys optimalų odos pH balansą ir sumažins plaukų slinkimą. Plaukų augimą skatinančiuose šampūnuose neturėtų būti stiprių cheminių medžiagų, kurios gali dirginti galvos odą ir sutrikdyti natūralų galvos odos pH balansą. Pasitaiko, kad šampūnai su neutraliu pH dar žymimi kaip „neutral shampoo“ arba išryškintu pH -5,5. Deja, gamintojai retai nenurodo tikslų gaminamo produkto pH, todėl atkreipkite dėmesį į prierašus „švelnus galvos odai“, „švelniai plauna nedirgindamas galvos odos“.

4. Galvos odą valantys šampūnai. Plaukai gali slinkti dėl per didelio riebalų išsiskyrimo. Arbatmedžių eterinio aliejaus sudėtyje turintys plaukų šampūnai skirti sebumo gamybai sureguliuoti ir folikulus užkemšantiems galvos odoje atsiradusiems likučiams pašalinti. Taip gali būti skatinamas plaukų augimas. Jei netenkate plaukų dėl galvos odos būklės, sukeliančios plaukų folikulo uždegimą, plaukų šampūnuose yra augalinių ingredientų, kurie gali paveikti galvos odos mikroorganizmų augimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)