DELFI Stilius publikuoja ištrauką iš leidyklos „Vaga“ knygos „Elegancijos gidas“.
Du kartus per metus – rugsėjį, kai baigiasi vasara, ir vasario pabaigoje ar kovo pradžioje, kai pasirodo ilgai laukti pirmi pavasario ženklai, – neprošal pasiruošti artėjančiam sezonui ir pasidaryti drabužinės inventorizaciją. Privalote būti visiškai objektyvi ir negailestingai išmesti:
– nusidėvėjusius, purvinus ar iš mados išėjusius drabužius, kurių nebeverta taisyti;
– visiškai sunešiotus batus ir rankines, kuriuos saugojai lietingai dienai;
– nebemadingas skrybėles.
Susiplanuokite atiduoti:
– Per mažus drabužius (kol numesite svorio, jie turbūt jau bus išėję iš mados).
– Viską, ko nedėvėjote pastaruosius dvejus metus ir ko negalima persiūti į naudingą drabužį. Kalbant apie persiuvimą, nesitikėkite stebuklų iš dažymo ar kitokių didelių pakeitimų, nes rezultatai dažniausiai nuvilia, o dar ir nemažai kainuoja.
Visus kitus drabužius nuneškite į siuvyklą, kad, jeigu būtina, pakoreguotų drabužių ilgį pagal dabartinę madą, pakeistų sagas ir t. t. O tada jau nuspręskite, ko dar trūksta jūsų garderobui.
Dažniausiai labai patogu kiekvienam sezonui išsirinkti vieną pagrindinę spalvą. Tai galėtų būti – smėlinė, tamsiai mėlyna, pilka arba juodai ir baltai languota pavasarį, juoda, ruda, tamsiai pilka ar tamsiai žalia žiemą. Visai nebloga idėja turėti kelis tos pačios spalvos ansamblius, kad juos būtų galima derinti su tais pačiais aksesuarais.
Sezono pradžioje jau turėtumėte būti įsigijusi pagrindinius derinius svarbiausiems gyvenimo atvejams: darbo, laisvalaikio, vakarinius ir sportinius drabužius. Pasistenkite iš anksto apgalvoti planuojamas keliones ir tokius nekasdienius įvykius kaip vestuvės ar pobūviai, į kuriuos esate pakviesta.
Jeigu svarbiausius pirkinius – žieminį paltą ir pavasarinį kostiumėlį – išsirinkote rūpestingai, o ne apimta desperatiško paskutinės minutės įtūžio, vėliau galite pasiduoti įgeidžiui ir ekspromtu įsigyti kokį nors daiktą, nerizikuodama išbalansuoti viso savo garderobo ar išleisti krūvą pinigų nepriekaištingai pasiūtam kostiumėliui, kai iš tikrųjų norėjote vakarinės suknelės!
Taip pat turėtumėte pasistengti nepirkti visų svarbiausių pirkinių kasmet, pavyzdžiui, vienais metais nusipirkite gerą paltą, o kitais pagal užsakymą pasiūtą kostiumėlį ar kokį kitą puošnų ansamblį.
Visgi aklai prisirišti prie planuojamų įsigyti drabužių sąrašo būtų klaida. Dalis labiausiai tinkančių ansamblių įsigyjama impulsyviai, iš anksto neapgalvojus. Moteris niekada neturėtų atsisakyti kažko, kas suteiks jai malonumo ir grožio, tik dėl to, kad tai nebuvo įrašyta jos iš anksto sudėliotame plane.