Šalies valdžia pradėjo debatus, kurių pagrindinė tema - ar moterys iš tiesų yra verčiamos darbe avėti aukštakulnius batelius?

Imtis nagrinėti pastarąjį klausimą paskatino Nicolos Thorp istorija, kai moteris iš darbo finansų įmonėje „Pricewaterhous Coopers“ buvo atleista vien dėl to, kad nusprendė avėti žemakulnę avalynę. Skandalingas atvejis išprovokavo peticiją prieš privalomus darbe avėti aukštakulnius batelius. Ji sulaukė daugiau nei 150 tūkstančių žmonių parašų. Tokiu būdu Atstovų Rūmai pradėjo svarstyti aukštakulnių avėjimo būtinumo klausimą.

Londono gatvėse šia tema paklausinėtos moterys teigė, kad toks reikalavimas darbe avėti aukštakulnius batelius nėra teisingas. Tuo tarpu vyrai primena, jog ir jiems yra taikomos aprangos kodų taisyklės. Darbe reikia vilkėti ir kostiumą, ryšėti kaklaraištį, o tai taip pat nėra patogu bei nemažai kainuoja.

Parlamento moterų ir lygybės komitetai pradėjo diskriminuojančių aprangos kodų darbovietėje tyrimą, po kurio buvo nuspręsta pasiūlyti įvesti tai draudžiantį įstatymą. Vyriausybė taipogi smerkia tokius diskriminuojančius aprangos kodus darbe.

Tiesa, peticija paskatino šiokius tokius pokyčius. N. Thorp įdarbinimo įmonė sutiko priimti taisyklę, jog moterys gali laisvai rinktis avėti joms patogiausią avalynę.

Daugiau apie tai - LRT Žinių reportaže.