Daugiau kūrybiškumo, mažiau vartotojiškumo
Ekologiškumo idėjos skatina keisti tiek gamintojų, tiek vartotojų požiūrį į vartojimą – aprangos gamybos įmonėse diegiami tarptautiniai standartai, keičiamas gamybos procesų valdymas ir įmonės darbo kultūra. Nepaisant to, vartotojas šiandien vis dar susiduria su problema – jam sunku atskirti, kuris gaminys ekologiškas, o kuris ne, mat nėra vieno, visuotinai priimto ženklinimo, rašoma pranešime spaudai.
Žymūs Kauno verslininkai rinkosi kūrėjo mados namuose. Buvo apžiūrėti ir pasimatuoti dizainerio kūrybos rūbai, dalis jų jau papildė svečių spintas. Autorius smulkiai papasakojo iš kur atkeliauja prabangūs audiniai, pristatė Italijos meistrų gaminamą avalynę, puspalčius ir net kvepalus.
Nepaisant kruopščiai atlikto darbo ir išskirtinio dėmesio kiekvienam rūbui, dizaineris garsiai kalba apie lėtąją madą. Anot jo, lėtoji mada yra neišvengiama būtinybė. Mados industrija yra itin tarši, todėl vartojimo įpročius būtina keisti ir pasitelkti daugiau kūrybiškumo, o ne vartotojiškumo.
Vis dar kelyje
„Pats esu kelyje iš greitosios kultūros į lėtąją. Juk, sutikite, nėra taip paprasta viską greitai pakeisti. Tikiu, kad, atradus naują kryptį savo kūrybai ir veiklai, natūraliai keičiasi ir paties kūrėjo gyvenamoji aplinka, įpročiai“, – atviravo dizaineris. Neseniai kūrėjas sulaukė pripažinimo prestižiniame mados konkurse „A‘ Design Award & Competition“. Jam skirta pirmoji vieta. Tačiau jis akcentuoja, jog mados versle tautinio identiteto išraiška čia visada aktuali ir nepavaldi jokiai madai nei laikui. Todėl, kurdamas visas kolekcijas, pirmiausia jis galvoja, kaip jose galėtų atsiskleisti lietuviškas identitetas. Įkvėpimo šaltiniai įvairūs – nuo tautinio kostiumo, baltų kultūros iki lietuvių liaudies tautosakos.
Svarbiausia madoje individualumas
Anot Kęstučio Lekecko, kūrybiškumas ir yra žmonių gebėjimas sukurti kažką iš nieko, todėl nepriteklius gali būti motyvacija kūrybiniam mąstymui. Kita vertus, dabartinės galimybės atveria kelius įvairiapusiškam tobulėjimui, stiliaus jausmui ir estetikos suvokimui tobulinti.
„Kažką išmesti iš spintos rekomenduočiau tik kraštutiniu atveju, nes viską galima pritaikyti, panaudoti kituose deriniuose, perdaryti, atnaujinti, pataisyti – sukurti šiuolaikinį įvaizdį pasitelkiant jau dėvėtus elementus. Kalbant apie tendencijas ir rekomendacijas, pirmiausia reikia pabrėžti, kad svarbiausia – individualaus stiliaus paieškos. Kartais reikia originalumo, kartais – ekstravagancijos, kartais – patogumo, kiekvieną kartą – vis nauja istorija ir vis naujas originalus jos sprendimas“, – teigia jis.
Klasikiniai paltai gatvės madoje
Dizainerio gaminiai atpažįstami ir vertinami dėl išskirtinių itališkų audinių, klasikinės, bet ekstravagantiškos elegancijos. Dizaineris sako, kad kiekvienas kostiumas yra išskirtinis. Drabužių kūrėjas džiaugėsi žmonėmis, kurie išdrįsta išbandyti naujus siluetus ir sprendimus. Kiti leidžia prisiliesti tik minimaliai – tai tik smulkios detalės, subtilūs atspalvių pakeitimai, proporcijų derinimas.
„Tenka daug keliauti po pasaulį, tad galiu drąsiai sakyti, kad lietuviai pakankamai dėmesio skiria savo išvaizdai, aprangai ir bendram įvaizdžiui. Tai gerai. Dauguma jų tikrai neišeina į gatvę apsirengę bet kaip: pagalvoja, kur eina ir ką nori reprezentuoti savo apranga “, – sako kūrėjas. Jis viliasi, kad šį rudenį pradės dominuoti klasikiniai paltai ir gatvės madoje. Jie suteikia unikalų siluetą, prabangos ir klasikos darną. Pristatydamas naują kolekciją dizaineris kvietė keisti vartojimo įpročius, stengtis viską daryti su saiku.
Svečių žodis
Algirdas Krupskis, baro „Mandras“ savininkas: „Po šio pristatymo tikrai drąsiau rinksiuosi ir drąsiai dėvėsiu paltus. Manau, kad jie suteikia vyriškumo, Nežinau žmogaus, kuris nevertintų kokybės ir unikalumo, todėl mane dažnai pamatysit pas Kęstutį. Stengiuosi savo garderobe ieškoti darnos, kad ir paltas, ir kiti aksesuarai būtų priderinti prie esamų rūbų ir stiliaus, tai man padeda dizaineris, kadangi pats tam nelabai turiu laiko. Su specialisto pagalba, viskas įvyksta greičiau.“
Verslininkas Marius Šiburkis teigė, kad tvarkingai atrodyti norisi kiekvienam: „Sakoma, kad vyrams neprivalu domėtis mada, stiliumi. Bet tai tik mitas. Tvarkingai, stilingai atrodyti norime kiekvienas. Turbūt kaip ir daugelis vyrų taip ir aš – nemėgstu ilgai apsipirkinėti. O pas Kęstutį ateini, pasimatuoji ir jau išeini laimingas su nauju pirkiniu. Šiandien tas pirkinys buvo naujas paltas.“
Video prodiuseris Rimvydas Ardickas: „Suprantu tvarumo svarbą jau senai, todėl ypač vertinu Kęstučio Lekecko darbą. Lėtoji mada turi būti visų siekiamybė. Dirbant aktyvų darbą, man labai reikalingi kokybiški ir patvarūs batai, ką šiame pristatyme ir atradau. Tikrai žinau, kad jie funkcionalūs, atlaikys didžiulius darbo krūvius, net atšiauriausias sąlygas. Tai pirkinys ne vieneriems metams, lėtosios mados kūrinys.“