Karolis, ilgametis aplinkosaugos gynėjas ir aistringas gamtos mylėtojas, aiškiai išreiškė savo pageidavimus, kai išsiuntinėjo kvietimus į ceremoniją, kuriuose pavaizduotas Žaliasis žmogus – senovinė britų folkloro figūra, simbolizuojanti pavasario atėjimą ir atgimimą.

Sulaužydamas tradicijas Karolis taip pat pareiškė norą, kad karūnavimas būtų „meritokratinis, o ne aristokratinis“, todėl aristokratus didele dalimi pakeitė „bendruomenės didvyriai“, kurie savo vietas pelnė atliktais darbais.

Per paskutinę karūnaciją 1953 metais beveik visos aukšto rango karališkosios šeimos moterys ir aristokratės dėvėjo tiaras su brangakmeniais ir perlais.

Velso princesė Catherine vietoj tiaros dėvėjo sidabrinį lapų vainiko formos Jess Collett ir Alexander McQueen mados namų galvos papuošalą, pranešė Bakingamo rūmai.

Jos suknelė, taip pat sukurta Alexander McQueen mados namų, buvo iš dramblio kaulo spalvos šilkinio krepo, išsiuvinėta rožių, dagių, narcizų ir dobilų motyvais, žyminčiais keturias Jungtinės Karalystės tautas. Ji buvo dėvima kartu su iškilminga mantija.

Londone karūnuojamas Karolis III

Catherine taip pat segėjo perlų ir deimantų auskarus, kurie priklausė princo Williamo velionei motinai princesei Dianai.


Gėlių motyvai

Catherine dukra princesė Charlotte, karaliaus Karolio III vaikaitė, dėvėjo panašų į mamos galvos papuošalą, o jos suknelė su panašiais gėlių motyvais taip pat buvo sukurta Alexander McQueen mados namų.

Tuo tarpu karalienė Kamila savo karūnavimo suknelę kūrė pas britų kutiurjė Bruce‘ą Oldfieldą, buvusios karaliaus žmonos Dianos mėgstamą dizainerį.

Jos dramblio kaulo spalvos šilkinė suknelė su sidabriniais ir auksiniais siuvinėjimais buvo papuošta „abstrakčių laukinių gėlių girliandomis iš laukų ir gyvatvorių: saulučių vėriniais, neužmirštuolėmis, ugniažolėmis ir raudonaisiais progailiais“, sakoma rūmų pareiškime.

Londone karūnuojamas Karolis III

B. Oldfieldas sukūrė Dianai dešimtis vakarinių suknelių, iš kurių kelios tapo kultinėmis. Dabar jis tapo vienu mėgstamiausių Kamilos drabužių kūrėjų. Jis sukūrė elegantišką juodą vakarinę suknelę, kurią Kamila vilkėjo per karališkosios poros valstybinį vizitą Vokietijoje kovo mėnesį.

Karolis, biologinės įvairovės entuziastas, savo buvusiuose namuose Highgrove, Glosteršyro grafystėje, Vakarų Anglijoje, turėjo keturių akrų (1,6 hektaro) laukinių gėlių pievą.

Jo karūnavimo proga pradinėms mokykloms buvo išsiuntinėta 200 tūkst. pakuočių laukinių gėlių sėklų, kad vaikai jas išbarstytų žaliosiose erdvėse ir išmoktų mylėti gamtą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją