Sprendžiančioms tokius klausimus, stilistė Santa Mišenytė pasakoja apie naujausias žiemos sezono tendencijas, dalinasi, ką šiemet siūlo dizaineriai ir prekių ženklai, bei pabrėžia – juodas klasikinis modelis šiandien nebūtinai yra itin gero stiliaus pojūčio ženklas, rašoma pranešime spaudai.

Santos Mišenytės koliažas

Dideli dydžiai ir ryškios spalvos

Nors žiema jau persirito į antrą pusę ir daugelio akys šiuo metu krypsta į pavasario–vasaros kolekcijas, šaltojo sezono tendencijos, pasak S. Mišenytės, šiandien vis dar aktualios. Jos kartu rodo ir artėjančio šiltojo laikotarpio mados nuotaikas bei kryptis.

Todėl paklausta, kokia rankinė dabar yra pati madingiausia, pašnekovė pastebi – stiliaus viršūnėje įsitvirtino dideli dydžiai, ryškios spalvos ir dar ryškesnės detalės.

„Jei reikėtų įvardinti šio sezono TOP trejetuką, favoritai būtų labai aiškūs. Tai – „extra large“ (liet. ypatingai didelės) rankinės, taip pat puoštos įvairiais kristalais bei blizgučiais ir turinčios nedidelę rankenėlę. Kartu daugelis garsių dizainerių šiemet savo kolekcijose pristatė dirbtinio kailio rankines, pastebimas ir džinsinio audinio naudojimas.

Santos Mišenytės koliažas

Tačiau vienas akcentas ypač ryškus – jei norite būti tikrai madingos, rinkitės kuo didesnį mėgstamo aksesuaro dydį. Rankinės, angliškai vadinamos „shopper bag“ arba „tote bag“ jau ne vienerius metus karaliauja mados viršūnėje ir šis sezonas – ne išimtis“, – pažymi stilistė.

Taip pat, priduria ji, šiandien giliau į spintą išties verta padėti klasikinius juodus modelius ir rinktis kuo ryškesnes spalvas.

„Kalbant apie paletę, išskirčiau du pagrindinius atspalvius – rožinę ir raudoną. Tai rodo ir spalvų instituto „Pantone“ naujienos. Kiekvieniems metams baigiantis, jie tradiciškai pristato, kas bus madinga kitąmet. Šįkart 2023-ųjų spalva „Pantone“ paskelbė rausvai raudoną atspalvį „Viva Magenta“. Ne veltui toks koloritas vyravo ir naujausiuose mados namų kolekcijų pristatymuose. Todėl šaltuoju sezonu siūlau nepamiršti spalvų ir žengti koja kojon su naujosiomis tendencijomis, kurių centre – ryškūs akcentai“, – pasakoja S. Mišenytė.

Santos Mišenytės koliažas

Spintoje – trys rankinės

Prireikus pačiai išsirinkti tik vieną rankinę žiemos sezonui, S. Mišenytė ilgai nedvejoja. Ji, anot stilistės, būtų blizgi ir dekoruota kristalais bei įvairiais blizgučiais. Tokia rankinė net paprasčiausią džinsų bei marškinėlių derinį paverstų madingu ir išskirtiniu.

Todėl S. Mišenytė moteris ragina nebijoti puoštis drąsesniais modeliais ir negalvoti, kad šaltasis sezonas yra tik tamsių spalvų pasirinkimo metas.

„Šviesios rankinės žiemą atrodo taip pat gerai, kaip ir vasarą. Siūlau drąsiai derinti šiuos tonus prie smėlinės, kreminės, pilkos atspalvių drabužių. Vienspalviai deriniai šaltuoju sezonu atrodo labai stilingai, o anksčiau jau minėti dirbtinio kailio šviesūs atspalviai tikrai pataikys į dešimtuką. Tačiau apkreipčiau dėmesį į ne tik monochrominę, vienspalvę paletę. Šiandien madingos ir margos, raštuotos rankinės. Tokį ryškų, įdomesnį aksesuarą galima rinktis kaip pagrindinę įvaizdžio detalę. Ji išties pagyvins net niūriausią derinį ir taps kiekvienos moters vizitine kortele“, – pataria S. Mišenytė.

