„Mados infekcijos“ tradicija, kuri niekada nesikeičia: atvira atranka ir podiumo asams, ir naujokams. Amžinos kaip pasaulis naujų veidų paieškos tęsiasi – dizaineriai dairysis įvairių tipažų be amžiaus cenzo ir kompleksų. „Anksčiau modelių pasaulyje dominavo moterys, o dabar kintančios lyties suvokimo ir įvaizdžių ribos vis labiau persipina. Įdomu, kad stereotipas esą mada rūpi daugiausia moterims, iš tikrųjų visai neatspindi šių dienų tendencijų. Modelis su sijonu nebūtinai moteriškos giminės. Kaskart vis daugiau dizainerių reikalauja daugiau vyrų! Todėl kviečiame bandyti laimę. Aukštakulniai nebūtini“, – sako S. Straukaitė.

Vaida Voraitė

Spalio 17 dieną atrankoje gali dalyvauti ir profesionalūs, ir modelio darbo dar neišbandę vaikinai ir merginos nuo 16 metų. Merginų ūgis ne mažesnis nei 174 cm, vaikinų – 184 cm. Kadangi podiumas šiemet vėl – rekordiškai ilgas, bandomoji trasa bus įrengta viešbučio „Comfort Hotel LT“ požeminiame garaže.

Naujienos iš madų kalvės


Specialiai iš Florencijos į „Mados infekciją“ atskrenda Polimodos mados instituto vadovas, dizaineris Massimiliano Giornetti ir lektorė Marija Popadničenko. Jie ne tik stebės savo studentų pasirodymus festivalyje, bet pasidalys patirtimi ir įžvalgomis apie mados cecho ypatumus su Vilniaus modistų bendruomene.

Spalio 22 dieną „Mados infekcija“ kviečia į dviejų paskaitų diskusiją Vilniaus dailės akademijoje. M. Giornetti kalbės apie naujas profesijas mados industrijoje. M. Popadničenko diskutuos apie naują pradžią: kokios idėjos ir metodai skatina kūrybiškumą ir įgalina autentišką dizainą, užčiuopiantį laiko pulsą? Dalyvavimas paskaitose nemokamas, atviras publikai. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Jaunosios kartos išsišokėliai


Didžiausias metų mados užtaisas driokstelės spalio 23 dieną Naujininkų širdyje – buvusiame Vilniaus taksi parke. Šiemet „Mados infekcija“ žada greitą ritmą su įtikinančia programa. Jos ašimi taps jaunosios kartos išsišokėliai, kurių kūrybinis entuziazmas užkrečiantis.

Festivalyje dalyvaus ir publikai jau žinomi vardai: Morta Nakaitė, Vaida Voraitė, S. Straukaitė, specialiai iš Londono grįžtantis Saimonas Tartenis.

Saimonas Tartenis

Norvegijoje kurianti V. Voraitė šiemet kartu su menininke Lin Wang tyrinės poetiškus nesusipratimus tarp Vakarų ir Rytų kultūrų. Tarpdisciplininė kolekcija atspindės ne tik nostalgiškąją tatuiravimo meno pusę, bet ir narplios šiuolaikinius stereotipus, kuriais apipinti tatuiruoti vyrai.

S. Straukaitės įkvėpimo šaltiniu tapo prancūzų akrobatas Philippe’as Petit, kuris pasaulyje išgarsėjo tada, kai 1974 metų rugpjūčio 7 dieną daugiau nei 400 metrų aukštyje aštuonis kartus lynu įveikė atstumą tarp Pasaulio prekybos centro bokštų dvynių. 45 minučių pasivaikščiojimas Niujorko debesyse tik su balansine lazda rankose. Žinant Sandrą, tikriausiai pasirodymo choreografija nestokos cinkelio. Laimė, veiksmo vieta – tik penktas aukštas.

Sandra Straukaitė stop kadras iš filmo

Pirmas kartas laukia konkurso „Injekcija“ nugalėtojų Liepos Aliukaitės ir Adelės Burokaitės. L. Aliukaitės, 2020 metais pelniusios „Jaunojo dizainerio prizą“, kolekcija nagrinės aktualiausią nūdienos temą – pasakos apie sugrįžimą į natūralią gamtiškąją prigimtį ir perkels į jos asmeninį ritualą – kasmetę kelionę į laukinį pajūrį. Bet podiumo naujokai ne tik iš Lietuvos: iš Italijos atvyks charizmatiškieji Valerie Armas ir Domenico Orefice, kuriam patikėta atidaryti festivalį. Jauniausias dizaineris, Tauri Västrikas iš Estijos, nagrinės vyriškos saviraiškos rebusą: vieno teisingo atsakymo nėra – kiekvienas gyvename savo realybės versijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)