Menas lydėjo nuo vaikystės
Kaip pasakojo 21-erių mados dizaino antro kurso studentė Gabija, vaikystėje ji turėjo daug svajonių profesijų: norėjo būti ir advokate, ir mokytoja, vėliau sekė noras studijuoti psichologiją, tačiau prieš kelerius metus išvykusi mėnesio kelionei į Prancūziją, suprato, kad nori studijuoti meną.
„Tuo metu dar nežinojau, kokią kryptį pasirinksiu, bet laikui bėgant noras būti mados pasaulyje atėjo labai natūraliai“, – sakė pašnekovė.
Gabija yra baigusi Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklą, fortepijono specialybę, ir menas ją lydi nuo pat vaikystės. „Nusprendusi, kad studijuosiu akademijoje, būdama dešimtoje klasėje baigiau ir dailės mokyklą Palangoje.
Tuo pačiu metu dar vaikščiojau ir pas siuvėją, kuri mane išmokė siūti. Su jos pagalba sukūriau savo pirmąją kolekciją, kurią pristačiau mokykloje jaunųjų dizainerių renginyje „Banga“. Tokie buvo mano pirmieji žingsniai šioje srityje“, – apie savo pradžią papasakojo G. Petrauskaitė.
Klausytis tik savęs
Kaip pripažino mergina, šiuo metu ji gyvenanti labai įdomų gyvenimą. „Kiekviena diena yra vis kitokia, kupina naujų potyrių, idėjų. Studijos įdomios tuo, kad jos aprėpia daugybę skirtingų dalykų. Klausome teorines, mados istorijos, konstravimo bei maketavimo, siuvimo technologijos, tapybos, skaitmeninio piešimo paskaitas. Būtent taip jas ir įsivaizdavau. Taip pat džiaugiuosi tuo, kad save galiu realizuoti ne tik akademiniuose, bet ir savo asmeniniuose projektuose už akademijos ribų“, – apie studijas papasakojo pašnekovė.
Tad ji žmonėms, kurie renkasi studijas, patartų klausyti tik savęs ir savo vidinio balso. „Niekas nežino geriau už tave, kas tave daro laimingą. Kiekvienam žmogui yra labai svarbu rasti sritį, kurioje jis galėtų realizuotis. Manau, tai gyvenime svarbiausia“, – įsitikinusi ji.
Kolekcijoje – drąsios, elegantiškos moters įvaizdis
Prieš keletą savaičių Gabija pristatė savo asmeninę kolekciją.
„Kolekciją „Eternally mesmerised“ (liet. „Amžinai užburta“) pristačiau kartu su Patricija Palubinskaite. Ši kolekcija yra mūsų asmeninis projektas. Kadangi kurdamos labai dažnai papildome viena kitą, taip atėjo mintis sukurti mūsų dueto kolekciją. Ją pristatėme „Young fashion“ renginyje, kuris vyko Nacionalinėje dailės galerijoje. Mūsų naujoje kolekcijoje susilieja gražiausios laisvos, nesuvaržytos, drąsios, spinduliuojančios elegancija moters spalvos. Ją sudaro keturios dalys. Kiekvienoje dalyje atsiskleidžia vis kitokia moteris, o kolekciją uždaro kulminacinė dalis, kurioje kuriame dievišką, aukštesnių vibracijų į Dievybę panašią moterį“, – pristatė savo išvystytą idėją Gabija.
Pasiteiravus, o nuo ko pradeda dizaineriai, kurdami kolekcijas, Gabija pasvarstė, kad kiekvienam turbūt būna skirtinga toji pradžia ir visas procesas.
„Manau, kiekvieno dizainerio pradžia yra vis kitokia. Nemažą laiko dalį mes praleidome tiesiog mąstydamos, kalbėdamos, kokią kolekciją norime kurti, ką norime ištransliuoti. Vėliau visas mintis bandai apibendrinti, surasti tą branduolį, pagrindinę žinutę. Tada vyksta kūrybinis eskizavimo etapas, medžiagų parinkimas ir prasideda siuvimo etapas. Artėjant kolekcijos pristatymo dienai, turėjome modelių „castingą“, kuriame išsirinkome merginas, pristatysiančias mūsų drabužius. Taip pat bendradarbiaudamos su vienu muzikos kūrėju, sukūrėme garso takelį. Taip ir atrodo dizainerio kūrybinis laikotarpis iki kolekcijos“, – šypsojosi pašnekovė.
Dėkinga už palaikymą
Po kolekcijos liko tik džiaugtis rezultatu. Gabija pasidalino tuo, kas labiausiai įsiminė, kas buvo sunkiausia. „Man asmeniškai labiausiai įsiminė pati pristatymo diena. Diena buvo kupina emocijų ir streso. Ir tikriausiai dalykas, kurį atsiminsiu amžinai, tai yra žmonės, kurie atvyko manęs palaikyti. Jų buvo labai daug, vieni atvyko iš pajūrio, kiti iš Vilniaus, buvo atskridusių net iš užsienio. Esu labai laiminga, turėdama tokį stiprų užnugarį bei palaikymą.
Sudėtingiausia tikriausiai buvo tai, jog šią kolekciją sukūrėme per gerą mėnesį. Kadangi tai yra pati pradžia, viską darome pačios, todėl nuovargis buvo labai didžiulis“, – pasidalino Gabija.
O kas po to – kas nutinka kolekcijai po pristatymo?
„Po pristatymo iš karto organizavome kolekcijos filmavimą Nacionalinėje filharmonijoje. Ten nufilmavome vieną iš kolekcijos dalių bei nufotografavome visus įvaizdžius. Taip pat mūsų kurti drabužiai yra nuomojami fotosesijoms ar renginiams. Taip pat atlikėja Evgenya Redko jau įsiamžino su mūsų kolekcijos drabužių savo naujo koncerto įvaizdinėje fotosesijoje. O toliau planuojame dar porą renginių, kuriuose kolekciją ketiname parodyti dar kartą“, – apie ateities planus pasidalino pašnekovė.
Kurti žmonėms ir save realizuoti
Gabijos pasiteiravus, kaip jai pačiai atrodo, ar lengva meniškiems žmonėms mūsų šalyje būti pastebėtiems, ji neslėpė, jog šis kelias tikrai nėra lengvas.
„Manau, jog nei vienas kelias, o ypač menininko, nėra lengvas. Jis kupinas didelio ir sunkaus darbo. Bet tikiu, jeigu tai darai iš visos širdies ir labai stipriai to nori, neskaičiuoji nei laiko, nei jėgų, viskas yra įmanoma“, – įsitikinusi ji.
Žmonių, kuriais ji žavisi ir kurie ją įkvepia kurti, ji turi. „Turiu ne vieną žmogų, kuris mane įkvepia. Labai vertinu tai, kad tie žmonės yra šalia manęs, kad mes galime gyvai bendrauti, dalintis savo patirtimi, idėjomis ir palaikyti vienas kitą“, – sakė ji.
O apie ateitį ji kalba labai paprastai. „Kol kas mano tikslas yra vienas – kurti. Kurti žmonėms ir taip realizuoti save. Sukurti jiems kažkokią patirtį dėvint mano kurtą drabužį. Šiuo metu nežinau kitos srities, kuria galėčiau užsiimti ir kurioje jausčiausi tokia laiminga“, – šypsojosi Gabija.