Šortams ir sijonams netrukus bus au revoir, iš spintos vis dažniau trauksime džinsus. Kokie modeliai bus madingi šį rudenį ir žiemą?

– Kuo toliau, tuo dažniau mada žvelgia į praeities tendencijas ir skatina rinktis patogumą bei praktiškumą. Šiuo metu siauri džinsai pereina į platesnius ir laisvesnius siluetus. Šį sezoną išskirčiau keturis madingiausius džinsų modelius: tiesūs („straight“), platūs („wide“), platėjantys („flared“) ir lengvai siaurėjantys laisvi („tapered“).

Taip pat, dėl didėjančio susirūpinimo ekologija ir tvarumu tampa madingi džinsai su lopais, ryškiomis siūlėmis, lengvai plėšytais kraštais.

Kokio modelio džinsai tiktų į kategoriją „visiems kūno tipams“, o kurie yra pretenzingesni ir reikėtų rinktis išskirtinai ne pagal tendencijas, o figūros tipą?

– Stebint tendencijas, visuomet reikėtų iš jų atsirinkti ne tai, kas patinka, o tai kas asmeniškai tinka pagal figūros tipą. Tiesūs arba siauri džinsai su aukštu liemeniu yra dominuojantys, nes tinka beveik visiems kūno tipams. O štai, pavyzdžiui, patrumpintus platėjančius džinsus gali mūvėti ne kiekvienas, jie tinkamesni neaukštoms moterims lieknomis kojomis.

Ar yra džinsų modelių, kuriems 2020/2021 tariame trumpą, bet aiškų „NE“? Ar plėšyti džinsai patenka į šią kategoriją?

– Aptempti džinsai tampa vis mažiau madingi, o tendencijų viršūnę užima tiesūs ir platūs džinsų modeliai. Tačiau svarbu paminėti, kad siauri džinsai laikomi klasika, todėl nereikėtų jų atsisakyti, ypač jeigu jie jums tinka ir patinka. Ties keliais suplyšę džinsai ir toliau išlaiko aktualumą šį sezoną.

Dažna problema renkantis džinsus yra jų spalva. Koks, jūsų manymu, yra pats universaliausias variantas: juodos, tamsiai mėlynos, šviesios, blukintos mėlynos ar pilkos spalvos? O kokia spalva yra pati pretenzingiausia ir sunkiausiai derinama su kitais rūbais?

– Mano nuomone, kiekvienoje spintoje turėtų būti juodi ir mėlyni džinsai. Šios spalvos yra universaliausios bei lengviausiai derinamos. Kitas džinsų spalvas reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į turimo garderobo paletę. Jei spintoje vyrauja šviesios švelnios spalvos, tuomet rekomenduoju įsigyti pieno baltumo džinsus, jei dominuoja tamsios spalvos – papildomai tiks tamsiai mėlyni ir pilki džinsai.

Taip pat reikėtų prisiminti, kad tamsūs džinsai skirti oficialiems įvaizdžiams, o šviesūs – kasdieniniams.

Ar šviesūs džinsai yra laikomi išskirtinai šiltojo sezono atributu? Kokios yra jų derinimo taisyklės, pavyzdžiui, galbūt yra spalvų, su kuriomis šviesūs džinsai tiesiog nedera?

– Šviesūs džinsai gali būti dėvimi ištisus metus. Lengviausia kurti vienspalvį derinį su melsvos arba baltos spalvos viršutiniu drabužiu arba pilnai džinsinį („double denim“) įvaizdį, kuris šiais metais ypač madingas. Taip pat prie šviesių džinsų puikiai dera šviesios pastelinės arba ryškios spalvos. Šaltuoju sezonu stilingai atrodys šviesūs džinsai su ilgaauliais batais.

Kaip manote, kiek vidutiniškai kainuoja išties geri, kokybiški džinsai? Kur riba, kai imame permokėti?

– Drabužių kokybę nusako jų sudėtis ir gamintojas, o ne kaina. Ne išimtis yra ir džinsai. Įprastų prekinių ženklų parduotuvėse džinsų kainos varijuoja nuo 20 iki 120 Eur, o dizainerių kurtų džinsų kainos prasideda nuo 200 eurų. Taigi, pasirinkimas yra platus ir kiekvienas žmogus turėtų pirkti pagal savo galimybes.

Mano nuomone, kokybiškus džinsus galima įsigyti neišleidžiant triženklės sumos, mokėti 50-90 eurų yra normalu.

O kas nusako džinsų kokybę?

– Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į gamintoją. Visame pasaulyje žinomiausi džinsų gamintojai yra „Levi’s“, „Diesel“, „Lee Jeans“, „Pepe Jeans“. Toliau reikėtų patikrinti sudėtį, kurioje būtų nurodyta, kad džinsai pagaminti iš ekologiškos medvilnės ir papildomai turi ~5 proc. elastano. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į audinio standumą, siūlių storumą, diržo kilpų dydį, užtrauktuko tvirtumą ir kišenių išdėstymą. O pats svarbiausias rodiklis yra tinkamas dydis. Geros kokybės džinsai priglunda ten kur reikia, neveržia, nėra per laisvi ir nesudaro nereikalingų klosčių arba raukšlių.

Shutterstock nuotr.

Perkame pigesnius džinsus, bet keičiame kas sezoną, ar išleidžiame daugiau, bet džinsai tarnauja ilgą laiką?

– Faktas, kad kokybiškesni daiktai dažnai būna brangesni. Tačiau daikto tarnavimo laikotarpis ne visada priklauso nuo jo kainos. Svarbu atkreipti dėmesį ir į jo priežiūrą bei naudojimo dažnumą. Visi džinsai yra dažomi dažais, kurie po truputį blanksta kiekvieno plovimo metu. Todėl juodi ir tamsiai mėlyni džinsai greičiau nusiskalbia, o šviesesni ir blukinti džinsai tarnauja ilgiau, nes jų nusidėvėjimo žymės mažiau pastebimos. Reikėtų stengtis gyventi tvariau ir investavus į kokybiškesnį daiktą nepamiršti juo rūpintis.

– Kokios yra pagrindinės džinsų priežiūros taisyklės, kad ilgiau išlaikytume juos tarsi naujus?

– Geros naujienos nemėgstantiems skalbimo – kuo rečiau skalbiate džinsus, tuo geriau jie atrodo. Po kiekvieno dėvėjimo juos užtenka pravėdinti pakabinus ant pakabos. Jei, vis dėlto, atsirado matomų dėmių – reikėtų juos išversti ir skalbti šaltame vandenyje rankomis arba skalbimo mašinoje nustačius švelnų režimą. Taip pat nereikėtų naudoti papildomų minkštiklių ar gaiviklių, kurie blukina ir ardo audinį. Juodiems džinsams patartina naudoti juodų drabužių skalbiklį, kuris išlaiko spalvos intensyvumą.

Monika Legotaitė, asmeninio archyvo nuotr.

Straipsnyje panaudotos Vida Press nuotraukos iš garsiausių mados namų kolekcijų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (88)