„Jeigu kas nors prieš 40 metų, kas darė „Euroviziją“, pažiūrėtų, kaip ji dabar atrodo, tai, turbūt, gautų širdies smūgį. Daug kas eina labai keista linkme ir atrodo labai tiesmukai“, – sako dizaineris. A. Pogrebnojus įsitikinęs, kad „Eurovizijos“ konkurse muzika – nėra pirmoje vietoje.

Žemiau skaitykite, ką apie finaliniame „Eurovizijos“ pasirodyme dalyvausiančius atlikėjus ir jų stilių mano A. Pogrebnojus.

Švedija: Marcus & Martinus – Unforgettable

Marcus & Martinus

Švedai kažkuo man primena į karjeros pradžios Selo sceninį įvaizdį: „Malme, čia mano kiemas, aha aha“.

Ukraina: alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria

Alyona Alyona & Jerry Heil

Apie Ukrainos pasirodymą sunku ką nors pasakyti. Atlikėja siunčia tam tikrą žinią, nenoriu būti pernelyg griežtas, vis tik žinutę reikėtų išreikšti dar drąsiau.

Vokietija: ISAAK – Always On The Run

ISAAK

Ką galima pasakyti apie vokiečio sceninį kostiumą? Tik tiek, kad čia „madai kaput!“.

Liuksemburgas: TALI – Fighter

TALI

Liuksemburgo atlikėjai atrodo tiesiog neskoningai. Jų stilius ir įvaizdis man kelia abejones. Nesuprantu, kaip jie pateko į finalą.

Izraelis: Eden Golan – Hurricane

Izraelio pasirodymas - Eden Golan

Izraelio pasirodymas manęs neįtikino. Mergina balta suknele ir aplink ją šokinėjantys vyrai atrodė šiek tiek chaotiškai. Manau, kad šis vaizdas greitai bus pamirštas, kaip ir daina.

Lietuva: Silvester Belt – Luktelk

Silvester Belt

Silvestras bendrame kontekste – ir daina, ir stiliumi, – man atrodo vienas iš geriausių. Jis įdomus, bet nešokiruojančiai. Stilingas, talentingas ir natūralus. Matosi aukšto lygio pasiruošimas, kuris ir atsispindi pasirodyme.

Ispanija: Nebulossa – ZORRA

Ispanijos pasirodymas - Nebulossa

Kaip tokia talentinga šalis gali pristatyti kažką tokio neryškaus? Nėra nei stiliaus, nei roko – tiesiog nieko išskirtinio. Mano nuomone, Ispanija šį kartą tikrai nepasiekė savo potencialo.

Estija: 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

5Miinust ir Puuluup

Estija man pasirodė labai skoningai ir išskirtinai. Jų stilius buvo labai skandinaviškas, o instrumentai – įdomūs.

Airija: Bambie Thug – Doomsday Blue

Bambie Thug (Bambie Ray Robinson) representing Ireland at the rehearsal of the first semi final of the Eurovision song contest 2024Pictured: Bambie ThugRef: SPL10825084 060524 NON-EXCLUSIVEPicture by: nearchos / SplashNews.comSplash News and Pictures**USE CHILD PIXELATED IMAGES OR FOOTAGE IF YOUR TERRITORY REQUIRES IT**USA: 310-525-5808 UK: 020 8126 1009eamteam@shutterstock.comWorld Rights,  Vida Press

Airijos pasirodymas man atrodo mėgėjiško teatro lygio, tik išleidus daug daugiau pinigų, o ta ragana nebaisi, ji juokinga. Neišgąsdintų nei Gritutės, nei Jonuko.

Latvija: Dons – Hollow

Latvijos pasirodymas - Dons

Latvijos atlikėjas yra šiek tiek toks tarsi ateivis, jo kostiumas labai neįprastas, bet įdomus. Nors daina man neįstrigo, vaizdas buvo išskirtinis ir suteikė tam tikrą privalumą prieš kitus konkurentus.

Graikija: Marina Satti – ZARI

Graikijos pasirodymas - Marina Satti

Dainininkė simpatiška, bet jos kostiumas su tuo deformuotu sijonu atrodo keistokai. Visas pasirodymas yra panašus į tipišką graikišką Sirtaki šokį.

Jungtinė Karalystė: Olly Alexander – Dizzy

„Eurovizijos” finalo repeticija

Šis šou man atrodo kaip neaiški makalynė. Nepriklausomai nuo atlikėjų seksualinės orientacijos, vaizdas ir daina gali būti įdomi, pasirodymas pastatytas talentingai, tačiau šiuo atveju matome tik banalybių kratinį. Freddie Mercury ir George Michael irgi neslėpė savo orientacijos, bet turėjo puikų stilių ir kūrė puikius muzikos spektaklius.

