Urologas prof. Balys Dainys pabrėžė – nėra abejonių, kad alkoholis – tiek alus, tiek degtinė – turi neigamą įtaką vyro lytinėms funkcijoms.
„Alkoholis kai kurias kraujagysles praplečia, o kai kurias – susiaurina, sukelia spazmą. Dėl to nenuostabu, kad šiek tiek išgėrusio vyro skruostai parausta, o mažojo dubens srities – prostatos, varpos kraujagyslės susiaurėja. Tai nėra gerai. Vyras, kuris turi gerą potenciją, turi turėti gerą kraujotaką lytiniuose organuose.
Kuo daugiau išgeriama, tuo labiau kenčia kraujotaka. Dėl to padauginęs vyras reikiamo efekto nepasieks ir jo draugė gero sekso nesulauks“, - teigė pašnekovas.
Jei kalbame apie besaikį alkoholio vartojimą, kai jau pakenkiama kepenims, vėl negerai.
„Tokiu atveju sumažėja vyriško lytinio hormono – testosterono – kiekis. Tada prasideda ne vienkartinės, o sunkiai koreguojamos problemos. Chroniški alkoholio vartotojai labai dažnai kreipiasi dėl impotencijos. Gal vyrams ir atrodo, kad šiek tiek išgėrus padidėja lytinis potraukis, tarsi ir moteris gražesnė, tačiau viskas ne taip – apgirtęs vyras negalės pasiekti norimų tikslų“, - perspėjo profesorius.
Du argumentai, priversiantys gerti mažiau
Vilniaus klinikinės ligoninės gydytojas urologas Marius Anglickis DELFI pasakojo, kad yra manoma, jog mažos alkoholio dozės yra netgi naudingos tiek seksualiniam gyvenimui, tiek vyro fiziologijai.
„Alkoholis sumažina aterosklerozinių plokštelių susiformavimo riziką ir apsaugo nuo erekcijos disfunkcijos. Jis prislopina kasdieniame gyvenime dominuojančius aukštesniuosius smegenų centrus ir sužadina primityviuosius smegenų centrus, kurie valdo mūsų pirmykščius instinktus.
Pavartojus alkoholio sumažėja jaudulys, išnyksta bendravimo barjerai bei didėja seksualinis potraukis. Be to, alkoholis vyrams sumažina varpos jautrumą, dėl ko pailgėja lytinių santykių trukmė. Tuo ypač džiaugiasi priešlaikinės ejakuliacijos kamuojami vyrai. Tačiau didėjant suvartoto alkoholio kiekiui, atsakas į seksualinę stimuliaciją mažėja. Dėl to vyrui tampa sunkiau pasiekti pilną erekciją, susilpnėja vyro ir moters reakcija į lytinę stimuliaciją, darosi sunkiau pasiekti orgazmą“, - aiškino M. Anglickis.
Kitas alkoholio vartojimo pavojus - išnyksta savisaugos jausmas.
Urologo teigimu, dažnai tenka gydyti žmones, kurie turi erekcijos sutrikimų po ilgalaikės priklausomybės nuo alkoholio.
„Tyrimai rodo, kad alkoholis neigiamai veikia tiek centrinę nervų sistemą ir ją pažeidžia, tiek pačias sėklides - jos susitraukia. Ilgalaikis alkoholio vartojimas sąlygoja sėklidžių ir testosterono koncentracijos sumažėjimą, gerokai pablogina vaisingumą. Įvairūs tyrimai rodo, kad alkoholiu piktnaudžiaujantys vyrus net 3 kartus dažniau vargina įvairūs erekcijos sutrikimai.
Tokių žmonių ne vienas ir ne du. Nustoję piktnaudžiauti alkoholiu, jie atverčia naują gyvenimo puslapį ir pradeda gyvenimą iš naujo. Atsiranda naujos antrosios pusės, tačiau gyvenimas poroje be seksualinio gyvenimo pilnatvės ir harmonijos būna sudėtingas ir dažniausiai trumpalaikis. Šiuos vyrus kamuoja įvairūs erekcijos sutrikimai, pradedant nuo nesugebėjimo pasiekti erekciją iki visiškos impotencijos.
Gydymas sudėtingas ir brangus, tačiau rezultatai dažniausiai labai puikūs. Tačiau kai kada piktnaudžiavimas alkoholiu gali baigtis daug liūdniau. Visai neseniai mūsų skyriuje gydytas pacientas, kuriam dėl ilgalaikio piktnaudžiavimo alkoholiu išsivystė priapizmas. Ši ganėtinai reta liga pavadinta pasileidusio graikų vaisingumo ir derlingumo dievo Priapo garbei. Pacientus kamuoja ilgalaikė erekcija. Kai kam tai gali pasirodyti labai šaunu, tačiau erekcija tampa labai skausminga, o negydant laukia labai dramatiška baigtis - audinių nekrozė ir varpos gangrena. Chirurginis gydymas yra sudėtingas ir beveik visada sąlygoja impotenciją“, - perspėjo M. Anglickis.