Kalifornijos universiteto specialistų teigimu, nereikėtų kištis į smegenų veiklą, kadangi iki šiol apie ją labai mažai žinoma.

Pavyzdžiui, teigiama, kad naujausi migdomieji vaistai paveiks mažą smegenų dalį, žmogus užmigs 40 proc. greičiau be jokio šalutinio poveikio. Naujieji vaistai blokuoja oreksiną (tai hormonas, reguliuojantis santykį tarp dviejų priešingų medžiagų apykaitos fazių – dienos katabolizmo ir nakties anabolizmo), kuris atsakingas ne tik už miegą, bet ir už apetitą. Todėl yra rizikos sustorėti.

Na o trankvilizatoriai benzodiazepinai ir vaistai su zopiklonu ir pan. skatina junginio GABA gamybą. Minėtas junginys slopina centrinės nervų sistemos aktyvumą, atpalaiduoja. Tačiau organizmas įpranta prie bet kokio junginio koncentracijos padidinimo, todėl laikui bėgant dozę reikia didinti, rašo „The Daily Mail“.

Įprastai migdomieji padeda užmigti tik 15 minučių anksčiau, o miego trukmę pailgina 37 minutėmis. Na o amerikiečių specialistų teigimu, vartojantys migdomuosius žmonės užmiega 12 minučių greičiau ir miega 11 minučių ilgiau. Egzistuoja didelė tikimybė, kad atsiras šalutinių poveikių, kaip antai galvos skausmas, nuovargis, fobijos, netgi gali kilti minčių apie savižudybę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)