Prancūzišku manikiūru vadinami dviejų spalvų lakais nulakuoti nagai – nago plokštelė lakuojama perregimu, kūno spalvos arba rausvo atspalvio, o nago galiukas dengiamas baltu laku.
Vis dėlto sakoma, kad šis lakavimo būdas, nors ir vadinamas prancūzišku, kilęs iš JAV. Apie prancūzišką manikiūrą pirmasis 1978 m. prakalbo Jeffas Pinkas – nagų priežiūros priemonių ženklo „Orly“ įkūrėjas. Manoma, kad „prancūziškas“ lakavimas atsirado dar 4 -ąjį dešimtmetį, esą jį paryžietėms madistėms sugalvojo moderniosios kosmetikos tėvu tituluojmas Maksymilianas Faktorowiczas (dar vadinamas Maxu Factoru). Kiti sako, kad prancūziškas manikiūras egzistavo jau XIX a. pabaigoje. Kad ir kaip būtų, dvispalvis lakavimas, sukuriantis natūralių ir itin tvarkingai atrodančių nagų įspūdį, iki šiol vadinamas klasika ir yra gana populiarus.
Šįmet klasikinis prancūziškas manikiūras keičia savo veidą – santūrią eleganciją užgožia kontrastingi ryškių spalvų deriniai. Manikiūro meistrai siūlo skirtingas šio lakavimo variacijas. Viena jų – nago plokštelė ir galiukas lakuojami priešingomis spalvomis, pavyzdžiui, geltona ir violetine arba mėtų žalia ir raudona. Dar efektingiau šis manikiūras atrodo, kai kiekvienam nagui parenkamas skirtingas spalvinis derinys. Kita variacija – nagų plokštelės lakuojamos skirtingomis spalvomis, o galiukai dengiami vienu tos pačios spalvos laku, kontrastingu plokštelės spalvai. Jeigu šie būdai atrodo per drąsūs, pamėginkite derinti artimesnius atspalvius arba riboti spalvų paletę. Kad spalvingas prancūziškas manikiūras atsiskleistų visu grožiu, nagai turėtų būti šiek tiek ilgesni.
Pasisemkite įkvėpimo žaismingam vasaros manikiūrui: