Modelių paklausa keičiasi

Renginio koordinatorė Renata Mikailionytė drąsina – modelių paklausa labai keičiasi ir dabar kūrėjų dėmesio gali sulaukti ne tik klasikinių bruožų merginos. „Šiuolaikinė nuotaka gali būti labai įvairi. Vieni dizaineriai jai vis dar kuria įspūdingas klasikinio stiliaus vestuvines sukneles, kiti ieško netradicinių sprendimų.

Todėl ir modelių, kurie pristatytų šiuos drabužius reikia labai skirtingų – moteriškų bruožų, kurios sugebėtų pademonstruoti tą drabužį, o galbūt labai natūralių, švelnaus tipažo merginų“, – įsitikinusi daugybę metų mados renginius koordinuojanti Renata.

Trečiadienį 16 val. prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ didžiojoje aikštėje net 14 renginyje dalyvaujančių dizainerių, kūrėjų atstovų rinksis modelius, kurie pasirodys ant podiumo ir daugybei svečių demonstruos 2020 vestuvinių ir vakarinių drabužių kolekcijas, rašoma pranešime spaudai.

Ūgis nesvarbu?

Dalyvauti atrankoje gali tiek profesionalūs modeliai, tiek patirties neturinčios merginos. Pastarosios dažnai klausia apie minimalius ūgio reikalavimus – ar būtina būti aukštesnei nei 175 cm tam, kad galėtum žingsniuoti podiumu. R. Mikailionytė pabrėžia, kad iš tiesų, pats svarbiausias išvaizdos aspektas šiame darbe – kūno proporcijos. Štai garsioji Kate Moss yra vos 170 cm, bet pagal kūno proporcijas pasižymi itin ilgomis kojomis.

„Visa tai galime pamatyti kastingo metu. Dizaineriai renkasi pagal savo viziją ir kiekvienas jų ją turi labai skirtingą, todėl ir merginų reikia įvairaus tipažo. Be to, merginos, demonstruojančios drabužius turėtų galvoti ne kaip jos atrodo, nes jų išvaizda rūpinasi didžiulė profesionalų komanda, bet kaip atrodo drabužis ir kaip aš rodau jį“, – teigia Renata.

Ne vien tik prožektorių šviesos

Modelio darbas, tai ne vien tik rampų šviesa, kurioje pasirodai su dizainerio drabužiu. Tai itin sunkus ir varginantis darbas, kuriam reikia ypač daug disciplinos. Vargina valandų valandas trunkantis laukimas. Jaučiama konkurencija, kuri Lietuvoje gal ir nėra tokia arši, bet tikrai aktuali, nes gražių merginų – daugybė.

„Tais momentais turi suprasti, kad ne tu bloga ar negraži, bet tiesiog reikėjo kažko kito – kito tipažo, kito sudėjimo tam, kad būtų dar geriau atskleistas drabužis. Pati mergina čia jau niekuo dėta. Taip, šiame darbe reikia susitvarkyti su daugybe psichologinių dalykų“, – įspėja profesionalė. Ir priduria, kad nepaisant viso vargo ir sunkumų, svarbiausia renginio metu jausti pakylėjimą ir prisiminti, kad tai yra šventė kūrėjams, visai komandai, žiūrovams ir ant podiumo žengiančioms manekenėms.

Renata pabrėžė, kad norint tapti modeliu, reikia išnaudoti visas galimybes – dalyvauti masiniuose filmavimuose, netradicinėse modelių atrankose, reklamose ar net pabūti asistentu mados renginiuose. Be to, norint dirbti su mada, podiumu vaikščioti nėra būtina – yra begalė kitų profesijų, kurios prisideda prie to: makiažo, šukuosenų meistrai, apšvietėjai, garso specialistai, o gal net renginių režisieriai ir koordinatoriai kaip ir pati Renata.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)