Pirmiausia, jei sportbačiai turi daug purvo, reikėtų jį pašalinti. Sunkiau pasiekiamoms vietoms galite naudoti dantų šepetėlį. Pačius batus veiksminga valyti šilto vandens ir muilo ar indų ploviklio mišiniu. Raišteliams taip pat reikėtų skirti atskiro dėmesio – plaudami trinkite juos taip, kaip plautumėte rankas, patariama portale GQ. Puslapyje ELLE taip pat siūloma batraiščius užmerkti vandenyje su muilu ir palikti jame kurį laiką.
Jei batai yra odiniai arba zomšiniai, nenaudokite daug vandens, nes jis gali pažeisti medžiagą. Be to, rekomenduojama valymo priemonę iš pradžių išbandyti mažiau matomoje vietoje. Odiniams batams apskritai geriau naudoti specialią valymo priemonę.
Labiau įsigėrusios dėmės gali vilioti rinktis paprasčiausią būdą ir dėti sportbačius į skalbimo mašiną, tačiau būkite atsargūs, nes tai gali sugadinti jų formą. Vietoje to pabandykite pasirinkti šepetį su aštresniais šeriais, tik nešveiskite pernelyg stipriai. Taip pat patariama vengti agresyvių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, baliklių, nepaisant to, kad būtent jis kartais rekomenduojamas internete.
Jeigu tikrai būtina, įdėkite sportbačius į tinklinį skalbinių maišelį ir įmeskite į skalbimo mašiną užstatę švelnų plovimą. Būtinai nustatykite šaltą vandenį, nes karštis gali deformuoti.
Batus džiovinkite kambario temperatūroje, niekada nepadėkite jų po radiatoriumi ar tiesioginiuose saulės spinduliuose. Dėl to ne tik gali pakisti spalva bei deformuotis, bet ir susilpnėti klijai, laikantys vidpadžius.
Baigdami valymą, galite batus apipurkšti apsaugine priemone, kuri apsaugo avalynę nuo purvo bei padeda lengviau išplauti.
Sportbačių valymo dažnumas priklauso nuo jų naudojimo ir būklės. Pernelyg dažnas valymas gali sugadinti medžiagą, todėl tikrai nebūtina juos plauti per dažnai. Visgi matomas dėmes reikėtų pašalinti tą pačią dieną, geriausia, kol jos ne itin įsigėrė.