Įmonėje „Fantastic Service“ dirbanti specialistė Petya Holevich atskleidė porą būdų, kaip išsilyginti drabužius neturint lygintuvo arba nenorint pernelyg užgaišti lyginant.
Kurį būdą rinktis, žinoma, lemia audinio rūšis, drabužio tipas ir turimos priemonės, rašo express.co.uk.
Garai
„Garinimas – tai saugus ir veiksmingas raukšlių naikinimo būdas, ypač tinkantis atidžios priežiūros reikalaujantiems audiniams“, – teigia P. Holevich. Garinimo būdų yra ne vienas. Patogiausia naudoti rankinį drabužių garintuvą. Norimą išlyginti drabužį reikia pakabinti ant pakabos. Labai praverčia specialios lyginimui garinant skirtos kabyklos.
Garintuvą reikia laikyti per kelis centimetrus nuo lyginamo drabužio ir vedžioti juo aukštyn žemyn, kad garai įsiskverbtų į audinį ir raukšlės išsilygintų. Siekiant maksimalaus rezultato, reikėtų lyginti jau panešiotus drabužius, kadangi garai efektyviausiai naikina neryškias raukšles.
Džiovyklė
Šis metodas yra tinkamas tik tokiems drabužiams, kuriuos galima džiovinti džiovyklėje. Tiesiog įdėkite susilamdžiusį rūbą į džiovyklę, o drauge su juo – drėgną rankšluostį arba kelis ledo kubelius.
Džiovyklės temperatūros nuostata turėtų būti nuo vidutinės iki aukštos, o darbo ciklas – trumpas. Nuo karščio ir drėgmės susiformuos garai, todėl drabužio raukšlės turėtų išsilyginti.
Pasibaigus džiovinimo ciklui, drabužį tuojau pat ištraukite ir pakabinkite arba paguldykite, kad nepradėtų formuotis naujos raukšlės.
Kadangi visiems aktualu taupyti laiką ir elektros energiją, patartina taip lyginti po kelis drabužius vienu ypu, tačiau kartu į džiovyklę galima dėti tik tokius drabužius, kurie pasiūti iš panašios medžiagos ir reikalauja panašios priežiūros.
Aišku, prieš imantis darbo būtina perskaityti ant drabužių etikečių pateiktas instrukcijas, kadangi konkretiems audiniams gali būti keliami konkretūs reikalavimai, o jų nepaisant kyla pavojus sugadinti gaminius. Pavyzdžiui, šilkas ir vilna, atsidūrę džiovyklėje, gali susitraukti arba kitaip nukentėti.