Norvegija: Gåte – Ulveham

Norvegijos pasirodymas - Gate

Norvegai unikalus savo muzikiniu skambesio, kuris priminė Žalvarinį, tik norvegiško stiliaus. Jų pasirodymas buvo sudėtingesnis nei daugelio. Tai autentikos, modernumo ir vikingų kultūros sintezė. Sceniniai kostiumai puikiai derėjo, o jų pasirodymo skleidžiama žinutė buvo aiški.

Italija: Angelina Mango – La Noia

Italijos pasirodymas - Angelina Mango

Nors Milanas yra viena iš mados sostinių, bet pažiūrėjus į atlikėjos ir jos šokėjų įvaizdį, tai labiau panašu į Borato kaimo etnografinį ansamblį.

Serbija: TEYA DORA – RAMONDA

TEYA DORA

Serbijos atlikėja pasirodymu siekia sužavėti kaip pusiau gotė, pusiau laukinė ragana. Tačiau, nepaisant noro atrodyti įdomiai, nei kostiumai, nei pasirodymas manęs neįkvepia. Trūksta autentiškumo ir stiliaus.

Suomija: Windows95man – No Rules!

Windows95man

Suomijos grupės pasirodymas – didelis nesusipratimas. Tas bandymas šokiruoti nuogumu ir neįprastu elgesiu scenoje atrodo netikras. Tai, kas galėjo atrodyti drąsu, pasirodo tik kaip neapgalvotas triukas. Jeigu tu toks drąsus bėgioti su nuogu dideliu pimpalu, tai ir bėgiok su juo, o jei jau pasirodai su triko, tai ir yra su triko. Ir dar ta ugnis iš triusikų... Banalumo viršūnė.

Portugalija: Iolanda – Grito

Iolanda

Portugalijos pasirodymas man nėra kažkas išskirtinio, tačiau daina skamba pakankamai maloniai. Kostiumai ir sceninis vaizdas nekelia didelio įspūdžio, bet ir neerzina.

Armėnija: LADANIVA – Jako

Armėnijos pasirodymas - LADANIVA

Armėnijos pasirodymas man buvo vienas iš patraukliausių. Atlikėja atrodė šviežiai ir jaunatviškai, o jos pasirodymas buvo skoningas ir turėjo tam tikro folko elementų. Tai buvo įdomi vizualinė ir muzikinė kombinacija, kuri man patiko.

Kipras: Silia Kapsis – Liar

Silia Kapsis

Mano akimis Kipro pasirodymas primena senus gerus laikus su Britney Spears ir Shakira, tačiau šiandien tai atrodo pasenę ir netinkama. Nors pasirodymas pateko į finalą, jis nebus ilgai prisimenamas. Tai, kas buvo madinga prieš 20 metų, dabar atrodo tik apgailėtinai.

Šveicarija: Nemo – The Code

Nemo

Man sukėlė įvairių minčių apie vyrų kostiumus. Nors vyras su sijonu gali atrodyti puikiai (puikus pavyzdys škotiški kiltai), šiuo atveju atrodo, kad kostiumas, o ypač sijonas, buvo pasirinktas siekiant sukelti gailesčio jausmą. Tad gal ir pavyko, bet man atrodo, kad tai pigus triukas, o ne tikra meninė išraiška.

Slovėnija: Raiven – Veronika

Raiven

Šio pasirodymo net neprisimenu, kas parodo, kad jis manęs neįtikino. Slovėnija man nepaliko jokio įspūdžio.

Kroatija: Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

Kroatijos pasirodymas - Baby Lasagna

Kroatijos pasirodymas man primena studentišką karaoke, bandant imituoti Rammstein, bet be jokio jėgos ir autentiškumo jausmo. Man atrodo, kad geriau daryti kažką savo autentiško ir unikalaus. Nors būtų netobulai, bet vis tiek įdomiau.

Gruzija (Sakartvelas): Nutsa Buzaladze – Firefighter

Sakartvelo pasirodymas - Nutsa Buzaladze

Gruzijos pasirodymas atspindėjo tipišką Kaukazo regiono energiją ir atvirumą. Seksualumas buvo ryškiai išreikštas, o bendras pasirodymas turėjo daug gyvybės ir dinamikos.

Prancūzija: Slimane – Mon Amour

Slimane

Prancūzijos atstovas tikrai labai išskirtinis. Jis subtilus, o daina ir balsas – stiprūs. Net jo kostiumas tapo antraeiliu dalyku, visa dėmesio koncentracija buvo ties muzika. Šis pasirodymas man atrodė labai harmoningas ir gerai subalansuotas.

Austrija: Kaleen – We Will Rave

Kaleen

Austrijos pasirodymą, man regis, labiausiai įvertino ir už ją balsavo tolimųjų reisų vairuotojai, nes atlikėjos įvaizdis primena tipišką vairuotojų kabinoje kabančio plakato modelį, tik gal žymiai mažiau apsirengusį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)