Tačiau nuo 5 iki 20 proc. krūties vėžio atvejų pacientams, kuriems ši onkologinė liga diagnozuota pirmą kartą, pakanka vien chemoterapijos. Visų trijų priemonių prireikia tik ekstremaliais atvejais, skelbia healthland.time.com.
Išvada, kurią padarė San Antonio krūties vėžio simpoziumo dalyviai, patvirtina daugumos krūties vėžio specialistų įtarimus. Jau atliktas ir pirmas bandomasis tyrimas, skirtas patvirtinti minėtąją hipotezę.
„Tata Memorial“ ligoninės Mumbajuje, Indijoje, gydytojai 2005-2013 metais vykdytam eksperimentui atrinko 305 moteris, sergančias metastaziniu krūties vėžiu ir atlaikiusias šešis chemoterapijos kursais. Jos buvo suskirstytos į dvi grupes. Viena grupė, kurioje buvo 173 moterys, dar buvo gydomos chirurginiu būdu ir radiacija, o likusios 177 – ne. Ant chirurginio stalo atsidūrusioms pacientėms buvo dalinai arba pilnai pašalintos krūtys.
Po dvejų su puse metų mokslininkai nustatė, jog iš esmės abejose grupėse buvusių moterų šansai pasveikti ir išgyventi yra beveik tokie patys. Pacienčių, kurioms buvo taikomas ir gydymas radiacija bei operacija turėjo šiek tiek didesnę mirties riziką. Skirtumų nepastebėta ir lyginant krūties vėžio, kuriuo sirgo tyrimo dalyvės, tipus bei paplitimo organizme mastą.
Šio tyrimo rezultatai turėtų suteikti daugiau informacijos apie gydymo galimybes tiek patiems gydytojams, tiek pacientams. Kartais, norint išgelbėti žmogaus gyvybę, tikrai nereikia jo guldyti ant operacinio stalo ir gydyti radiacija, nes tokios ekstremalios priemonės ne tik neduoda apčiuopiamos naudos, bet netgi gali padidinti komplikacijų riziką.
„Esu įsitikinęs, jog dauguma onkologų, susipažinę su šio tyrimo rezultatais, pasijus geriau“, - teigia ligoninės, kur buvo atliktas tyrimas, gydytoja mokslų daktarė Rajendra Badwe.