Anot mados žinovės, per ilgus darbo metus ji sutiko daugybę moterų, kurios rankinėms turi tikrą silpnybę ir šie aksesuarai, dažniausiai, išpildo dvi funkcijas.

Santos Mišenytės koliažas

„Vienoms tai labai svarbi įvaizdžio dalis. Kitoms moterims rankinė reikalinga tik dėl funkcionalumo. Aš pati rekomenduoju turėti bent tris skirtingus modelius, kurie būtų nepavaldūs laikui. Pirmoji – rankinė per petį, tinkanti kasdienai. Antroji – jau minėta „tote bag“: išvykoms, kelionėms, atostogoms ar tiesiog – prireikus, daug įvairių daiktų susidėjimui vienu metu. Trečioji – delninė arba vakarinė rankinė. Ji puikiai tiks šventėms, ypatingoms progoms“, – teigia stilistė.

Taisyklės ir klaidos

Renkantis rankinę, S. Mišenytės teigimu, reiktų prisiminti ir keletą pagrindinių taisyklių. Todėl, pirmiausia, stilistė pataria šiuos aksesuarus derinti prie asmeninio stiliaus. Anot jos, rankinė yra itin svarbi įvaizdžio dalis, taigi turi atlikti savo pagrindinę paskirtį.

„Nors yra vyšnaitė ant torto, ši stiliaus detalė privalo būti patogi ir praktiška. Jei esate klasikos gerbėja arba dirbate biure ir rankinėje nešiojatės daug daiktų, jums netiks itin maža rankinė, kurioje telpa tik lūpų dažai. Iš kitos pusės, didelio dydžio aksesuarų nerekomenduočiau smulkaus sudėjimo, neaukštoms moterims. Tačiau vėlgi – tai nėra aksioma. Smulkios moterys puikiai atrodo ir su „tote bag“, tik pasirinkusios klasikinius, laiko patvirtintus, universalius modelius“, – akcentuoja stilistė.

Savo ruožtu Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė antrina – atsižvelgus į šiuos patarimus, susikurti savo įvaizdį galima labai lengvai, o tam besibaigianti žiema – ypač palankus metas.

„Nors į parduotuvių lentynas jau po truputi atkeliauja pavasario kolekcijos, tačiau dar tikrai nevėlu atnaujinti ir šaltojo sezono drabužinę bei įsigyti norimą rankinę, drabužį ar kitą aksesuarą. Nuolat stengiamės su savo klientais dalintis patarimais, kas šiandien madinga, aktualu, kaip susikurti savitą stilių ir įkvėpti juos bei suteikti pasitikėjimo savimi“, – kalba B. Kuodytė.

Santos Mišenytės koliažas

Anot S. Mišenytės, tuo ir žavi šiuolaikinė mada. Ji leidžia drąsiai kurti, eksperimentuoti, rinktis, bandyti, netgi laužyti pagrindines taisykles.

„Blizgi, puošni, plunksnomis ar kristalais padabinta rankinė yra nebūtinai skirta tik vakarui. Ji drąsiai gali būti derinama ir prie kasdienio, laisvalaikio stilių. Tačiau verta nepamiršti – jei dalyvaujate renginyje ar šventėje, turinčioje aiškiai nurodytą aprangos kodą, tuomet tai ne vieta ir ne laikas eksperimentams. Šio reikalavimo nepaisymas yra didelė stiliaus klaida. Visgi kasdienai eksperimentuokite drąsiai. Šaltasis sezonas tam puikiai tinka“, – reziumuoja stilistė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją