Vazektomijos procedūros mūsų šalyje atliekamos ne vienoje klinikoje, tiesiog „šios procedūros teikimo paslauga Lietuvoje yra silpnai reglamentuota“, sakė seksologas-urologas R. Adomaitis.

Jis paaiškino, kodėl dėl šios procedūros gali kilti šiokių tokių neaiškumų: „Tai yra savanoriška procedūra, bet ją galima traktuoti kaip negrįžtamą funkcijos sutrikdymą. O Lietuvoje teisiama už įvairių funkcijų negrįžtamą sutrikdymą. Tarkime, padarei avariją su automobiliu, kažkam nutrūko koja, tu būsi teisiamas už tai, kad nutrūko koja“, – sakė medikas ir pridūrė – pacientas gali paduoti į teismą sveikatos priežiūros specialistus, pvz., sakydamas, kad jam buvo žadėta, jog procedūra bus grįžtama ir vaisingumą bus galima atstatyti.“

Iš tiesų, mediko teigimu, vazektomijos atstatomosios procedūros, atkuriant vaisingumą, „turi labai menką sėkmę, yra brangios ir praktiškai reikėtų nusiteikti, kad vazektomija – negrįžtamas procesas“. Tiesa, nors ir mažai sėkmingos, atstatomosios procedūros – labai brangios, jos kainuoja 10 ar 20 tūkst. eurų, kartais – netgi 30 tūkst. eurų.