Nemalonu galvoti, kad esate žarnyno parazitų kolonija, bet jūs ne vieni, rašo healthyandnaturalworld.com. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 3 mlrd. žmonių yra užsikrėtę žarnyno parazitais, ir toli gražu ne visi gyvena neišsivysčiusiose šalyse.

Kokių būna žarnyno parazitų?

Parazitai skirstomi į daugelį grupių, bet pagrindines yra dvi grupes – kirmėlės ir pirmuonys. Kirmėlės turi daug ląstelių, kuriomis ir dauginasi, kaip antai, kaspinuočiai, spalinės, apvaliosios kirmėlės.

Pirmuonys turi tik vieną ląstelę, jos dauginasi žmogaus organizme ir gali sukelti sunkių infekcijų.

Kaip užsikrečiama žarnyno parazitais?

Įprastai žarnyno parazitais užsikrečiama per kontaktą su užteršta žeme, maistu, vandeniu. Didesnė rizika užsikrėsti nehigieniškoje aplinkoje, nusilpus imunitetui, auginant gyvūnus, dažniau užsikrečia vaikai ir vyresni žmonės. Jei esate užsikrėtę parazitais, galite jais užkrėsti ir kitus.


Kodėl žarnyno parazitai pavojingi?

Žarnyno parazitai gyvena žmogaus organizme, minta maistingomis medžiagomis, krauju. Kur paisoma higienos, parazitų grėsmė nedidelė, tačiau skurdžiose šalyse, kur nešvaru, parazitai labai pavojingi. Kai žarnyne prisiveisia daug parazitų, net didelis kiekis rūgšties virškinamajame trakte negali apsaugoti organizmo, tad organizmas mėginti saugotis imunine sistema, o tada žarnyne gali prasidėti uždegimas. Parazitai trukdo organizmui tinkamai įsisavinti valgomą maistą, teršia kraują ir limfą toksinais, gali sukelti įvairių ligų.

Parazitų yra labai daug, tad jų sukeliamų ligų simptomai labai įvairūs. Jei kažkokie simptomai vargina ilgai, nepadeda joks gydymas, gali būti, kad esate užsikrėtę žarnyno parazitais.

Pagrindiniai požymiai, kad esate užsikrėtę žarnyno parazitais:

1.Norisi tam tikrų maisto produktų arba dingsta apetitas.
2. Mažėja svoris.
3. Skauda pilvą.
4. Užkietėja viduriai, viduriavimas, besikaupiančios dujos, dirglios žarnos sindromas.
5. Svyruoja cukraus lygis kraujyje.
6. Bėrimas, išangės ar kitų kūno vietų niežėjimas, odos dirglumas.
7. Nerimas ir depresija.
8. Sutrikęs miegas.
9. Raumenų ar sąnarių skausmas.
10. Silpnumas, nuovargis.
11. Geležies trūkumas, mažakraujystė.
12. Nusilpęs imunitetas, bakterinės, grybelinės infekcijos.
13. Sumažėjęs seksualinis potraukis.
14. Išmatos su krauju.
15. Pykinimas ar vėmimas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės